Коротко / ПЛАНЕТА
Росія підвищить рівень свого представництва при штаб-квартирі НАТО
Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон закликав переглянути роль військових для ефективнішої боротьби з загрозою тероризму, повідомляє РІА «Новости» . Робертсон виступав на спільній конференції НАТО-Росія у Москві. В заяві, яку кореспонденти називають завуальованою критикою російської війни у Чечні, він сказав, що непропорційне застосування сили без дотримання прав цивільних може призвести до результатів, протилежних меті антитерористичних кампаній. Російський президент Владімір Путін зазначив, що Росія хотіла б зміцнити свою присутність у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Тим часом російський міністр оборони Сергей Іванов висловив стурбованість приєднанням балтійських держав до НАТО. Він зазначив, що ці держави не підписали жодних угод щодо обмежень звичайних озброєнь в Європі.
Доповідь Іраку подано ООН
Американські дипломати передали копії наданої Багдадом декларації про відсутність у нього зброї масового ураження і програм її розробки іншим постійним членам Ради Безпеки ООН. Як повідомляє Рейтер, поширенням тексту доповіді серед членів РБ ООН спочатку мала зайнятися Колумбія, що головує в Раді Безпеки. Однак виготовити копії було доручено США. Представник держдепартаменту Річард Баучер повідомив, що зроблено це було для того, щоб забезпечити секретність документа. Першими з документом ознайомилися експерти з роззброєння Іраку та фахівці МАГАТЕ. Як передбачається, представникам держав, які не мають ядерної зброї, буде надано скорочені версії іракської декларації. Тим часом президент США Джордж Буш звернувся до Пентагону з проханням про надання допомоги іракській опозиції в розмірі $92 млн., причому йдеться про військову підготовку і надання озброєнь. У ці дні лідери іракської опозиції проводять зустріч в Ірані. На цьому тижні в Лондоні також пройдуть переговори іракських опозиціонерів про можливий склад уряду у разі зміщення зі свого поста Саддама Хусейна.
«Нобелівський» скандал
Учора відбулася церемонія вручення Нобелівських премій 2002 року. За традицією Нобелівська премія миру — лауреатом якої цього року став колишній президент США Джіммі Картер — вручалася в Осло, а премії з економіки, медицини, фізики, хімії та літератури — в Стокгольмі. Половина зі 160 журналістів, які висвітлювали стокгольмські урочистості — з Японії. Такий ажіотаж пояснюється тим, що лауреатами премії цього року стали відразу два японських учених — фізик Масатоші Кошиба та хімік Коїчі Танака. Причому через останнього вже спалахнув скандал, який призвів навіть до однієї відмови прийти на святковий бенкет. Як оголосила Шведська Королівська академія наук, премію в один мільйон доларів було присуджено вченому за дослідження протеїнів, яке допомогло краще зрозуміти процеси, які відбуваються в людському організмі. Однак група європейських учених надіслала до Шведської академії протест, у якому вказала, що два німецьких хіміки — Мігаель Карас і Франц Гілленкамп — провели набагато більш масштабні дослідження й отримали набагато більш докладні результати, ніж Коїчі Танака, повідомило Бі-Бі-Сі
Випуск газети №:
№228, (2002)Рубрика
День Планети