Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

26 травня, 00:00

Методичка для миротворців

Командування українського миротворчого контингенту в Іраку підготувало методичні матеріали, що містять досвід миротворців у цій країні. Методичний посібник визначає порядок виконання оперативних завдань, враховує досвід завдань із підтримки миру та стабільності в Іраку, повідомляє прес-служба Міноборони. Документ визначає порядок підготовки й виконання конвоїв. У ньому є розділи, присвячені порядку застосування зброї, особливостям руху в різних умовах і на конкретних маршрутах, рекомендації щодо обладнання додатковим захистом бронетехніки. Цей методичний посібник допоможе військовослужбовцям нинішньої та наступної ротацій якісніше готуватися до виконання миротворчих завдань в Іраку, а практичні поради фахівців покликані полегшити їхню роботу у складі місії.

Посол Британії: двері в ЄС відкриті

Посол Великої Британії в Україні Роберт Брінклі заявляє, що Україна не готова до вступу до Євросоюзу, а повинна зосередитись на плані дій «Україна — ЄС» і вступі до Світової організації торгівлі. Членство в ЄС, на його думку, є довгостроковою, але реальною перспективою. «Україна ще не готова до вступу в ЄС. Зі свого боку Євросоюз також не поспішає приймати нових членів після нещодавнього значного розширення. Тому зараз немає сенсу говорити про терміни вступу та про домовленості, про асоціативне членство», — сказав Р. Брінклі учора в Києві на міжнародній науково-практичній конференції «План дій «ЄС — Україна» в контексті «Ширшої Європи». Разом із тим посол вважає, що шлях для членства України в ЄС відкритий: «Згідно зі статтею 49 договору про ЄС, Україна як європейська держава має право претендувати на вступ, якщо вона відповідатиме Копенгагенським критеріям». «Це — довгострокова перспектива, але вона існує, і Сполучене королівство докладатиме всіх зусиль, щоб вона залишалася відкритою», — наголосив він.

Паксас не може балотуватися

Конституційний суд Литви заборонив колишньому президенту країни Роландасу Паксасу повторно балотуватися на посаду глави держави. Рішення було прийнято одностайно й оскарженню не підлягає. Таким чином, 47-річний Паксас не зможе висунути свою кандидатуру на виборах президента Литви, запланованих на 13 червня. Наприкінці квітня виборча комісія Литви дозволила колишньому президенту балотуватися на найвищу посаду в країні. Однак незабаром литовський парламент ухвалив поправку до закону, яка забороняє усуненому з посади президенту балотуватися на неї впродовж п’яти років. Прихильники Паксаса звернулися до Конституційного суду країни, вважаючи цей закон таким, що не відповідає Конституції, але програли справу.

До Ходорковського приїхала емісар ПАРЄ

Доповідачка ПАРЄ, колишній міністр юстиції Німеччини Сабіна Лойтхойзер-Шнарренбергер прибула до Москви, щоб підготувати доповідь про кримінальне переслідування найбагатшої людини в Росії Михайла Ходорковського, його бізнес-партнера Платона Лебедєва та співробітника служби безпеки ЮКОСу Олексія Пічугіна. Доповідачка отримала від ПАРЄ мандат на зустріч з обвинуваченими, які перебувають у в’язниці, а також з головою Міщанського суду, який розглядатиме їхні справи. Однак поки що, як повідомляють російські ЗМІ, зустрітися з необхідними особами представниці Парламентської асамблеї Ради Європи не вдалося. Її візит триватиме до 27 травня, а наступного дня почнуться попередні слухання у справі Ходорковського і поновиться процес у справі Лебедєва.

У Брюсселі обговорюють піратську продукцію

Всесвітня митна організація та Інтерпол проводять у Брюсселі міжнародну конференцію з боротьби з виробництвом і реалізацією контрафактної продукції. Виробництво і продаж підроблених товарів — колосальний бізнес глобального масштабу. На його частку може припадати до 9% світового виробництва. Його обсяги вимірюються сотнями мільярдів доларів, а найзначнішу роль у ньому відіграє організована злочинність. За даними Інтерполу, зростає кількість доказів, що свідчать про те, що прибутки від виробництва й реалізації контрафактних товарів йдуть на фінансування терористичної діяльності. Тому, зазначає Інтерпол, необхідна нова система координації дій між урядами, правоохоронними органами та діловою спільнотою. Крім питань безпеки, на порядку денному стоїть і проблема шкоди, яку завдають підробки здоров’ю людей, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Ахмада Чалабі підозрюють у шпигунстві

У конгресі США лунають заклики розслідувати поведінку голови Іракського національного конгресу (ІНК) Ахмада Чалабі, підозрюваного в передачі секретної інформації іранській розвідці. Свого часу Чалабі вважали ймовірним лідером післявоєнного Іраку. Однак минулого тижня США позбавили Іракський національний конгрес фінансової допомоги, а в четвер іракська поліція під американською охороною влаштувала обшук у його багдадській штаб-квартирі, повідомляє Бі-Бі-Сі. Вісьмох діячів ІНК звинувачують у викраденнях людей, грабунках та інших злочинах, повідомляє Рейтер. Чалабі не заперечує, що він неодноразово бував в Ірані, де знайшов розуміння та підтримку у своїх одновірців-шиїтів, і каже, що у грудні зустрічався в Тегерані з духовним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї та президентом країни Мохаммедом Хатамі. Однак він заявляє, що став жертвою наклепів директора ЦРУ Джорджа Тенета, і просить, щоб їх разом викликали свідчити в Конгресі.

Шторм у карибському раю

Понад 130 осіб загинули через зливи, які обрушилися на острів Іспаньола в центрі Карибських островів. Не менше 80 осіб загинули в Домініканській Республіці після того, як вийшли з берегів дві річки в невеликому фермерському містечку Хімані неподалік від кордону з Гаїті. Жертвами повені в Гаїті, за даними агентства Франс-Пресс, стали 58 осіб. Щонайменше одна людина пропала безвісти в Пуерто-Рiко. Близько 100 осіб були змушені залишити свої оселі, повідомляє агентство Ассошіейтед Пресс. У пошуках родичів люди вийшли на вулиці, перегороджені деревами та стовпами електропередач. Місцева влада каже, що точних даних про кількість жертв поки що не має, але вона напевно збільшиться, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати