Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

23 вересня, 00:00

США приділятимуть питанню енергетичної безпеки України особливу увагу

Про це заявила державний секретар США Мадлен Олбрайт на зустрічі з українським міністром закордонних справ Борисом Тарасюком у Вашингтоні. США продовжать консультації з європейськими партнерами щодо надання Україні кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку з метою фінансування паливних потреб України з урахуванням її зобов’язання вивести з експлуатації Чорнобильську АЕС.

Олбрайт вітала кроки, спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату й розв’язання проблем американських інвесторів в Україні.

Князівство Ліхтенштейн скасувало повну банківську таємницю

Під тиском міжнародної спільноти парламент країни, яка є найбільшим «податковим раєм», ухвалив відповідний закон, а Асоціація ліхтенштейнських банків офіційно затвердила новий кодекс поведінки фінансистів. Із жовтня поточного року при відкритті у Ліхтенштейні банківського рахунку за дорученням клієнта, адвокати і довіренi особи зобов’язанi повідомляти банку особистість справжнього власника грошей.

Раніше, ім’я власника розкривалося із безліччю обмовок тільки у випадку кримінальних розслідувань за скоєння важких правопорушень, наприклад, контрабанди наркотиків. Нове законодавство спрощує усі процедури. Тепер банки на першу вимогу надаватимуть необхідну правоохоронним органам інформацію. До всього, довірені особи будуть зобов’язані за власною ініціативою розповідати про своїх клієнтів, котрі викликають підозру.

Свiтовий банк прогнозує рекордне зростання економіки

За повідомленням Інтерфакс-Україна із посиланням на агентство Блумберг, СБ прогнозує рекордне за останні 30 років зростання економік країн Латинської Америки, Азії, колишнього СРСР та Африки, яке досягне середнього рівня у 5%. Зростання ж ВВП у таких країнах, як Росія, Китай, Індія, Бразилія та Мексика може за 3—5 років перевищити цю позначку. СБ прогнозує зростання економіки Росії в 2000 роцi на рівні 5%, у той час як МВФ очікує, що зростання російської економіки становитиме 7%.

За словами головного економіста СБ Ніколаса Штерна, причиною зростання є здорова економічна політика, що панує в більшості країн цих регіонів. СБ чекає економічного зростання Росії, Бразилії, Південної Кореї та інших країн з економікою, що розвивається, попри те, що два роки тому в них стався обвал національних валют і спад, який відбувся потім. На думку Н.Штерна, вірогідність його повторення малоймовірна.

Проте, Н.Штерн відзначив ряд небезпек, які загрожують економічному зростанню у країнах, що розвиваються. Це, по-перше, уповільнення економічного зростання у США ціни на нафту на рівні, який перевищує $30 за барель. По-друге, країни Південно-Східної Азії досі не подолали проблему неповернення кредитів банкам.

Іран випробував ракету

Тегеран оголосив про успішне проведення випробування ракети середнього радіусу дії Шахаб-3, причому, за словами іранських урядовців, це друге випробування за останні два місяці. Нова версія ракети не має військового призначення і використовуватиметься лише для виведення супутників на орбіту. Тим часом представник ЦРУ Роберт Волпоул заявив, що це — військова ракета, а не носій для виведення космічних апаратів.

Гор запропонував використати стратегічні запаси

Після низки протестів, які прокотилися по Західній Європі, через підвищенням цін на нафту, ця тема посіла центральне місце в президентській кампанії в США. Згідно із заявою Білого дому, президент США Білл Клінтон розглядає пропозицію кандидата від Демократичної партії, віце-президента Ела Гора використати нафту з національного стратегічного запасу для зменшення цін на нафту. Зокрема, за 47 днів до виборів Гор запропонував продавати нафту із резервів порціями по 5 млн. барелів. Його опонент від Республіканської партії Джордж Буш-молодший заявив, що стратегічний резерв є страховим полісом на випадок раптового припинення постачання нафти чи у випадку війни. «Його не можна використовувати як спробу збити ціни перед самими виборами», — наголосив Буш-молодший.

Єврейське ремісництво проникає в Україну

«Дай мені рибу і я буду ситий один день... Навчи мене ловити рибу і я буду ситий все життя». Саме під таким гаслом вже 120 років провадить свою роботу Товариство ремісничої праці, засноване 1880 року у Санкт-Петербурзі меценатом, бароном, радником при царському дворі Гораціо Гінцбургом, а також фінансистом і промисловцем, засновником російської залізниці Самуелем Поляковим і професором Миколою Бакстом.

Мета цього товариства — створити систему навчання єврейської молоді, щоб дати їй інструмент існування у світі, є надзвичайно актуальною і тепер. За словами генерального директора товариства в країнах СНД Влада Лернера, нині воно є у 55 країнах світу, охоплює навчанням 200 тисяч учнів, переважно єврейського походження, а його бюджет становить $350 млн. Торік розпочалося зростання активності товариства на терені СНД, і кількість учнів, які навчалися в його навчальних закладах, становила 3 тисячі чоловік. Цього року ця кількість зросте до 15 тисяч, причому майже половина припадатиме на Україну.

Активне проникнення товариства в Україну розпочалося цього року. 7 лютого відбулася реєстрація українського підрозділу. У березні було відкрито регіональний центр у Харкові, школа працює в Одесі. Вчора було відкрито технологічний центр у Дніпропетровську, 25 вересня буде відкрито ліцей у Києві. Пан Лернер запевнив кореспондента «Дня», що школи обладнані найсучаснішим обладнанням, навчальні заклади не є елітними: «Вони є безплатними і там навчаються і пересічні діти. Але завдяки спеціальній методиці учням дають такі знання, що знадобляться їм у майбутньому. Там вчать дітей креативній діяльності, вмінню конструювати з першого класу».

Пан Лернер зазначив, що всі викладачі у цих школах місцеві, які пройшли перепідготовку, а саме товариство завжди готове ділитися своїми методиками навчання із українськими освітянами.

За матеріалами агентства АП

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати