Коротко / ПЛАНЕТА
«Справу Медьєши» усе ще не закрито
Угорський парламент проголосував за те, щоб провести розслідування зв’язків між діючими політиками та спецслужбами за часів правління комуністів. Один із комітетів займеться розслідуванням діяльності прем’єр-міністра Угорщини, соціаліста Петера Медьєши, який вже визнав, що під час комуністичного правління був агентом контррозвідки. Медьєши заявив, що працював у інтересах своєї країни і вів переговори про отримання Угорщиною членства в Міжнародному валютному фонді. Однак експерти, які вивчають роботу спецслужб, стверджують, що відділ, з яким співробітничав Медьєши, був безпосередньо пов’язаний з радянським Комітетом держбезпеки. Завданням іншого парламентського комітету стане вивчення минулого двохсот осіб, які займали в уряді Угорщині міністерські посади, починаючи з 1990 року.
В Аргентині намічається «день гніву»
Противники економічної політики уряду Аргентини закликали своїх співвітчизників відзначити національне свято країни широкомасштабними протестами, перетворивши День незалежності на «день гніву». У Буенос-Айресі десятки тисяч демонстрантів провели марш на знак протесту проти заходів, яких вживає уряд для виходу з економічної кризи. У країні також лунають голоси, що закликають до відставки всіх політиків та проведення нових виборів. Протести проходять по країні вже впродовж кількох місяців. Наприкінці минулого року мільйони людей втратили всі свої заощадження та роботу. Лідери профспілок, безробітні та представники професійних асоціацій незадоволені переговорним процесом між урядом Аргентини та Міжнародним валютним фондом. Вони стверджують, що політика МВФ йде на користь лише банкірам і чиновникам, які продовжують вести країну до повного банкрутства За офіційними даними, для стабілізації економіки Аргентині терміново потрібно близько $9 млрд. Представники фонду наполягають на проведенні ряду непопулярних заходів у обмін на фінансову допомогу. Після грудневих масових протестів, що закінчилися кровопролиттям, всі подальші демонстрації мали більш мирний характер. Однак багато хто вважає: якщо не вжити термінових заходів для виходу з кризи, трагедії не уникнути, передає Бі-Бі-Сі.
«Аль-Каїда» знов загрожує Америці
З’явилися повідомлення про дві нові погрози на адресу США, висловлені членами організації «Аль-Каїда», очолюваної Осамою бен Ладеном. Супутникова телекомпанія «Близькосхідний центр телемовлення» передала відеозапис виступу людини, яка стверджувала, що вона представляє «Аль-Каїду». За її словами, Осама бен Ладен живий і готує нові напади на Сполучені Штати. Раніше алжирська газета «Аль-Юм» опублікувала інтерв’ю з Сулейманом Абу Гайтом, який вважається головним представником «Аль-Каїди». У ньому він сказав, що члени цієї організації продовжуватимуть напади на американські об’єкти доти, доки Вашингтон не припинить проведення несправедливої політики відносно мусульман. За словами Абу Гайта, американська кампанія проти «Аль-Каїди» ніяк не зачепила ані військові, ані розвідувальні, ані фінансові структури цієї організації, тож тепер «Аль-Каїда» як ніколи налаштована продовжувати розпочате і «мстити за пролиту кров невинних людей». Він також сказав, що «Аль-Каїда» не припинить нападів на Америку, допоки та продовжуватиме «свою несправедливу політику, ворожу відносно мусульман і вигідну іудеям та християнам», передає Бі-Бі-Сі.
Витвір Мікеланджело знайдено в підсобці музею
Малюнок Мікеланджело вартістю понад 10 мільйонів доларів було знайдено в підсобному приміщенні Національного музею дизайну в Нью-Йорку. Офіційні представники музею говорять, що його було створено в середині XV століття і що таке відкриття буває тільки раз у житті, повідомляє Бі-Бі-Сі . Малюнок є дизайном свічника для семи свічок, що часто називають менорою, і написаний чорною крейдою з коричневою розтушовкою на кремовому папері. Малюнок не підписаний, але представники музею стверджують, що у них є багато підтверджень авторства Мікеланджело від дослідників мистецтва епохи Відродження. Музей придбав малюнок у 1942 році за 60 доларів, і тоді було невідомо про те, що це робота Мікеланджело. Вважається, що полотно привезли з Лондона, однак його попередня історія залишається невідомою.
Беназiр Бхутто засудили до трьох років в’язниці
Пакистанський суд засудив по звинуваченню в корупції до трьох років позбавлення волі колишнього президента Пакистану Беназір Бхутто. Вирок був винесений заочно, оскільки Бхутто покинула країну в 1996 році і проживає то в ОАЕ, то у Великій Британії. Суд також наклав арешт на все її майно в Пакистані і розпорядився взяти під варту екс-президента у разі її повернення на батьківщину. У пред’явлених Б. Бхутто обвинуваченнях йшлося про хабар у $10 млн., ніби отриманий нею за сприяння одній із місцевих компаній в роки правління, повідомляє Інтерфакс.
Випуск газети №:
№122, (2002)Рубрика
День Планети