Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

27 березня, 00:00

Американських спецагентів перевірятимуть на брехню

Цього тижня у Сполучених Штатах вперше розпочнеться перевірка на детекторі брехні більше 500 працівників ФБР, які коли-небудь мали доступ до надсекретної розвідувальної інформації, про що директор американського Федерального бюро розслідувань Луїс Фрі вже віддав відповідний наказ, повідомила американська газета Вашингтон Пост. Цей захід стане одним із перших у низці реформ для забезпечення секретності інформації. Такі реформи вирішено провести після викриття й арешту співробітника ФБР Роберта Хансена, звинуваченого у шпигунстві на користь Москви. Відтепер ФБР активніше проводитиме перевірки на детекторі й ретельніше перевірятиме права доступа до комп’ютерів та іншої інформації. Перевірка триватиме протягом двох місяців і надалі проводитиметься раз на п’ять років. Вашингтон Пост зазначає, що iз середини 90-х років ФБР активно використовувала перевірки на детекторі при прийомі агентів на роботу, однак співробітники, які подібно до Хансена, працювали на американські спецслужби протягом тривалого часу, жодного разу не перевірялися на поліграфіці.

Тричі Шаймієв

На президентських виборах у Татарстані впевнену перемогу отримав нині чинний президент Мінтімер Шаймієв. За попередніми даними Центрвиборчкому Росії, за нього віддали голоси близько 80 відсотків виборців. Друге місце з великим відривом зайняв депутат Держдуми РФ Сергій Шашурін (6 відсотків), третє — депутат Держдуми Іван Грачев (5,5 відсотка). За лідера місцевих комуністів, секретаря республіканського комітету компартії Татарстану Роберта Садикова виборці віддали 4,5 відсотка голосів. Остаточні дані виборів стануть відомі протягом тижня. Роботи втретє обраному президенту Мінтімеру Шаймієву явно додасться. Республіка вже перераховує до центру — Москви, всі федеральні податки, і вже на 90 % привела свої закони у відповідність до російських. Шаймієв пообіцяв, що його третій президентський строк стане останнім, повідомляє Інтерфакс.

Шенгенська зона розширюється

У неділю п’ять північноєвропейських країн — Швеція, Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія — приєдналися до Шенгенської угоди. Відтепер громадяни уже 15 європейських країн, що приєдналися до цього документа, від полярного кола до Гібралтару зможуть проїхати в межах шенгенської зони, жодного разу не пред’явивши паспорт. Одним із наслідків цього нововведення має стати скорочення числа тих, хто шукає притулку у північних країнах, повідомило агентство РІА «Новости». Тепер вони мають звертатися за дозволом на в’їзд до тих «шенгенських» держав, на територію яких вони спершу потрапляють. Для України, як повідомили «Дню» в посольствах Фінляндії та Норвегії, вступ скандинавських країн до Шенгену фактично не позначиться на режимі отримання віз українцями. В амбасаді Фінляндії в Україні, правда, припустили, що дещо зміниться постановка окремих питань або, можливо, з’являться нові запитання в анкетах, які заповнюються бажаючими в’їхати до фінської держави, повідомляє Антоніна ЩЕГЕЛЬСЬКА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати