Коротко / ПЛАНЕТА
Правляча партія Македонії залишається при владі
Правляча партія прем’єр-міністра Македонії Ніколи Груєвського святкує перемогу. На дострокових парламентських виборах коаліція Внутрішня македонська революційна організація — Демократична партія національної єдності заручилася, за попередніми даними, більшістю голосів виборців — 39%. «Ми повинні швидко вирішити проблеми в країні й увійти до НАТО і Євросоюзу, здійснити всі найважливіші кроки в ім’я нашої нації і нашої гідності», — звернувся до соратників Нікола Груєвський. Головні суперники консерваторів — соціал-демократи — відстали на 7%, як показують результати підрахунку 80% бюлетенів. Їхній лідер Бранко Црвенковський не приховує розчарування. Зате на вулицях Скоп’є та інших міст країни панує справжнє свято. З перемогою правлячої коаліції більшість македонців пов’язує проведення реформ, економічну стабільність і вступ до Євросоюзу.
Росія висуває умови розміщення ПРО в Європі
Але вони навряд чи будуть прийняті. Про це повідомив учора російський «КоммерсантЪ» у статті під заголовком «Докази від протиракетного». Москва робить Заходу пропозиції, які той не зможе прийняти. Як з’ясувало видання, Росія пропонує обмеження для протиракет США. Їх не повинно бути багато, літати вони мають не швидко і перебувати в таких місцях, звідки їм не дістати російські балістичні ракети. Шанси, що Захід з цим погодиться, близькі до нуля. Але Кремль не втрачає надії. Президент Росії Дмитро Медведєв наділив спецпредставника із взаємодії з НАТО в питаннях ПРО Дмитра Рогозіна додатковими повноваженнями. Як пише «КоммерсантЪ», йому надано карт-бланш на прямі переговори з лідерами країн Альянсу для роз’яснення позиції Москви. Шанси на те, що вдасться домовитися про запропоновані Росією умови договору зі США і НАТО про створення ЄвроПРО, дорівнюють нулю. У цьому впевнений заступник головного редактора інтернет-видання «Ежедневный журнал» Олександр Гольц. Більше того, він наголосив, що це заздалегідь відомо всім сторонам, що беруть участь у переговорах. Гольц зазначив, що Росія таким чином домагається довгих і безглуздих переговорів.
Єменська опозиція закликає до створення Перехідної ради
Єменці святкують від’їзд президента Алі Абдалли Салеха до Саудівської Аравії. Вони сподіваються, що він більше не повернеться і його режим скинуто. Незважаючи на те, що обов’язки глави держави виконує віце-президент Абд Раббу Мансур Хаді, опозиція закликає до створення Тимчасової президентської ради. «Ця Рада має сформувати перехідний уряд і розробити проект конституції, у якій знайде відображення прагнення народу Ємену до свободи і процвітання», — заявив лідер опозиції Вассем аль-Гораши. Водночас із Ер-Ріяда надходять повідомлення про успішно проведені президенту Салеху дві операції і про те, що він наразі притомний. Алі Абдалла Салех разом із деякими вищими керівниками країни отримав поранення у п’ятницю під час молитви. У мечеть потрапив артилерійський снаряд. Президент отримав осколкове поранення в груди, а також опіки. Його було доправлено на лікування у Саудівську Аравію. Очікується, що він повернеться в Сану через два тижні після необхідного курсу відновлення. Передбачається, що йому знадобиться і пластична операція.
Переможець на виборах у Перу обіцяє справедливість
У другому турі президентських виборів у Перу перемогу здобув націоналіст Ольянта Умала. Згідно з даними Національної виборчої комісії Перу, за лідера Націоналістичної партії Ольянту Умалу, який очолює лівий блок Gana Pery (Перемагає Перу), проголосували 50,1% виборців. 36-річна Кейко Фухіморі, яка представляє праві сили країни у виборчому блоці «Fuerza 2011» (Сила-2011), набрала 49,9%. Уперше за останні 40 років до влади прийшли ліві сили, а результати виборів свідчать про те, що країна розділилася на два протилежні табори. Умалу підтримали на виборах Соціалістична партія, Комуністична партія, а також Революційна соціалістична партія. Із закликом проголосувати за Умалу виступили перуанські інтелектуали, включаючи лауреата Нобелівської премії з літератури Маріо Варгас Льйоса. У ході своєї передвиборної кампанії він присягнувся на Біблії не змінювати конституції країни, щоб мати можливість бути переобраним на другий термін. У своїй передвиборній програмі Умала, аби залучити голоси простих виборців, заявив, що у разі приходу до влади буде значно понижено ціни на газ, а мінімальну зарплату буде підвищено до 272 доларів. Кошти для такої популістської програми він пообіцяв знайти за рахунок більш справедливого перерозподілу національного багатства, що перебуває в руках олігархічної еліти.
Випуск газети №:
№97, (2011)Рубрика
День Планети