Коротко / ПЛАНЕТА
МЗС проти рішення «іракської Феміди»
Міністерство закордонних справ України вважає «таким, що не відповідає реальному стану справ», рішення іракського суду засудити на сім років ув’язнення капітана і старшого помічника судна «Навстар-1», заявив керівник прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський. Учора на брифінгу в Києві він також повідомив, що суд зобов’язав двох засуджених українців виплатити штраф по $1,2 млн. кожного. «З огляду на інформацію, надану адвокатом, капітаном та старпомом, ми робимо для себе висновок про невідповідність винесеного вироку реальному стану справ», — наголосив М. Лубківський. Він також зазначив, що «МЗС виступає за те, щоб цей процес був максимально справедливим і виступає проти його надмірної політизації та перетворення на показовий процес, як це намагаються зробити». М. Лубківський також повідомив, що інші українські моряки з «Навстара-1» можуть повернутися на батьківщину, і їм повністю виплачено зарплату до серпня включно. У серпні у Перській затоці британський військовий корабель «Сазерленд» перехопив судно «Навстар-1», яке нелегально вивозило із Іраку дизельне пальне. Капітана танкера та його старшого помічника утримували під вартою в Басрі у двомісній камері. 19 членів екіпажу танкера залишаються досі на затриманому судні.
Відкликано посла України в Польщі
Посла України в Польщі Олександра Никоненка відкликано із Варшави, повідомив учора керівник прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський. Зараз функції голови української дипломатичної місії у Польщі виконує тимчасовий повірений у справах України у цій країні. М. Лубківський також повідомив, що відповідний указ Президента можуть оприлюднити вже найближчим часом. Як повідомляли раніше деякі ЗМІ, прокуратура Польщі порушила кримінальну справу стосовно О. Никоненка, якому ставлять у провину напад на поліцейського та його побиття. 25 серпня польська поліція нібито затримала посла без документів і в нетверезому стані за кремом, після чого у поліцейському відділку він влаштував бійку.
Білорусь: два роки на переозброєння армії
До 2005 року Білорусь збирається повністю переозброїти свою армію. Про це заявив журналістам президент Білорусі Олександр Лукашенко за підсумками військових навчань «Чисте небо-2003». «Збройні сили країни мають бути боєздатними на випадок воєнної агресії», — наголосив Лукашенко. Він повідомив, що під час навчань було продемонстровано зразки військової техніки, модернізованої в Білорусі. Білоруський лідер зазначив: «Мінськ віднайде можливості для того, щоб нові розробки вітчизняного ВПК якомога швидше були впроваджені у серійне виробництво та надійшли у війська». «Я радий, що ми свого часу врятували ВПК і сьогодні маємо можливості, не закуповуючи нову техніку, модернізувати те, що є. Цього ресурсу нам вистачить ще на 15—20 років», — заявив Лукашенко. Президент зауважив, що більшість розробок нової техніки «зроблено спільно з Росією або з використанням спільного досвіду і радянської практики». За його словами, білоруська сторона ділиться всіма своїми розробками у сфері військової техніки із російськими колегами, передає РІА «Новости».
Зону дії миротворців у Афганістані розширено
Рада Безпеки ООН одностайно прийняла резолюцію про розширення зони дії міжнародного миротворчого контингенту в Афганістані. Зараз миротворці під командуванням НАТО чисельністю 5,3 тис. вояків діють тільки в Кабулі та його околицях. Розширення зони дії, мовиться в резолюції, має дозволити «перехідному уряду Хаміда Карзая та його наступникам забезпечувати безпеку за межами Кабула та його передмістя». Центральний уряд Афганістану практично не контролює більшу частину із 32 провінцій країни, де розпоряджаються місцеві лідери та польові командири. За розширення зони дії миротворців, зазначено в документі РБ ООН, афганці зможуть «пересуватися країною в умовах більшої безпеки», а представникам ООН і неурядових організацій буде легше займатися гуманітарною діяльністю, вести роботи з відновлення країни, передає Інтерфакс.
Випуск газети №:
№184, (2003)Рубрика
День Планети