Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

04 червня, 00:00

ЦРУ знало викрадачів 11 вересня?

Американський тижневик «Ньюсвік» , що надійшов учора в продаж, пише, що, за його даними, за кілька місяців до 11 вересня ЦРУ знало про перебування на території США двох майбутніх викрадачів і про їхні зв’язки з «Аль-Каїдою». Однак, як пише журнал, ці дані так ніколи і не потрапили до рук ФБР, яке говорить зараз, що якби воно володіло інформацією, то викраданню літаків можна було б запобігти. ЦРУ відмовляється від коментарів. Як пише журнал, ще на початку 2000 року ЦРУ дізналося про те, що двом з тих, хто був присутній на секретних зборах керівництва «Аль-Каїди» в Індонезії у 2000 році було видано багаторазові американські візи. Однак ЦРУ, стверджують журналісти, не зробило того, що було зобов’язане зробити у цій ситуації, — не повідомило ні ФБР, яке б змогло прослідкувати за майбутніми викрадачами, ні Службу імміграції та натуралізації, яка могла не пустити їх на територію США.

У Канаді — політична криза

Прем’єр-міністр Канади Жан Кретьєн удруге за тиждень провів перестановки в уряді, звільнивши міністра фінансів і свого найближчого суперника по лідерству в країні Пола Мартіна. Мартін і Кретьєн були давніми противниками, але протиріччя між ними особливо загострилися за минулі декілька тижнів. Пол Мартін не приховував своїх претензій на лідерство у Ліберальній партії, якою зараз керує Кретьєн. Кілька місяців тому Мартін почав збирати свою команду, готуючись до лідерства у партії. Кретьєн заявив Мартіну, що на шляху його успішної діяльності у кабінеті міністрів стали проблеми, що не мають прямого відношення до його обов’язків. Відставка Мартіна припала за часом на відчайдушні спроби правлячої партії відбитися від обвинувачень у корупції та кумівстві. Для канадських лібералів нинішня криза — найсерйозніша з пам’ятного референдуму про незалежність Квебека 1995 року, який мало не припинив саме існування Канади, повідомило Бі-Бі-Сі.

На місцевих виборах у Грузії перемогла опозиція

За попередніми даними, на виборах до органів місцевого самоврядування у Грузії, що відбулися 2 червня, лідирують три праві партії — лейбористів, «Національний рух — демократичний фронт» і «Нові праві». Як повідомили учора Інтерфаксу у центрвиборчкомі республіки, у виборах взяв участь 41% виборців. На цю годину опрацьовано 40% бюлетенів. У трьох містах — Руставі, Зугдіді та Хашурі через порушення відбудуться повторні вибори. Тим часом деякі незалежні експерти заявляють про фальсифікацію результатів виборів. Приблизно так само оцінив результати голосування колишній спікер парламенту Зураб Жванія, який також висловив думку, що нинішня влада «зробила все для зриву виборів». За словами Жванія, його прихильники і ряд політичних партій у рамках конституційних норм розпочнуть кампанію щодо зміни нинішньої влади. З аналогічною заявою виступив і лідер партії «Національний рух — демократичний фронт» Михайло Саакашвілі, який заявив, що президент Грузії Едуард Шеварднадзе не здатен керувати країною. Лозунгом націоналістів під час передвиборної кампанії був — «Тбілісі — без Шеварднадзе».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати