Коротко / ПЛАНЕТА
Естонія скасує спрощений візовий режим iз Росією
Естонський уряд ухвалив рішення відмінити спрощений режим перетину кордону мешканцями прикордонних територій Естонії і Росії. 11 вересня це рішення набере чинності. Як заявив журналістам прем’єр-міністр Естонії Март Лаар, це пов’язано з переходом на правила Шенгенської групи. Мешканцям прикордоння за узгодженням із російською стороною на взаємній основі надаватимуться візи на пільговій основі. Естонська сторона не вимагатиме медичної страховки для мешканців ряду прикордонних росiйських населених пунктів. Лаар зазначив, що перехід на візовий режим узгоджено з російською стороною зазделегідь і Росія «розуміє, що для Естонії як потенційного члена Європейського Союзу дотримання вимог Шенгена є обов’язковим».
Таліби придушують повстання танками
В Афганістані правлячий режим руху «Талібан» танками придушив народне повстання, яке відбулося в місті Каджакай, на півдні країни, повідомило РІА «Новости» з посиланням на радіо Тегерана. Під час повстання влада в місті на певний час перейшла в руки беззбройних городян. З в’язниці було випущено всіх в’язнів, а охорону — вбито. Приводом для повстання стали дії талібської адміністрації, яка під страхом ув’язнення проводила насильницький набір молоді в армію. Керував повстанням, за його власною заявою, опозиційний польовий командир Мохаммад Аріф. Про жертви поки що нічого не повідомляється.
100 тисяч доларів за автомобілі Піночета
$100 тис. виклав багатий чилійський фермер за два броньованих автомобілі марки Mercedes Benz, якими користувався Августо Піночет. 76-літній Енріке Лобос запропонував за автомобілі удвічі більшу за стартову ціну, яка становила $23 500 за автомобіль. Лобос заявив, що заплативши таку ціну за автомобілі, які служили Піночету в останні дні диктаторства, він висловив свою повагу до генерала. Ці автомобілі, обладнані куленепробвними і звуконепроникними вікнами, броньованим безнобаком, здатні розвивати швидкість до 240 км на годину, використовувалися для обслуговування візитів високих осіб. Однак нинішній президент Чилі Рікардо Лагос вирішив, що це зайва розкіш і розпорядився виставити їх на аукціон. Піночет же досі послуговується броньованими автомобілями, що належать армії.
«Чорне золото», cкоріше за все, подешевшає
Представники одинадцяти країн-членів ОПЕК, організації виробників і експортерів нафти, проводять зустріч у своїй штаб-квартирі у Відні. Обговорюється можливість збільшення видобутку нафти при одночасному зниженні світових цін на нафтопродукти, які на сьогоднішній день дуже завищені й можуть викликати зростання інфляції в розвинутих країнах. У березні цього року ОПЕК вже прийняла ухвалу про збільшення видобутку на 7%, або на 1,7 мільйона барелів за день, під тиском з боку Сполучених Штатів, коли вартість барелю сирої нафти там досягла $34. Тоді ціни ненадовго знизилися, але потім знов поповзли вгору. За неофіційною інформацією, ухвала про нове збільшення видобутку вже була прийнята учасниками ОПЕК, ще до початку зустрічі у Відні. Однак очікується, лише невелика корекція обсягів видобутку нафти — в межах півмільйона барелів на день.
За матеріалами агентства АП
Випуск газети №:
№110, (2000)Рубрика
День Планети