Коротко / ПЛАНЕТА
Названо імовірного вбивцю Джинджича
За повідомленням МВС Сербії, балістична експертиза снайперської гвинтівки «Хеклер Кох Г3», «однозначно підтвердила, що вбивцею прем’єр-міністра Сербії Зорана Джинджича є заступник командира спеціального підрозділу Звездан Йованович», повідомляє РІА «Новости». Йовановича заарештували у вівторок ввечері. У Белграді прийнято рішення про розформування спецпідрозділу «червоні берети». Пошуки лідера так званого земунського угруповання, колишнього командира цього підрозділу тривають. У ніч з вівторка на середу в Белграді проведено черговий етап операції «Вихор», метою якої є пошук й арешт членів цього угруповання. Сотні поліцейських у повній екіпіровці блокували всі підходи до столичних районів Новий Белград, Земун та Сурчин, оточили ряд кварталів у Новому Белграді. Поліція проводила поголовну перевірку документів та обшуки машин в цих районах, а також на в’їздах на три мости через ріку Сава. Перед мостами вишикувалися колони автомобілів понад кілометр завдовжки. Даних про результати проведених перевірок поки що не надходило. Арешти членів злочинних угруповань проведено як у Белграді, так і в інших містах Сербії. Як заявив прем’єр-міністр Сербії Зоран Живкович на прес-конференції у вівторок увечері, він задоволений отриманими досі результатами розслідування, однак зазначив, що його буде завершено тільки після арешту та притягнення до суду всіх причетних до вбивства Зорана Джинджича. За різними повідомленнями, під час операції затримано вже понад 3 тисячi осіб. Відповідей на головні запитання — хто й чому був зацікавлений у вбивстві Джинджича, як і раніше, немає.
Березовський вважає свою справу політичною, а себе опозиціонером
Бізнесмен Борис Березовський, про арешт та звільнення під заставу якого в Лондоні на прохання Росії повідомлялося учора, сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що «це має тільки політичну мотивацію і жодного змістовного кримінального аспекту не містить». На його думку, екстрадиції в Росію не буде, бо «це неможливо ніколи». Олігарх при цьому посилався на те, що він не має права залишати Британію, поки розглядається його прохання про надання постійної посвідки на проживання, прохання про екстрадицію пов’язує із заявою про причетність спецслужб до захоплення заручників восени в театральному центрі в Москві. «На жаль, так склалося, що я єдиний, хто представляє реальну опозицію в Росії», сказав Березовський Бі-Бі-Сі. За його словами, своє завдання він вбачає в тому, щоб «об’єднати і лівих, і правих» iз тих, кого не влаштовує режим. В об’єднанні лібералів з комуністами Березовський не вбачає нічого нереального.
Підписано протоколи про приєднання семи країн до НАТО
Литва, Латвія, Естонія, Словаччина, Словенія, Болгарія та Румунія на спеціальному засіданні Північноатлантичної ради підписали протоколи про приєднання до НАТО. У засіданні брали участь генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон, посли 19 країн — членів НАТО та міністри закордонних справ семи запрошених до альянсу держав. Згідно з процедурою вступу до НАТО після підписання протоколів розпочнеться процес їхньої ратифікації у парламентах 19 країн альянсу, який має завершитися до наміченого на травень 2004 року саміту НАТО. На цьому саміті мають оголосити про прийом запрошених країн до Північноатлантичного альянсу. За даними литовських дипломатів, вже у четвер в американському Сенаті почнуться слухання щодо ратифікації протоколів. Вони не виключають, що ратифікація протоколів у Сенаті відбудеться в травні—червні, повідомляє Інтерфакс. Сім держав Центральної та Східної Європи було запрошено вступити до НАТО в листопаді 2002 року на саміті НАТО у Празі.
Пакистан та Індія «грають м’язами»
Учора Пакистан провів випробування ракети, здатної нести ядерну зброю. Про це повідомило агентство ЕФЕ. Незадовго до цього, Індія повідомила про успішне випробування балістичної ракети середньої дальності класу «земля-земля». Випробування ракети мобільного базування «Прітхві» було проведено вчора в рамках програми розвитку системи ракетної оборони Індії. Випробування ракети «Прітхві», здатної доставляти боєголовку вагою в одну тонну на відстань до 150 км, Індія вже проводила 16 разів з часу першого запуску 1988 року.
Випуск газети №:
№55, (2003)Рубрика
День Планети