Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

22 вересня, 00:00

Меркель — проти повноправного членства Туреччини в ЄС

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін не хоче втратити Анкару як партнера, але виступає проти входження Туреччини до Євросоюзу. Політик закликала Європу знайти інші шляхи для продовження політичної співпраці з єдиною світською державою мусульманського світу. Заяви Меркель пролунали напередодні зустрічі з президентом Туреччини Абдаллою Гюлем. Глава турецької держави, котрий перебуває з візитом у Німеччині, торкнувся двосторонніх відносин під час виступу в Університеті Гумбольдта. У своїй промові він зазначив, що стратегічною метою Анкари в найближчому майбутньому є вступ до ЄС. «Ми хотіли б бути частиною ЄС, яка гідно братиме участь у розподілі глобальної відповідальності», — сказав глава турецької держави. Він відхилив шлях «привілейованого партнерства» ЄС з Туреччиною, який просуває німецький уряд, і застеріг від «штучно створюваних перешкод і мотивувань» у процесі вступу Туреччини до Євросоюзу. Гюль нагадав, що Анкара стоїть біля дверей Євросоюзу більш як десятиліття. Лекція турецького політика в Університеті Гумбольдта була відкладена на декілька годин через дзвінок про бомбу, буцімто закладену в будівлі. Проте вибухового пристрою після обстеження приміщень освітньої установи виявлено не було.

Парламент Словенії відправив у відставку уряд

Парламент Словенії висловив вотум недовіри лівоцентристському уряду країни на чолі з Борутом Пахором у зв’язку з невдалою економічною політикою та крахом пенсійної реформи. Як зазначає Reuters, ще в травні-червні 2011 року прем’єр позбувся підтримки низки партій через невдалі спроби провести пенсійну реформу. Крім того, Пахора звинувачували в нездатності вжити адекватних заходів для стимулювання економіки в умовах фінансової кризи. Після голосування в парламенті Пахор заявив: «Усі мої рішення на посаді прем’єр-міністра були прийняті відповідно до совісті та переконання, що я дію на благо моєї країни». Пахор очолював уряд Словенії з осені 2008 року. Якщо протягом місяця парламент не обере нового прем’єр-міністра, словенському президентові Даніло Тюрку доведеться призначити дострокові вибори. Дострокові парламентські вибори, якщо вони дійсно відбудуться, стануть першими в 20-річній історії незалежної Словенії.

Матвієнко обіцяє зняти дамоклів меч над сенаторами

Учора новообраний голова Ради Федерації Валентина Матвієнко пообіцяла на першому засіданні осінньої сесії верхньої палати підсилити захищеність російських сенаторів, а також працювати над зміцненням авторитету Ради Федерації. Зокрема, вона заявила, що має намір ініціювати законопроект, покликаний змінити порядок формування верхньої палати та підсилити захищеність сенаторів. «Для реалізації наших повноважень нам просто необхідний стійкий сенаторський корпус. А цього не досягти в нинішній ситуації, коли кожен сенатор працює під дамокловим мечем звільнення через зміни регіональної кон’юнктури», — цитує Матвієнко РІА «Новости». Зараз сенатора можуть у будь-який момент відкликати або губернатор, або законодавчі збори регіону, який представляє член Ради Федерації. «Ми зобов’язані висловлюватися щодо всіх принципових питань і при цьому ні в кого не просити на це дозволу. Спокійно, аргументовано висловлювати свої позиції — без цього не підняти авторитет Ради Федерації», — сказав вона. Матвієнко також заявила, що в Раді Федерації не має бути фракцій, а головним завданням верхньої палати має стати збереження в країні політичної стабільності.

Повстанці оголосили про захоплення одного з оплотів Каддафі

Сили Перехідної національної ради (ПНР) Лівії повністю захопили розташоване в пустелі на півдні Лівії місто Сабха. «Ми повністю контролюємо місто Сабха. Усі, включаючи каддафістів, тепер з революцією», — заявив представник ПНР. При цьому він додав, що продовжує чинити опір лише «певна кількість неорганізованих людей», передає AFP. Останніми тижнями тривають запеклі бої за міста Сирт, Бені-Валід і Сабха — останні бастіони прибічників Муаммара Каддафі, які ще не перейшли під контроль ПНР. За інформацією Нацради, обороною Бені-Валіда керує син Каддафі Сейф Аль-Іслам. У цьому місті також можуть перебувати й інші сини полковника — Сааді й Мутасім. Повстанці вже неодноразово заявляли про захват Бені-Валіда, але щоразу ці повідомлення не підтверджувалися. Раніше арабські ЗМІ повідомляли, що в Сабсі знаходиться сам Муаммар Каддафі. Пізніше полковник виступив з аудіозверненням, у якому назвав зміну влади в його країні маскарадом, який став можливим лише завдяки ударам НАТО. У свою чергу, генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що дні режиму Каддафі полічені. Він пообіцяв, що Альянс продовжить операцію «Об’єднаний захисник» в Лівії доти, доки це буде потрібно для забезпечення захисту мирних жителів країни. Тим часом Африканський союз визнав Національну перехідну раду (НПР) законним урядом Лівії. Про це заявив у Нью-Йорку президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіянг Нгема, країна якого наразі головує в панафриканскій організації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати