Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

18 вересня, 00:00

Туніс відпустив український корабель

Міський суд туніського міста Сфакс прийняв ухвалу про звільнення українського судна «Свята Марія», затриманого дев’ять місяців тому за пошкодження частини нафтопроводу і сусідніх житлових будинків. Як повідомив глава прес-служби МЗС Сергій Бороденков, внаслідок дій українських дипломатів вдалося вирішити всі питання, пов’язані з цією справою, зокрема фінансові. Зарплатню екіпажеві корабля виплачено повністю, а виплата грошей членам екіпажу, яких нещодавно було прийнято на роботу на корабель, почнеться з 1 жовтня поточного року. За словами Сергія Бороденкова, українські моряки попливуть до України орієнтовно сьогодні-завтра. Судно з 22 тис. тонн фосфату на борту після невеликого ремонту також попрямує в Україну. На сьогоднішній день під арештом у портах різних країн світу перебуває 13 українських кораблів, повідомляє Інтерфакс-Україна .

Пхеньян зізнався у викраденнях

Японія і Північна Корея погодилися провести переговори про відновлення дипломатичних відносин. Це рішення було ухвалене під час безпрецедентної зустрічі в Пхеньяні між прем’єр-міністром Японії Дзюньїтіро Коїдзумі і північнокорейським керівником Кім Чен Іром. Однією з важливих тем на переговорах була доля 11 японців, у викраденні яких звинувачували Пхеньян. Північна Корея визнала, що у 1970 — 1980-х роках дійсно викрала 11 японських громадян. Семеро з них ніби вже померли, але четверо ще живі. Північнокорейський лідер Кім Чен Ір вибачився за це перед прем’єр-міністром Японії. Крім того, Північна Корея зобов’язалася не проводити випробувань своїх ракет. Як передає Бі-Бі-Сі , це рішення може поліпшити відносини між Пхеньяном і Вашингтоном. США звинувачують Північну Корею в тому, що остання розробляє зброю масового ураження і називають цю комуністичну державу частиною «осі зла».

Україна не порушує санкцій ООН

Україна виконує свої міжнародні зобов’язання, контролює всі питання, пов’язані з торгівлею зброєю, і ніколи не піде на порушення санкції ООН, заявив глава прес-служби МЗС Сергій Бороденков. Учора він прокоментував інформацію про те, що прокуратура німецького міста Мангейм передала до суду справу про нелегальний продаж товарів воєнного призначення в Ірак. У одному із пунктів звинувачення йдеться про закупівлю в Україні запчастин для винищувачів Мiг-21. Фірма 59- річного Бернда С., підозрюваного у незаконній співпраці з Іраком, мала представництво в Україні. Звинувачення стосується періоду 1997 — 1998 років, коли в обхід санкцій ООН була здійснена поставка запчастин для літаків типу Мiг із України через Йорданію в Ірак. Представник органів юстиції ФРН зазначив, що справа збуджена за фактом протиправних дій німецького громадянина. Тому говорити про можливі наслідки процесу в Маннгеймі для України вони відмовилися. За даними офіційних джерел, процес може початися до кінця нинішнього року, повідомляє Інтерфакс .

Положення про демаркацію українсько-молдовського кордону підпишуть найближчим часом

27 вересня в Україні пройде п’яте засідання спільної українсько-молдовської демаркаційної комісії, в ході якого будуть узгоджуватися положення про демаркацію державного кордону між двома країнами. Як повідомив учора на брифінгу глава прес-служби МЗС України Сергій Бороденков, підписання цього положення відбудеться найближчим часом. До цього часу проведено 4 засідання комісії: 5 — 6 березня 2002 року в Чернівцях, 21 — 22 травня 2002 року в Бричені (Молдова), 25 — 27 червня 2002 року в Чернівцях і 23 —30 липня 2002 року в місті Сороки (Молдова). Делімітація держкордону між Україною і Молдовою здійснена протягом 1995 — 1999 років.

Ірак згоден пройти перевірку

Міністр закордонних справ Іраку Наджі Сабрі передав генеральному секретареві ООН Кофі Аннану лист, у якому говориться про згоду іракської влади допустити в країну інспекторів ООН для перевірки можливості створення Іраком ядерної зброї. Однак головний прихильник ідеї необхідності військового вторгнення до Іраку — США, не змінив своєї позиції. Представник Білого дому Ден Бартлетт заявив: «Ми дали ясно зрозуміти, що ми не ведемо переговорів із Саддамом Хусейном. Ми працюємо з Радою Безпеки ООН з метою визначити найбільш ефективний спосіб для досягнення нашої мети». На його думку, допуск інспекторів — лише тактичний хід Іраку з метою відтягти час. Серед основних союзників Іраку, як і раніше, залишається Росія. Міністр закордонних справ федерації Ігор Іванов вітав повернення інспекторів, висловивши надію, що «вони зможуть розпочати свою роботу якомога швидше». Заява Багдада про готовність пустити інспекторів призвела вчора до падіння цін на нафту, повідомляє Рейтер .

Французького письменника обвинувачують у расизмі

Учора повинен був з’явитися перед судом Мішель Уельбек, один із провідних французьких письменників, який має вельми неоднозначну репутацію. До суду на нього подали кілька мусульманських організацій, які заявляють, що у торішній журнальній статті він допустив образливе висловлювання на адресу ісламу. Стаття викликала шквал обурення як у Франції, так і в країнах мусульманського світу. Письменник повинен відповісти на обвинувачення в расизмі та розпалюванні релігійної ворожнечі. Досі Мішель Уельбек не покаявся в тому, що написав, повідомляє Бі-Бі-Сі .

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати