Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

23 лютого, 00:00

Янукович доручив евакуювати українців із Лівії

Президент України Віктор Янукович у зв’язку з дестабілізацією суспільно-політичної ситуації в Лівії дав доручення міністру оборони Михайлу Єжелю спільно з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком організувати й провести операцію з евакуації громадян України з території Лівії. За даними Міноборони, в Генштабі Збройних сил України «в терміновому порядку було розроблено план евакуації та створено оперативну групу». «Для проведення операції щодо евакуації громадян України з території Лівії підготовлено військово-транспортний літак Іл-76МД зі складу 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних сил Збройних сил України, що дислокується на Запоріжжі», — сказано в повідомленні. У прес-службі підкреслили, що до складу екіпажу літака призначено «найдосвідченіших вітчизняних льотчиків на чолі з командиром корабля льотчиком 1-го класу підполковником Володимиром Бухальським». До речі, вчора Міноборони спростувало інформацію американського розвідувально-аналітичного видання STRATFOR про те, що українські пілоти брати участь в обстрілі лівійських демонстрантів. «У Лівії жодного військовослужбовця Збройних сил України немає», — ідеться в заяві Міністерства. До українського посольства в Лівії надходить інформація про українців, що постраждали в результаті заворушень, але перевірити її не вдається. Нагадаємо, що акції протесту в лівійських провінціях із вимогою відставки Муаммара Каддафі, який править країною вже 42 роки, тривають з 15 лютого. Влада жорстоко придушує демонстрації. За даними міжнародних організацій, ще до початку бомбардування Тріполі жертвами безладів стало 500 осіб, кількість поранених — до 4 тис. осіб. Єврокомісія закликала лівійську армію утриматися від застосування сили проти демонстрантів, повідомила учора представник виконавчої влади Євросоюзу Майя Кос’янчич. Організація Ісламска конференція (ОІК) також засудила застосування «надмірної» сили до цивільного населення Лівії. А турецький прем’єр Тайіп Ердоган висловив занепокоєння, що заворушення і кровопролиття в Лівії може поширитися на всю країну. «Ні один режим не зможе довго перебувати при владі, якщо буде розглядати свій народ як загрозу й застосовувати проти нього силу», — підкреслив він.

Землетрус у Новій Зеландії: загинуло 65 осіб

Щонайменше 65 осіб загинуло в результаті землетрусу магнітудою 6,3, який спричинив серйозні руйнування у великому місті Крайстчерч у Новій Зеландії, зазначив прем’єр-міністр країни Джон Кі. За даними пожежної служби, під завалами залишається багато людей. У Крайстчерчі оголошено надзвичайний стан. До рятувальної операції залучено армія. Надзвичайні заходи необхідні через те, що землетрус викликав хаос. У місті виведений з ладу телефонний зв’язок і лінії електропередач, водопровідні труби прорвалися і затопили вулиці. Епіцентр землетрусу знаходився на відносно невеликій глибині — 5 км під землею і всього 10 км на південний схід від Крайстчерча. Через це збиток від нових підземних поштовхів може виявитися більшим, ніж у вересні минулого року, коли Крайстчерч, населення якого — 370 тисяч, серйозно постраждав від іншого землетрусу магнітудою 7,1. Тоді дві людини отримали тяжкі травми, було зруйновано багато старих будівель, у тому числі таких, що представляють історичну цінність. Підземні поштовхи продовжувалися і після того землетрусу, один із них, магнітудою 4,9, стався відразу після Різдва.

Киргизи відзначать річницю квітневої революції

Президент Киргизстану Роза Отунбаєва підписала указ про святкування річниці революції 7 квітня, повідомив учора представник прес-служби глави держави. 7 квітня 2010 року мітингуючі штурмом узяли будівлю уряду Киргизії. Нагадаємо, що цього дня на центральній площі Ала-Тоо біля Будинку уряду й під час безладу, що стався після цього в місті, загинуло близько 90 осіб і 1,5 тис. людей отримали поранення. В результаті державного перевороту влада перейшла в руки тимчасового коаліційного уряду, який складається з лідерів опозиційних партій. Колишній президент Курманбек Бакіев покинув країну. Процес легітимації нової влади почався проведенням референдуму 27 червня, на якому було прийнято Конституцію і затверджено повноваження Отунбаєвої як президента перехідного періоду. 10 жовтня в Киргизстані був обраний парламент, який 17 грудня затвердив уряд на чолі з Алмазбеком Атамбаєвим. Отунбаєва наказала — «з метою підготовки й проведення річниці Квітневої народної революції, що відбулася ціною людських життів задля процвітання і свободи киргизького народу, а також враховуючи її важливу історичну значущість для країни», утворити оргкомітет з проведення заходів, пов’язаних із річницею. До речі, раніше Отунбаєва заявила, що не виставлятиме свою кандидатуру на майбутніх президентських виборах восени 2011 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати