Коротко / ПЛАНЕТА
На Тузлі відкрили прикордонну заставу
На острові Тузла в Керченській протоці відкрито прикордонну заставу, де нестимуть службу 50 військовослужбовців. Заставу в урочистій обстановці відкрили у вівторок голова Державної прикордонної служби (ДПС) України Микола Литвин і міністр транспорту Георгій Кирпа, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. На те, щоб побудувати казарму для прикордонників, житлові приміщення для офіцерських сімей, плац, овочесховище, інші інженерні споруди, зокрема каналізацію та ємкостi для зберігання пального, Мінтрансу знадобилося трохи більше місяця. Для забезпечення постійної роботи на заставі працюватиме дизель-генератор. Прикордонний підрозділ укомплектовано транспортом і необхідною технікою. Тим часом заступник голови МЗС РФ Віктор Калюжний повідомив, що Росія вже підготувала варіант договору з урегулювання статусу Азовського моря і Керченської протоки і має намір найближчим часом направити його українській стороні. На 5 грудня в Києві заплановано черговий раунд двосторонніх переговорів з урегулювання статусу Азово-Керченської акваторії.
Засуджено виконавців теракту в парламенті Вірменії
Єреванський суд першої інстанції засудив у вівторок шістьох із семи виконавців теракту у вірменському парламенті 27 жовтня 1999 року до вищої міри покарання — довічного ув’язнення, повідомляє Інтерфакс. Сьомого виконавця теракту засуджено до 15-ти років позбавлення волі. Суд під головуванням судді Самвела Узуняна визнав підсудних винними за низкою статей КК Вірменії, в тому числі — тероризм і зрада батьківщини. Внаслідок теракту 27 жовтня 1999 року було вбито спікера вірменського парламенту, прем’єр-міністра Вірменії, а також кількох державних діячів. Увесь вірменський парламент протягом кількох годин залишався заручником у руках терористів. Переговори з терористами на чолі з Наїрі Унаняном проводив особисто президент Вірменії Роберт Кочарян. Тим часом, на думку опозиції та родичів загиблих, під час судового розгляду не було названо справжнiх замовників теракту. Кримінальна справа щодо замовників теракту у вірменському парламенті, яку провадить військова прокуратура Вірменії, все ще не закрита.
США змінюють порядок реєстрації іммігрантів
Адміністрація США оголосила про рішення скасувати обов’язкову реєстрацію іммігрантів із тимчасовими американськими візами, що викликала гострі дискусії, але залишила за собою право поновити цей захід у разі необхідності в майбутньому, передає Інтерфакс. Спочатку обов’язкову реєстрацію запровадили для вихідців із 25 країн — головним чином арабських і близькосхідних, а потім поширили на 150 держав. Під цей захід не підпадали жінки і діти, а також іммігранти, які мають посвідку на проживання у США, та біженці. Тепер міністерство внутрішньої безпеки повідомило про рішення скасувати цю програму, запроваджену в США після терактів 11 вересня 2001 року. За словами представників міністерства, скасування викликано зовсім не критикою з боку правозахисних органів, а є «першим кроком до створення системи контролю «Ю Ес Візит». Вона використовуватиме біометричні дані більшості прибуваючих до США людей». Після запровадження нової програми іммігрантам не доведеться з’являтися до представників влади для співбесіди та обов’язкової реєстрації, як це було досі. Одночасно міністерство наголошує, що завдяки дії реєстрації вдалося встановити особи 13,8 тис. чоловік, які порушили імміграційні закони США.
Випуск газети №:
№219, (2003)Рубрика
День Планети