Коротко / ПЛАНЕТА
МЗС України продовжує «мовний двобій» із колегами з Росії
МЗС України вручило тимчасовому повіреному у справах Росії в Україні Всеволоду Лоскутову ноту з приводу «безпідставних обвинувачень» України «в порушенні мовних прав російської національної меншини» в країні. Українська сторона залишає за собою право в разі продовження таких обвинувачень звернутися за незалежною оцінкою до експертів Ради Європи, Верховного комісара ОБСЄ з прав людини або в інший вельмишанований міжнародний інститут. На зустрічі з російським дипломатом зазначалося, що в Україні бажаючі мають усі умови для отримання освіти російською мовою, також функціонує достатня кількість російських театрів, бібліотек і друкованих видань. У Росії ж немає жодної державної української газети, часопису, бібліотеки або професіонального українського театру, й діють лише декілька шкіл, де вивчають українську мову.
Німецьку партію ХДС оштрафовано
Голова німецького парламенту Президент Вольфганг Тірзе вчора оприлюднив заяву, згідно з якою партія християнських демократів, що її звинувачено у приховуванні прибутків за 1998 рік, повинна заплатити штраф у розмірі 41 мільйона марок. Тірзе зазначив, що цю суму буде розподілено між неприбутковими німецькими організаціями. На партію ХДС також чекає каральний штраф за прийняття її колишнім головою Гельмутом Колем додаткових дотацій без декларування. Суму цього штрафу буде визначено після подальшого парламентського слідства.
Москва обурена нагородженням естонців — колишнiх воякiв армiї Гiтлера
МЗС Росії висловило обурення указом президента Естонії Леннарта Мерi про присудження вищих нагород дев’ятнадцяти естонцям, котрі воювали в роки II Світової війни на боці нацистів. Нинi таких людей в Естонiї уважають «борцями за свободу». У заяві МЗС говориться, що естонське керівництво таким чином розцінює бойові дії на боці гітлерівської армії як «вищу доблесть, гідну нагороди».
Три українських екс-прем’єри на одне обличчя, вважає діаспора
Тижневик «Міст», що видається у США українською мовою, звертає увагу на «українську традицію обвинувачувати відставних прем’єрів у хабарництві». Ігор Берчак пише, що прем’єр України Валерій Пустовойтенко, котрий пішов у відставку, згідно із заявою народного депутата, члена групи «Антимафія» Григорія Омельченка, замішаний у нецільовому використанні державного бюджету. Автор згадує і факт участі Валерія Пустовойтенка у створенні й діяльності державної риболовної компанії «Fishing Co.SA», внаслідок якої країна втратила $20 млн. Виходить, що вже три екс-прем’єри після своєї відставки обвинувачуються в корупції. Так було з в.о. глави Кабінету Міністрів Юхимом Звягільським, потім — Павлом Лазаренком. Причому обидва використали закордон як тимчасове (а може, й постійне) місце відсидки. Напевно, великі неприємності можуть чекати й на Пустовойтенка. Адже Президент Кучма, вважає автор замітки, відчуває дедалі більший тиск із боку Заходу, бо його допомога залежить і від реальних результатів боротьби з корупцією, повідомляє з Нью-Йорка Лідія КОРСУН. За матеріалами агентств АП та Iнтерфакс
Випуск газети №:
№27, (2000)Рубрика
День Планети