Коротко / ПЛАНЕТА
Генсек НАТО обіцяє допомогу
НАТО допомагатиме Україні будувати демократію й загальну безпеку, заявив Генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер у Брюсселі. За його словами, НАТО хоче допомогти Україні далі інтегруватися в євроатлантичну спільноту, повідомляє «Німецька хвиля». Генсек Альянсу назвав Україну серед держав, які виявили бажання вступити до Альянсу, але водночас відмовився давати прогнози щодо того, які країни та коли зможуть стати членами НАТО.
Україна може стати членом Євросоюзу
Європейська комісія зможе запропонувати Києву перспективу членства в Євросоюзі, якщо Україна надалі більшою мірою поділятиме європейські цінності, заявив прес-секретар комісара ЄС iз питань розширення Жан-Крістоф Філорі. «Україні нині потрібно зосередитися на модернізації економіки та суспільства», — сказав в інтерв’ю «Німецькій хвилі» Ж.-К. Філорі. За його словами, майбутній план дій України та ЄС грунтуватиметься на повазі до спільних цінностей: демократії, прав людини, верховенства права. «Чим більше наші партнери й сусіди захочуть поділяти такі цінності, тим більше в нас буде бажання запропонувати їм перспективи вступу до Євросоюзу. Це — очевидно», — сказав прес-секретар комісара ЄС iз питань розширення. Він зазначив, що Євросоюз не може закривати двері перед Україною, оскільки кожна європейська країна має можливість вступити до ЄС.
Ізраїльтяни обстріляли табір Рафах
Ізраїльські вертольоти завдали два ракетних удари по табору біженців Рафах на півдні сектору Газа. За словами палестинських медиків, убито щонайменше 12 осіб, є багато поранених. Удари було завдано наприкінці напруженого дня у Рафаху, оточеному танками й піхотою та відрізаному від решти території сектора. Багато палестинців намагаються залишити Рафах зі своїм майном, побоюючись, що ізраїльтяни незабаром будуть зносити будинки, щоб забезпечити позиції південніше табору. Минулого тижня після зіткнень між ізраїльськими військами та палестинськими бойовиками було знесено кілька десятків будинків. Генеральний секретар ООН Кофі Аннан закликав Ізраїль припинити цю практику, сказавши, що вона суперечить міжнародному праву.
Київ — Москва: «прикордонні» домовленості
Учасники 19-го раунду українсько-російських переговорів iз Азово-Керченської проблематики досягли домовленості про встановлення визначених точок кордону між двома країнами в Азовському, Чорному морі та Керченській протоці. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Олександр Моцик на засіданні прес-клубу МЗС учора за підсумками переговорів, які відбулися 13 — 14 травня в Москві. О. Моцик також наголосив, що питання Коси Тузла на цих переговорах не порушується, оскільки Україна вважає його невід’ємною частиною своєї території. Наступний раунд українсько-російських переговорів iз Азово-Керченської проблематики відбудеться 22 — 23 червня в Україні.
Саміт «вісімки» дорого коштуватиме журналістам
Вашингтон, який нинішнього року організує чергову зустріч лідерів країн «групи восьми», доручив її забезпечення приватній компанії. Як наслідок, журналісти не тільки будуть ізольованими від делегацій, але це також зробить роботу для преси надто дорогою, пише газета «Монд». «Усе стає платним, — мовиться у статті. — Наприклад, щоб отримати звичайний стілець і місце за столом, кожний журналіст має сплатити $350. З урахуванням податків вийде $371. За оренду монтажної кімнати для телебачення розміром три на три метри з одним столом і двома стільцями буде виставлено рахунок у $2500. Слід додати $95 за лампу, за додатковий стілець — $40, за телефонну лінію — $295, але без телефону. За телефонний апарат необхідно викласти ще $30». Багато країн, пише газета, обурені цією дискримінацією за допомогою грошей та стривожені: що станеться, якщо доступ до інформації стане платним.
Порада Гербста
Українські компанії мусять самі шукати шляхів отримання контрактів на відновлення економіки Іраку, а уряд США не має наміру надавати їм допомогу в цьому, заявив американський посол в Україні Джон Гербст. «Американський уряд не сприятиме українським компаніям у зв’язках з американськими компаніями для отримання контракту у відновленні Іраку. Це справа самих українських компаній», — сказав він учора, виступаючи перед слухачами Національної академії державного управління при Президенті України. Разом із тим, посол пообіцяв, що США надаватимуть своєчасну інформацію для всіх зацікавлених країн про можливі контракти та закликав українські компанії брати участь у тендерах. «Ми б хотіли, щоб українські компанії отримали контракти», — сказав він. Дж. Гербст у своєму виступі вкотре висловив вдячність Президенту й уряду України за відправку миротворчого контингенту до Іраку. «Це дуже важливе й сміливе рішення», — наголосив він.
Випуск газети №:
№85, (2004)Рубрика
День Планети