Коротко / ПЛАНЕТА
Кучма вирушить до Грузії й Узбекистану
Президент України Леонід Кучма сьогодні вирушив із робочим візитом до Грузії й Узбекистану. Як повідомив на брифінгу керівник Головного управління з питань зовнішньої політики Адміністрації Президента Анатолій Орел, у ході робочих візитів до Грузії й Узбекистану Кучма має намір провести переговори з вищим керівництвом цих країн. Будуть підписані дві україно-грузинські угоди про співпрацю у сфері карантину рослин й у сфері агропромислового комплексу. Орел підкреслив, що головним питанням під час переговорів як у Грузії, так і в Узбекистані стане економічна складова. Сторони також обговорять питання реалізації програми довгострокової торгово-економічної співпраці з Грузією. Він також сказав, що в ході візиту «обов’язково обговорюватимуть питання ГУУАМ».
У Лондоні знайшли заміну Саддаму
Лідери іракської опозиції на п’ятий день переговорів, які відбуваються у Лондоні, підписали угоду про створення спільного комітету, який відіграватиме роль перехідного уряду в разі усунення Саддама Хусейна від влади. У комітеті передбачено 65 місць. До нового органу ввійшли представники різних опозиційних груп і партій, а також етнічних і релігійних верств Іраку. Найбільшу кількість місць отримала Вища рада іракської ісламської революції, а також курдські опозиційні групи. Слід зазначити, що більшість населення Іраку становлять шиїти, тоді як уряд Саддама Хусейна складається переважно з суннiтів. Лідери опозиції також закріпили основні принципи перехідного періоду у разі повалення режиму Саддама Хусейна, повідомило Бі-Бі-Сі.
Мадлен Олбрайт дала свідчення в Гаазі
Колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт дала свідчення Міжнародному трибуналу з воєнних злочинів у колишній Югославії на процесі у справі екс-президента республіки боснійських сербів Біляни Плавшич. Олбрайт — найбільш високопоставлений свідок із американської сторони, залучений до слухань трибуналу за весь час його існування. Плавшич, яка добровільно здалася трибуналу і визнала провину за воєнні злочини у часи боснійської війни, неодноразово вела переговори з держсекретарем Олбрайт. Вона не приховує, що намагалася виправдати етнічні чистки стосовно несербського населення, і заявила про своє каяття у скоєному. Олбрайт кілька разів повторила, що її враження від співпраці з Біляною Плавшич було двояким: з одного боку, екс-президент усіма силами відстоювала права сербів на те, що, на її думку, належало їм за правом. З другого, — Плавшич розуміла важливість мирних угод, підписаних у Дейтоні в 1995 році. За три роки війни в Боснії загинули або пропали безвісти 200 тисяч осіб.
Випуск газети №:
№233, (2002)Рубрика
День Планети