Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

08 липня, 00:00

Виплати остарбайтерам продовжуватимуться

Німецький Бундестаг нарешті ухвалив закон про виплату компенсацій колишнім остарбайтерам. Загальна сума, яку німецький уряд планує виділити для виплат, дорівнює 8,25 млрд. німецьких марок. Причому виплати в Росії, Україні, Польщі та ряді інших країн можуть розпочатися вже цього року. Сьогодні в Україні проживає 610 тисяч остарбайтерів. З них 14,48 тисяч — в’язні таборів та гетто, яким планується виділити на кожного до 15 тис. німецьких марок залежно від умов підневільної праці. Тим, хто примусово працював у німецькій промисловості в роки війни, виплатять до 5 тис., а тим, хто був на примусових роботах у сільському господарстві, — до 1 тис. німецьких марок на працівника. Одночасно Бундестаг ухвалив резолюцію, в якій від імені німецького народу вибачився перед усіма, хто був примусово вивезений на роботу в гітлерівську Німеччину. Закон має бути схвалений Бундесратом та підписаний президентом країни.

Тирасполь спантеличений змінами в Молдові

Державний секретар невизнаної Придністровської Молдавської республіки Валерій Ліцкай, котрий очолює групу тираспольських експертів на двосторонніх переговорах, вважає, що перетворення Молдови на парламентську республіку вплине на переговорний процес між Кишиневом і Тирасполем. «Виникає питання про те, хто тепер підписуватиме документи між обома сторонами і як бути з раніше підписаними угодами», — заявив Ліцкай. Між Кишиневом і Тирасполем підписано документи про ненапад і про незастосування сили, а також низку інших документів, які «провисають у повітрі». Придністровський держсекретар вважає, що «потрібно переусвідомити і дати оцінку зробленому за п’ять років переговорів». Офіційна реакція президента Придністров’я Ігоря Смирнова буде тільки після підписання президентом Петру Лучинськи закону про внесення змін до конституції Молдови.

Наркомани Португалії отримають більше свободи

Вживання нелегально придбаних наркотиків у Португалії вже не є злочином. Відтепер наркотична залежність — це хвороба, згідно з ухваленим у п’ятницю законом. Тепер з португальських в’язниць вийдуть всі ті, хто був засуджений за наркоманію. Раніше вживання та зберiгання наркотикiв у невеликих кількостях для власного вжитку каралось одним роком позбавлення волі. Новий закон у парламенті зініціювала та підтримала Соціалістична партія та її союзники. Згідно з ним суди не зможуть припинити державні виплати наркоманам на медичні послуги. Португальські суди також зобов’язані направляти наркоманів у відповідні центри та надавати їм певні кошти, якщо хворі відвідуватимуть заняття. Старі суворі заборони стосовно вживання різних видів наркотиків таким чином доводять свою недієздатність.

Усім миром проти колумбійської мафії

Учора в Мадриді представники майже 27 країн взяли участь в обговоренні «Колумбійського плану» вартістю $7,5 млрд. знищення кокаїнових плантацій в Колумбії і відродження економіки цієї країни. Розроблений колумбійським президентом Андресом Пастрана план означає знищення місцевої мафії, яка контролює найбільші у світі запаси кокаїну. Водночас передбачається зміцнення демократичних інститутів і поліпшення економічного становища населення. І, схоже, гроші до цього фонду буде зібрано швидше ніж до Чорнобильського фонду. Господарка цієї конференції-Іспанія запропонувала внесок у $100 млн. Американський Конгрес нещодавно ухвалив асигнувати на цей проект $1,3 млрд. Сама Колумбія збирається витратити $4 млрд. Очікуються і внески від країн-членів ЄС, Японії, Канади і Бразилії, представники яких також беруть участь в мадридській конференції. За матеріалами агентства АП

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати