Коротко / ПЛАНЕТА
Лівійські повстанці склали план дій у разі повалення Каддафі
Національна перехідна рада Лівії за допомогою західних країн підготувала план післявоєнного устрою країни. Як пише газета The Times, в 70-сторінковому документі описуються перші кілька місяців життя Лівії після можливого повалення режиму Каддафі. Автори плану сумніваються в можливості успішного наступу на Тріполі, а також в тому, що полковник загине, наприклад, в результаті нальоту авіації НАТО. Вони вважають, що Каддафі, найімовірніше, буде повалений в результаті народного повстання на підконтрольній йому території або залишить країну. Опозиція також сподівається на те, що після падіння режиму полковника на її бік перейде більшість співробітників його служби безпеки. У плані стверджується, що 800 з них вже таємно завербовані Бенгазі й готові згодом скласти кістяк нових лівійських спецслужб. Після повалення Каддафі повстанці розраховують за фінансової підтримки Об’єднаних Арабських Еміратів створити 10 — 15-тисячний воєнізований підрозділ, який має встановити остаточний контроль опозиціонерів над Тріполі й заарештувати високопоставлених чиновників, які залишаться вірними полковникові. Перехідний уряд не планує розташовувати в західній частині Лівії війська зі сходу — порядок там підтримуватимуть повстанці, які з самого початку билися на заході, щоб у жителів Тріполітанії не виникло відчуття, що їхню територію окуповують ззовні. Крім того, Національна перехідна рада хоче організувати до західної частини країни поставки палива загальною вартістю 550 млн. доларів, поєднуючи це з гуманітарною місією за підтримки ООН, в якій повинні взяти активну участь ОАЕ, Катар і Туреччина.
35 осіб претендують на посаду президента Киргизстану
«На сьогоднішній день відповідні документи нам офіційно подали 35 осіб, сімох з них висунули політичні партії, решта є самовисуванцями», — повідомляє прес-служба Центральної виборчої комісії з проведення виборів і референдумів республіки. Серед претендентів: безробітні, домогосподарка, міліційний генерал і журналісти. Також у передвиборних списках — лідери партій «Єдиний Киргизстан» і «Батьківщина» й колишній губернатор Наринської області. Процедура висунення закінчилася 16 серпня, потім кандидатам належить сформувати фонд, зібрати 30 тис. підписів на свою підтримку й скласти іспит на знання киргизької мови. Президент Киргизстану обирається на шість років. Кандидат має бути не молодше 35 років і не старше 70, бути громадянином республіки й проживати на її території останні 15 років. У червні минулого року президентом перехідного періоду Киргизстану стала Роза Отунбаєва.
США подарували Колумбії три броньовики для захисту глави держави
Влада США подарувала Колумбії три броньовані автомобілі для перевезення перших осіб держави, повідомляє агентство Нотімекс. Машини оснащені потужною бронею, що здатна витримати пряме влучення з гранатомета, а також спеціальним устаткуванням проти газової атаки. Запасу автономного кисню в автомобілях вистачає на три години. Крім того, на них встановлені шини, що можуть самозаклеюватися, вартість кожної з них сягає 10 тис. доларів, говориться в повідомленні. Це не перший випадок надання подібної допомоги американською владою. З початку 2001 року США виділили уряду республіки 1,3 млрд. доларів у рамках так званого плану «Колумбія», головним чином на військову допомогу та оснащення підрозділів колумбійської армії. Головною причиною тісної військово-технічної співпраці двох країн є необхідність протидіяти постачанням колумбійського кокаїну транзитом через Центральну Америку й Мексику до США. 2010 року керівники військових відомств Мексики, США та Колумбії домовилися об’єднати зусилля в боротьбі з наркомафією й організованою злочинністю.
Далай-лама передав повноваження наступникові
Новим політичним лідером Тибету став юрист із Гарварду Лобсанг Сангай. Внаслідок усесвітнього голосування тибетської діаспори, що відбулося 20 квітня цього року, 43-річний Лобсанг Сангай набрав 55% голосів, випередивши двох інших кандидатів. Участь у виборах взяло понад 80 тисяч тибетців, які проживають в Індії, Непалі, США, Росії та інших країнах. Лобсанг Сангай народився в Індії 1968 року. 1995-го переїхав до США, де отримав докторський ступінь у галузі міжнародного права в Гарвардському університеті. На Тибеті Сангай, як і багато інших тибетців, які живуть у вигнанні, жодного разу не бував. Тибетський уряд у вигнанні базується в місті Дхарамсала на півночі Індії. Його було створено 1959 року після того, як Далай-лама змушений був залишити територію Тибету, анексовану Китаєм. Основними завданнями уряду є допомога тибетським біженцям та відновлення незалежності Тибету. Навесні Далай-лама заявив, що хоче бачити на чолі уряду молодого політика, обраного шляхом голосування. При цьому лауреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV залишається духовним лідером буддистів Тибету, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Випуск газети №:
№139, (2011)Рубрика
День Планети