Коротко / ПЛАНЕТА
Єльцин роздає нагороди за чеченську війну
Президент Росії Борис Єльцин вручив за військові дії на Північному Кавказі Золоті Зірки Героїв РФ генерал-полковнику Віктору Казанцеву, генерал-лейтенанту Геннадію Трошеву, генерал- майору Володимиру Шаманову, генерал-полковнику Валентину Корабельникову, майорам Олегу Крюкову та Юрію Свєтову. Тим часом російські війська знаходяться у 2—4 кілометрах від центру чеченської столиці. Перший заступник начальника генштабу ЗС РФ генерал-полковник Валерій Манілов заявив, що федеральні війська забезпечують прорив на основних магістральних напрямах. Основну частину бандформувань у цей час блоковано в Грозному й у гірській частині Чечні, зазначив генерал. За словами Манілова, у Грозному лишаються до півтори тисячi бойовиків, але в них «практично зруйновано систему управління зв'язку, значною мірою знищено їхню матеріально-технічну базу».
ООН наказала Іраку виплатити компенсацію Ізраїлю
Спеціальна комісія при Організації Об'єднаних Націй, яка займається виплатою компенсацій постраждалим під час війни в Перській затоці 1991 року, ухвалила Іракові виплатити ізраїльським національним авіалініям суму в $7 млн. Таким чином було задоволено позов керівництва повітряних ліній Ізраїлю, яке звинуватило Ірак у тому, що ним було завдано збитків через запуск 39 ракет на територію сусідньої країни. Як повідомив представник авіаліній, поки що на рахунок їхньої компанії не надходило жодних виплат із цієї компенсації. Здійснюватимуться ж вони під безпосереднім наглядом ООН, яка відрахує необхідну суму із продажу Іраком нафти.
У Косово знову пролунав вибух
Десять чоловік поранено, двоє з яких серйозно, унаслідок вибуху в сербському кафе провінції Косово. Представник міжнародних миротворчих сил КФОР повідомив, що бомбу було виготовлено «в домашніх умовах» і підкладено в кафе косовського містечка Вітина. Міжнародною поліцією одразу було заарештовано чотирьох чоловіків, яких підозрюють в організації теракту. Згідно з інформацією КФОР, вибухи в громадських місцях у Косово після закінчення воєнної кампанії НАТО в провінції становлять уже цілу низку атак на сербську меншину з боку албанців. Щоправда, національність десятьох поранених із Вітина поки що невідома.
Баку в черговий раз не згоден із Єреваном
МЗС Азербайджану вважає плани уряду Вірменії створити на території Нагірного Карабаху мережу сейсмічних станцій черговим втручанням у внутрішні справи Азербайджану й порушенням територіальної цілісності країни. У заяві азербайджанського зовнішньополітичного відомства підкреслюється, що за повідомленнями з Єревана, на території Нагірного Карабаху передбачається відкрити до 150 сейсмостанцій. У документі також зазначається, що МЗС Азербайджану ніколи не примириться із так званою незалежністю Нагірного Карабаху.
Індонезію охопила хвиля християнсько-мусульманських сутичок
В Індонезії тривають сутички між християнською та мусульманською громадами. Кількість загиблих унаслідок насильства на релігійному грунті лише на острові Амбон може сягнути більше ніж п'ятдесят чоловік. Остання сутичка сталася на цьому острові після того, як водій-християнин наїхав на чотирнадцятирічного мусульманина. Агентство новин Антер повідомило, що між двома релігійними громадами на острові Халмахера загинуло щонайменше 100 осіб протягом лише трьох тижнів. Раніше цього року президент Індонезії Абдуррахман Вахід спеціально приїжджав на Амбон, щоб примирити представників двох релігій. Судячи з останніх подій, поїздка не дала потрібних результатів.
Туркменбаші не хоче правити до кінця життя
Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов відхилив пропозицію своїх підлеглих залишитися при владі до кінця життя. Туркменбаші, зокрема, попросив депутатів національних зборів не хвалити його, зазначивши, що немає нічого вічного в цьому світі. Він заявив: «Згідно із законодавством, мої президентські повноваження закінчуються у 2002 роцi і я працюватиму до цієї дати». Ніязов, колишній перший секретар республіки, багатої на поклади газу, керує країною з 1991 року. За матеріалами агентства АП
Випуск газети №:
№242, (1999)Рубрика
День Планети