Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

12 січня, 00:00

У Вашингтоні гукнулося, в Бухаресті — відгукнулося

Лаври американського незалежного прокурора Кеннета Старра не давали, очевидно, спокою румунському сенаторові-ультранаціоналісту Корнеліу Вадиму Тудору, лідерові партії Великої Румунії, який звинуватив президента країни Еміля Константінеску в незаконному зв’язку з акторкою Роною Гартнер. Тудор начебто знайшов щоденник Гартнер з описом усіх деталей її любовного побачення з Константінеску. «Я знаю президента, я навіть танцювала з ним, але все було на публіці», — заявляє Гартнер румунській пресі. «Щоденник є фальшивим», — твердять представники Константінеску. А Тудор сповнений рішучості довести справу до переможного кінця — хоча міністр юстиції вже просить сенат позбавити імунітету скандаліста.

Клінтон — проти квот Росії на сталь

Президент США Білл Клінтон не підтримуватиме запровадження квот на імпорт сталі, а хоче обмежитися більш м’якими засобами щодо підтримки американських виробників та закликом до країн-імпортерів піти на добровільне обмеження поставок. Як відомо, Японію, Росію, Бразилію та інші країни звинувачують у продажу сталі на американський ринок за цінами значно нижче світових. У листі, відісланому до Конгресу США, Білий дім висловився за надання американським виробникам податкових пільг на суму $300 млн.

У той же час Асоціація виробників сталі США заявила, що лобіюватиме запровадження Росією добровільних квот на ввезення сталі до Сполучених Штатів. Президент Спілки металургів США Джордж Бекер зазначив, що вони добиватимуться в конгресі запровадження екстренних квот на експорт сталі з деяких країн. Серед них є й Україна, але нині в Америці намагаються запровадити квоти лише щодо найбільших імпортерів сталі.

Сусіди Іраку об’єднуються проти Саддама

Міністри закордонних справ країн Перської затоки провели зустріч у місті Джидда в Саудівській Аравії. Головна тема переговорів — зростаюча ворожість Іраку до своїх сусідів та необхідність виробити єдину позицію у зв’язку із закликами різних країн провести екстрену зустріч лідерів арабського світу щодо ситуації навколо Іраку. На зустрічі обговорювався проект документа щодо спільної стратегії держав — учасників Ради співробітництва країн Перської затоки. До ради входять Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт, Катар, Бахрейн та Оман.

За матеріалами агентств АП та Інтерфакс

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати