Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

13 липня, 00:00

Путін — за узгодженість з Україною при вступі до СОТ

Президент РФ Володимир Путін вважає надто важливим узгоджено діяти з Україною при вступі до СОТ. Про це він заявив учора на нараді у МЗС Росії. «Якщо Україна вступить до СОТ зі значною втратою позицій, тоді українські товари, не потрібні у СОТ, широким потоком ринуть у Росію, і тоді нам доведеться вистроювати стійкий митний кордон», — підкреслив Путін, передає Інтерфакс . Президент Росії також підкреслив необхідність узгодження дій з Україною стосовно співпраці в ЄврАзЕС. Коментуючи виступ посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна, котрий відзначив, зокрема, що річний торговий оборот між РФ і Україною останнім часом знизився з 18 до 11 млрд. доларів, президент Путін сказав, що високо цінує позицію свого посла з захисту російських інтересів, у тому числі й економічних. Хоч «азарт російського посла» і веде, зі слів Путіна, до «деякої екстравагантності» у його діяльності.

Венесуела хоче відправити свого президента у відставку

Десятки тисяч мешканців Венесуели вийшли на демонстрацію протесту в столиці країни, Каракасі, з вимогами до президента Уго Чавеса піти у відставку. Чавес полишив столицю до початку демонстрації й відправився на військову базу. Як передає Бі-Бі-Сі , країна виявилася розколотою навпіл між прихильниками і противниками президента, якому три місяці тому вдалося зберегти свій пост після невдалої спроби державного перевороту. Центр Каракаса виявився паралізованим — глава поліції міста заявив, що число учасників демонстрації налічує 600 тисяч осіб. Однак прихильники президента-популіста Чавеса поклялися не допустити протестуючих до президентського палацу. Вони звинуватили опозицію в тому, що нею маніпулює клас багатих людей. Цього тижня невдачею завершилася спроба колишнього президента США Джіммі Картера виступити посередником між президентом Чавесом та опозицією, яка намагається домогтися проведення референдуму про скорочення терміну перебування Чавеса на посту президента. Відповідно до нині чинних законів, Чавес може посідати пост глави держави до 2007 року. Опозиція звинувачує президента в невмінні керувати країною й вимагає проведення повного розслідування загибелі учасників демонстрацій протесту, які відбувалися в квітні.

Попередника Мілошевича силою доправлено в Гаагу

Зорана Ліліча, який займав пост президента Югославії з 1993 по 1997 рік, затримали в Бєлграді та відправили в Гаагу для свідчення у справі Слободана Мілошевича, який змінив його 1997 року. Мілошевича звинувачують у геноциді та злочинах проти людяності. За словами адвоката Сапонжіча, уряду Югославії довелося видати спеціальний дозвіл на затримання Ліліча і силою відправити його в Гаагу, оскільки екс-президент весь цей час відмовлявся свідчити у справі свого наступника. Дружина екс-президента підтвердила, що Ліліча затримали у своєму бєлградському офісі. «Після того, як Зоран відмовився підписувати будь-що, вони його відвезли», — розповіла дружина Ліліча. Представники уряду Югославії відмовилися коментувати те, що сталося, повідомляє Бі-Бі-Сі .

Американські яблука «прорвали» блокаду Куби

Перший вантаж із США — контейнер з яблуками, закупленими в американської фірми, — поступив у гаванський морський порт за майже 40-річний період економічної блокади Куби. Ця поставка вартістю близько $20 тис. має швидше символічне значення. Угоду укладено кубинською державною компанією «Алімпорт» та американською фірмою «Норзерн фрут», причому покупець заплатив готівкою. За контрактом, на Кубу поступлять ще чотири 20-тонних контейнери з яблуками, які не ростуть на цьому тропічному острові. Як зазначив представник американської компанії, дозвіл на цю операцію отримано від адміністрації США майже два місяці тому. У свою чергу президент «Алімпорта» Педро Альварес розцінив цей прорив у торгових відносинах двох країн як «історичну подію». На його думку, якби були скасовані економічні санкції, введені після перемоги революції на Кубі, то на частку США могло б припадати 50 — 60% загального кубинського імпорту. Очікується, що у міжнародному торговому ярмарку, який відбудеться в Гавані 26 — 30 вересня, братимуть участь близько 150 фірм із США, повідомляє Інтерфакс-Америка .

Найбільший страйк у Канаді примусово припинено

Канадська влада віддала наказ про примусове припинення найбільшого в історії Канади страйку муніципальних працівників, що відбувається у Торонто, передає кореспондент РІА «Новости». Учора понад 24 тисячі страйкуючих вийшли на роботу. Внаслідок страйку, що розпочався два тижні тому, в столиці провінції Онтаріо не прибиралося сміття, було закрито всі муніципальні плавальні басейни, денні дитячі садки та музеї. З перебоями працювали автобуси. Влада Торонто була вимушена перекривати деякі вулиці через гори накопиченого там сміття та змінювати маршрути руху автомобільного транспорту. Життя двохмільйонного міста протікало з перебоями. Через обстановку, що гіршала з кожним днем, влада Онтаріо ввечері у четвер скликала надзвичайне засідання парламенту провінції та ухвалила спеціальний закон про примусове повернення страйкуючих на роботу 12 липня. Муніципальні працівники найбільшого міста Канади розпочали страйк після відмови влади Торонто дати їм гарантії збереження за ними робочих місць.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати