Коротко / ПЛАНЕТА

Президента Литви звинувачують у зв’язках із мафією
Учора в Сеймі Литви відбулося закрите екстрене засідання у зв’язку зі скандалом, що вибухнув навколо президента Роландаса Паксаса та його найближчого оточення. Депутати ознайомилися з інформацією Департаменту держбезпеки, на підставі якої президенту Литви та його раднику висунули обвинувачення у зв’язках із міжнародною злочинністю, повідомляє Інтерфакс. Частину матеріалів ДДБ фактично вже розсекречено — литовські телеканали у неділю ввечері цитували фрагменти роздруківок телефонних розмов радників президента зі спонсорами передвиборної кампанії Паксаса, які вимагають від президента виконання певних зобов’язань. Минулого четверга приватний телеканал LNK поширив інформацію про те, що керівники сейму та парламентських фракцій отримали від правоохоронних органів дані про контакти радника президента Литви з питань національної безпеки Ремігіюса Ачаса з керівником асоціації «Двадцять перше століття» Анзором Аксентьєвим-Кікалішвілі. За твердженням деяких литовських журналістів, Аксентьєв-Кікалішвілі є одним із лідерів злочинного світу в Росії. Президент Роландас Паксас відкинув обвинувачення у зв’язках із злочинними угрупованнями. Він повідомив, що припинив повноваження Ачаса, який у встановленому законами порядку звернеться до правоохоронних установ з питання висунених йому обвинувачень.
Україна-Узбекистан: афганський ефект
Узбекистан зацікавлений у спільній з Україною участі у процесі відновлення Афганістану, заявив узбецький міністр закордонних справ Садик Сафаєв. «Потрібно брати участь у тендерах і перемагати», — наголосив С. Сафаєв у Ташкенті учора на прес-конференції після зустрічі зі своїм українським колегою Костянтином Грищенком. «Якщо ми будемо разом з урахуванням досвіду роботи Узбекистану в Афганістані, його територіальної близькості до Афганістану, його інфраструктури, а також невичерпного економічного потенціалу України у промисловості та будівництві, то об’єднання наших зусиль могло б мати індустріалізаційний ефект та привести до вагомих результатів», — сказав узбецький міністр.
«За нову Грузію»?
Згідно з попередніми даними, перемогу на парламентських виборах, що відбулися у неділю у Грузії здобув проурядовий блок «За нову Грузію» — 26% голосів. Друге місце (23%) посів опозиційний «Національний рух», який очолює колишній міністр юстиції, голова тбіліської міськради Михайло Саакашвілі. На третьому місці (15%) — Лейбористська партія на чолі із Шалвою Нателашвілі. Блок «Бурджанадзе-демократи» зібрав близько 10%, повідомило РІА «Новости». Вибори були затьмарені обвинуваченнями у підтасовуваннях та маніпуляціях. Головною проблемою стало безладдя у списках виборців — багато людей так і не змогли проголосувати. На 17-и дільницях вибори доведеться проводити повторно. Тим часом президент Грузії Едуард Шеварднадзе вважає парламентські вибори, що відбулися у країні, кращими з часу незалежності Грузії. «Відбулися набагато справедливіші й об’єктивніші вибори, ніж інші вибори від дня незалежності Грузії», — сказав він. При цьому глава грузинської держави зауважив, що під час голосування були окремі порушення, пов’язані з виборчими списками. «На деяких дільницях мали місце факти насильства з боку окремих опозиційних сил, але, думаю, тут прокуратура має сказати своє слово». Загалом, як вважає Шеварднадзе, попередні підсумки голосування відображають реальну політичну картину в країні. «Дуже важливо зберегти політичний курс і стабільність у країні», — сказав Шеварднадзе у традиційному інтерв’ю національному радіо в понеділок. Він додав, що «готовий конструктивно працювати з усіма політичними силами і порозумітися, виходячи з державних інтересів країни».
Випуск газети №:
№198, (2003)Рубрика
День Планети