Коротко / ПЛАНЕТА
Колишній король Афганістану відмовляється бути президентом
Колишній король Афганістану Мухаммед Захір Шах відхилив зроблену йому на міжафганській конференції у Бонні пропозицію очолити тимчасову адміністрацію країни, яка має змінити уряд Бурхануддіна Раббані, повідомляє Інтерфакс. Пропозиція була зроблена представниками ООН. Одночасно зазначається, що 87-річний екс-король відхилив цю пропозицію, попросивши учасників форуму призначити більш підходящу фігуру. Як повідомлялося раніше, представники Північного альянсу, близького до перемоги над талібами, не висловлювалися прямо проти кандидатури екс-короля, але говорили, що спочатку його має затвердити рада старійшин пуштунських племен.
Марадона хоче стати віце-президентом Аргентини
Знаменитий аргентинський футболіст Дієго Марадона заявив, що він готовий балотуватися на пост віце-президента країни, якщо екс-президент Карлос Менем переможе на майбутніх виборах і стане главою держави. Марадона, котрий перебуває в столиці Перу в зв’язку з телезйомками, сказав журналістам, що якщо К. Менем «мене попросить, то я складу йому компанію», передає Інтерфакс. Марадона також при цьому назвав кубинського лідера Фіделя Кастро «найбільшим світовим політиком» і схарактеризував економічну блокаду Вашингтона проти Куби як «державний тероризм». Відомо, що недавно Марадона проходив на Кубі курс лікування від наркозалежності, і його дуже тепло прийняв Фідель.
Японці не проти звести на трон жінку
Головний секретар кабінету міністрів Ясуо Фукуда підтримав ідею внесення юридичних поправок до закону, що дозволяє жінці зійти на імператорський трон, заявивши про це через два дні після того, як у принца Нарухіто і його дружини народилася дочка, повідомляє Бі-Бі-Сі. Правда, при цьому Фукуда сказав, що хоча він і підтримує ідею про царювання жінки, квапитися з внесенням поправок до закону країни поки не треба. Згідно з опитуваннями, близько 70 відсотків японців підтримує ідею про сходження жінки на імператорський престол. Народження імператорської спадкоємиці, всупереч всім очікуванням, аж ніяк не позначилося на активності біржі. Навпаки, котирування токійської біржі впали на три відсотки.
Випуск газети №:
№222, (2001)Рубрика
День Планети