Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

15 вересня, 00:00

Расмуссен вітає договір США і Румунії щодо баз ПРО

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен привітав договір Вашингтона і Бухареста про розміщення на території Румунії елементів системи ПРО. Про це повідомила вчора прес-служба НАТО. Держсекретар США Гілларі Клінтон і глава МЗС Румунії Теодор Баконські підписали відповідний міжурядовий документ позавчора. «Ця угода є ще одним важливим кроком у зусиллях Альянсу з питань захисту від наявних та виникаючих загроз балістичних ракет. Розміщення ракет-перехоплювачів у Румунії зробить значний внесок до спроможності НАТО забезпечити захист своєї європейської території, населення і збройних сил проти зростаючої загрози поширення балістичних ракет», — заявив Расмуссен. Нагадаємо, в березні 2010 року президент Румунії заявив, що в межах планів розгортання ПРО США в Європі Бухарест до 2015 року розмістить на своїй території три батареї з 24 пусковими установками.

Між тим учора Туреччина та США підписали в Анкарі меморандум про розміщення на турецькій території радіолокаційної системи (РЛС) ЄвроПРО. Радар буде розміщено в повіті Кюреджик провінції Малатья на південному сході Туреччини. Наразі в цьому районі знаходиться РЛС, яку спорудили американці, але згодом передали її турецькій стороні.

Вень Цзябао: Китай допоможе світовій економіці

Прем’єр Держради КНР Вень Цзябао заявив учора на відкритті Всесвітнього економічного форуму в місті Далянь, що його країна не може розвиватися в ізоляції, отже, її широка відкритість у плані економіки і торгівлі піде на користь усьому світові. Цзябао також пообіцяв розширити інвестиції в країни Європи, тоді як єврозона зіткнулася з борговою кризою через проблеми Греції, Португалії, Італії та низки інших країн. Він також висловив упевненість, що США та Європа зможуть повністю оговтатися від поточних економічних труднощів. Китайський прем’єр пообіцяв, що в майбутньому Китай зосередиться на підвищенні внутрішнього попиту, що, у свою чергу, допоможе світовій економіці. «Переконаний, що китайська економіка внесе свій внесок до міцного, упевненого та збалансованого зростання глобальної економіки», — відзначав Цзябао.

Рада Європи надала Україні 22 млн. євро на демократію

Рада Європи виділила Україні 22 млн. євро на реалізацію демократичних реформ у межах трирічного Плану дій на 2011—2014 роки. Про це повідомив на брифінгу речник МЗС України Олександр Дикусаров. Cам План буде презентовано завтра — 16 вересня — головою Комітету міністрів Ради Європи, міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком і Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом. За словами Дикусарова, План дій Ради Європи для України є інструментом, що спрямований на підтримку демократичних реформ і сприяння Україні в процесі виконання зобов’язань, узятих під час вступу до Ради Європи. За своїм змістом новий План дій Ради Європи для України передбачає реалізацію проектів за трьома основними напрямами: заходи, спрямовані на посилення захисту прав людини; заходи в галузі верховенства права, спрямовані на розвиток демократичних інститутів і процедур на національному, регіональному та місцевому рівнях; заходи в галузі демократії, спрямовані на зміцнення демократичних інституцій, розвиток соціальної єдності, підвищення терпимості та розширення участі ключових соціальних і громадянських партнерів у процесі прийняття ухвал. Загальний бюджет Плану дій на 2011—2014 роки становить 22 млн. 41 тис. 370 євро.

Британські профспілки — проти пенсійної реформи Кемерона

Британські профспілки, не згодні з реформою пенсійної системи, погрожують уряду Великобританії наймасштабнішою акцією за останні сто років. Про це вчора заявив глава найбільшого професійного об’єднання службовців державних установ Unison Дейв Прентіс. Виступаючи в Лондоні на з’їзді Конгресу британських профспілок TUC, Прентіс повідомив, що Unison проведе голосування з питання страйку серед 1,1 млн. своїх членів. До акції погрожують долучитися також найбільші британські профспілки Unite, GMB і Спілка пожежних бригад. Скандал розгорається з приводу планів уряду реформувати пенсійну систему на тлі оголошених торік скорочень бюджету, які торкнулися практично всіх бюджетних сфер. Нагадаємо, британська влада з квітня 2012 року планує збільшити розмір обов’язкових відрахувань до пенсійних фондів. При цьому зростання зарплат працівників бюджетної сфери, як і раніше, заморожене.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати