Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

06 серпня, 00:00
Багдад намагається самотужки подолати санкції

Учора іракський парламент після шестигодинних дебатів одностайно проголосував за заморожування співробітництва із Спецкомісією ООН, яка перевіряла наявність у країні забороненого ядерного потенціалу. Раніше керівник групи оонівських інспекторів Річард Батлер заявив, що припинення переговорів з Іраком не є кризою. Він відхилив вимогу прем’єр-міністра країни Таріка Азіза оголосити місію ООН завершеною.

Прорив у справі Східного Тимору

Учора в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку розпочалися переговори між представниками Португалії та Індонезії стосовно визначення майбутнього Східного Тимору. Міністр закордонних справ Португалії Джайме Гама заявив, що його країна чекає конкретизації індонезійських пропозицій. Індонезія погодилася на надання автономії регіонові, який вона утримує силою всупереч резолюціям ООН з 1976 року. Португалія, чиєю колонією був Східний Тимор до того часу, вважає, що абсолютно необхідним для визначення перспектив провінції є самовизначення його населення, тобто проведення референдуму.

В Таїланді армії теж не платять

Наслідки азійської економічної кризи в Таїланді змусили керівництво країни вдатися до неординарного заклику до військових «служити батьківщині один місяць без зарплатні». Зараз армійський бюджет дозволяє армії протягом 11 місяців лише зводити кінці з кінцями. Окремі військові частини, як і українські, не мають пального для навчань. На 60 відсотків скорочено витрати на тренування та підтримання боєздатності армії. Генерали також підготували проект, що передбачає вирощування солдатами овочів на території полігонів та військових баз.

Дельфіни шукатимуть міни на дні Балтики

Латвія, Литва та Естонія взялись за чистку своїх вод від мін, котрі залишилися від часів Другої світової війни. Допомогти у цій справі запропонували американці. Адже у водах цих країн — найбільша концентрація мін, на дні моря їх поховано 30000 штук. Хоч дотепер міни не пошкодили жодного корабля, балтійці відчувають небезпеку, а тому «імпортували» дельфінів для пошуку небезпечних ділянок моря. За чотири дні роботи «підводники» нічого не виявили, інструктори вже жартують, що холодний клімат країн Балтії не для їхніх вихованців. За попередніми підрахунками, проект триватиме три-чотири роки, тож у дельфінів є всі шанси виправитись.

Індіанці мають більше прав, ніж квебекці

Федеральний уряд Канади підписав віхову угоду з індіанцями, що мешкають на західному узбережжі країни. Завдяки цьому тубільці вперше за історію існування Канади матимуть контроль над великими хвойними лісами, кришталевими струмками, сніговими вершинами, а також зможуть розвивати свою народність. Канадський уряд сподівається, що ця угода пришвидшить процес примирення між тубільцями й власне канадійцями. Втім, деякі мешканці Канади побоюються, що цей договір фундаментально змінить конституцію країни, а це загрожуватиме делікатній єдності країни, бо на їхню думку, індіанці матимуть самоврядування, у чому відмовляють франкомовним сепаратистам у провінції Квебек.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати