Коротко / ПЛАНЕТА
Підстав для санкцій немає, заявляє Мінськ
Влада Білорусі заявляє, що не давала США підстав для обвинувачень на свою адресу в незаконній торгівлі зброєю з державами-ізгоями або військовій співпраці з ними. В четвер Вашингтон заявив про можливості застосування санкцій проти Білорусі, якщо вона дійсно постачає зброю країнам, які підтримують тероризм. Офіційний Мінськ говорить, що не має у своєму розпорядженні тексту заяви держдепартаменту США і тому утримується від докладних коментарів. Прес-секретар МЗС Павло Латушко сказав лише, що «Білорусь ніколи не торгувала, не торгує і не збирається торгувати зброєю в обхід санкцій ООН з державами, поміченими у підтримці терористів», передає Рейтер. Раніше місії держдепартаменту в Мінську не вдалося знайти підтверджень обвинуваченням Білорусі у постачанні зброї країнам-ізгоям. Тиждень тому заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Стівен Пайфер, перебуваючи з візитом у Мінську, закликав уряд Білорусі припинити постачання зброї терористичним режимам і зробити систему постачань озброєння прозорiшою. Єдиний приклад, наведений Пайфером у Мінську, про підготовку в Білорусі іракських фахівців для роботи на ракетних комплексах С-300, міністр оборони Леонід Мальцев назвав «нісенітницею».
Американських інструкторів у Грузії чекають у березні
Група американських військових інструкторів прибуде в Грузію у другій половині березня, заявив Інтерфаксу представник Міноборони Грузії Мір’ян Кікнадзе. За його словами, в середині березня в Тбілісі прибуде також група американських радників, які працюють над спільною програмою Грузії та США щодо надання допомоги в реформуванні грузинських збройних сил. Як сказав М. Кікнадзе, американські інструктори почнуть підготовку підрозділу грузинської армії, призначеного для проведення антитерористичних операцій. Напередодні, виступаючи по грузинському телебаченню, міністр оборони Грузії Давід Тевзадзе заявив, що, як передбачається, в Грузію прибуде близько 200 американських інструкторів, які підготують два-три батальйони армійського спецназу. Прес-секретар Білого Дому Арі Флейшер у четвер на брифінгу назвав Панкісську ущелину, в якій і планується проведення операції грузинськими силами, підготовленими американськими інструкторами, «районом беззаконня», в якому важко закрити кордони між Грузією й Чечнею.
У США створено «тіньовий уряд»
За інформацією, опублікованою у «Вашингтон пост», у США після 11 вересня за розпорядженням президента Джорджа Буша створено «тіньовий уряд», який перебуває на постійному чергуванні, забезпечуючи безперервність роботи федеральних властей. «Тіньовий уряд» складається з представників від кожного міністерства і деяких найважливіших незалежних агентств. Його першим завданням у разі нанесення катастрофічного удару по столиці стане запобігання колапсу всіх життєво важливих функцій уряду. Газета не розкриває точного місцеперебування тіньового уряду, але зазначає, що він функціонує у двох бункерах на Східному узбережжі. Адміністрація США вважає, зазначає газета, що «тіньовий уряд» може знадобитися, якщо, наприклад, терористи використають зброю масового ураження.
Випуск газети №:
№41, (2002)Рубрика
День Планети