Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

01 вересня, 00:00

НАТО відмовляється від скорочення сил KFOR в Косові

Командувач міжнародних сил KFOR у Косові, що проголосив 2008 року незалежність від Сербії, німецький генерал Ерхард Бюлер заявив, що НАТО відмовилося від планового скорочення кількості контингенту через зростання насильства і зростаючої загрози безпеці на півночі краю. Бюлер відзначив, що він не думає, що «найближчим часом станеться скорочення чисельності сил KFOR». При цьому генерал назвав етнічну ситуацію в краї напруженою. Контингент KFOR, який у даний час налічує близько 5 тис. військовослужбовців, планувалося скоротити вдвічі до кінця цього року. Проте загострення в кінці липня ситуації на півночі Косово змусило НАТО направити туди підкріплення з Німеччини й Австрії. Нагадаємо, ситуація в північних районах Косово, населених переважно сербами, загострилася 25 липня після односторонньої спроби приштинської влади встановити контроль над адміністративним кордоном із Сербією.

Киргизстан святкує 20-річчя незалежності

У всіх містах і обласних центрах Киргизстану пройшли вчора урочисті святкування 20-річчя незалежності країни. У столиці республіки цього дня пройшов військовий парад, який прийняла головнокомандуючий Збройними силами президент Роза Отунбаєва, а також демонстрація трудящих і театралізована вистава. «За недовгу історію незалежності на долю народу Киргизстану випало чимало труднощів і випробувань. Треба віддати належне нашому народові, який, не дивлячись на всі труднощі перехідного періоду, вистояв, і будує нове життя. За 20 років незалежності нашої країни ми на власному досвіді переконалися, що без реального поділу влади, наявності заборон і противаг між ними, завжди існує спокуса узурпації влади яким-небудь її суб’єктом. Тому вперше в Центральній Азії нами був узятий курс на побудову парламентської системи влади», — заявила Отунбаєва, звертаючись до співвітчизників із трибуни. Вона також підкреслила, що попереду киргизів чекає ще одне випробування — президентські вибори, призначені на 30 жовтня.

Нова влада Лівії не потребує миротворців ООН

Нова влада Лівії відхилила ідею розміщення в країні, будь-яких міжнародних сил. У той же час спецпредставник ООН з питань Лівії Іан Мартін визнав, що питання про направлення в країну військових спостерігачів розглядалося. Зокрема, ООН чекала, що новий уряд попросить сприяння в організації поліції. «Зараз ми не чекаємо, що Лівія попросить направити військових спостерігачів», — заявив Іан Мартін після засідання Ради Безпеки ООН. «Абсолютно ясно, що лівійці хочуть уникнути будь-якого варіанту розміщення збройних сил ООН або когось іншого», — додав дипломат. Заступник представника Лівії в ООН Ібрагім Даббаші заявив Бі-Бі-Сі, що ситуація в Лівії унікальна. «ООН розглядає можливість направити миротворців, але справа в тому, що лівійська криза особлива, — заявив дипломат. — Це не громадянська війна, не конфлікт між двома партіями, а боротьба народу, що захищає себе від диктатури». Напередодні голова Національної перехідної ради оголосив, що країна не потребує зовнішньої допомоги для підтримання безпеки.

Вибухи в Грозному: загинуло дев’ять чоловік

Дев’ять чоловік загинули і понад 20 отримали поранення в результаті вибухів у столиці Чечні, здійснених позавчора ввечері, заявив глава МВС Росії Рашид Нургалієв. До цього числа не входять бойовики, що підірвали себе, яких, за різними даними, було двоє чи троє. У Слідчому комітеті повідомили, що вже встановлені особи двох смертників. Жертвами вибухів у чеченській столиці стали семеро поліцейських, співробітник МНС і один пересічний громадянин. Як повідомив міністр охорони здоров’я Чечні Шахід Ахмадов, у даний час у лікарні знаходяться понад 20 чоловік, п’ять із них — у надзвичайно тяжкому стані. Нагадаємо, останній раз вибух стався в столиці Чечні понад два роки тому. 26 липня 2009 року смертник-самовбивця підірвав себе біля театрально-концертного залу. Загинуло сім чоловік: сам смертник, чотири офіцери МВС Чечні та двоє цивільних.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати