Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

15 червня, 00:00

ООН підтверджує, що Україна не продавала зброю до Іраку

Перевірка, проведена ООН, не виявила жодних фактів, які давали б підстави стверджувати про нелегальні поставки Україною зброї або воєнної продукції до Іраку, мовиться в офіційному листі генерального секретаря ООН Кофі Аннана на адресу міністра закордонних справ України Анатолія Зленка, як повідомили у прес-службі МЗС України. У листі генерального секретаря ООН підкреслюється також, що спеціальна комісія ООН з моніторингу, контролю та інспекції в Іраку не має у своєму розпорядженні інформації про те, що та або інша країна або організація висунула подібні звинувачення проти України (висувалися, зокрема, припущення про поставки до Іраку українських систем «Кольчуга»). Перевірка ООН, повідомили у МЗС, проводилася на прохання української сторони.

Хаміда Карзая обрано тимчасовим главою Афганістану

Лойя Джирга — рада старійшин усіх афганських племен та народностей — обрала керівником перехідної адміністрації Афганістану Хаміда Карзая, нинішнього керівника держави. На нього покладено обов’язки по керуванню країною протягом двох років до проведення загальних виборів. За кандидатуру Карзая проголосувало 1295 з 1500 делегатів. Одним із його конкурентів уперше в афганській історії була жінка — 35-літній лікар Массуда Джаляль, повідомляє Інтерфакс . Колишній президент Афганістану Бурхануддін Раббані та колишній король Захір Шах зняли свої кандидатури на користь Карзая (в минулому близького до короля) за кілька днів до голосування. Карзай у своєму виступі підкреслив успіхи, отримані очолюваною ним адміністрацією за шість місяців, що минули після падіння режиму талібів. Він назвав, зокрема, повернення до Афганістану мільйона біженців, початок робіт з відновлення зруйнованого громадянською війною господарства, відкриття шкіл та вищих навчальних закладів. Він також пообіцяв боротися з корупцією та стежити за використанням міжнародної допомоги, що надходить до країни.

Компроміс щодо «Цвинтаря орлят» шукатимуть історики

Пропозиції української сторони щодо реконструкції польського військового цвинтаря у Львові вивчатимуться у Варшаві істориками та представниками товариств колишніх львів’ян. Про це, як передає агентство Інтерфакс-Україна , заявив секретар польської Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Анджей Пшевозник, коментуючи підсумки першого раунду двосторонніх переговорів, які відбулися на польсько-українському прикордонному переході Корчова-Краковець. За його словами, сторони виявили бажання вести конструктивний діалог. Разом з тим, підкреслив він, на переговорах з українцями поляки не погодяться на зміну міжурядових договорів, підписаних чотири роки тому. «Можливостей для дискусії залишилося небагато, однак вони існують», — сказав А. Пшевозник. Українську делегацію на переговорах очолював голова міжвідомчої комісії з питань увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій України Валерій Череп, польську — А. Пшевозник. Наступну зустріч заплановано на 17 червня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати