Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

22 грудня, 00:00

Медведєв привіз в Iндію контракт на розробку винищувача

У ході дводенного візиту президента Росії Дмитра Медведєва до Індії сторони підписали угоду про спільну розробку винищувача п’ятого покоління T-50 і ряд інших контрактів, у тому числі в галузі озброєнь та ядерної енергетики. На створення цього винищувача сторони витратять у цілому 8-10 млрд. доларів, причому фінансування проекту здійснюватиметься на паритетній основі. Вартість літака для замовників має становити 85—100 млн. доларів. Міноборони Індії, як передбачається, закупить близько 250 винищувачів. Напередодні візиту російського лідера до Делі представник індійського МЗС сказав, що Індія та Росія є союзниками з часів холодної війни і досі продовжують тісно співпрацювати в галузі оборонних програм. «Це не просто відносини покупця і продавця. Ми — дві сторони, які прагнуть до проведення спільних досліджень, розробок та спільного виробництва», — заявив Вішну Пракаш. Зі свого боку, Медведєв відзначив (на фото разом із президентом Індії Пратибха Патіл), що «Росія добре дивиться на розвиток такої співпраці в майбутньому. Індія — комфортний партнер. Це стосується не лише ядерної енергетики, а й співпраці у сфері видобутку і продажу вуглеводнів».

Прем’єр-міністр Iраку представив новий уряд

Прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі зумів подолати розбіжності щодо кандидатур міністрів і представив учора керівництву парламенту склад нового коаліційного кабінету. Уряд складається із 42 міністрів, причому близько третини з них — глави діючих міністерств. Зокрема, на посаду міністра закордонних справ знову представлено кандидатуру Хошіяра Зібарі. На підвищення йде міністр нафти Хусейн аш-Шахрістані, якого аль-Малікі висунув на посаду віце-прем’єра, що займається всією енергетичною галуззю країни. А його нинішній заступник Абдель Карім Ляїбі має всі шанси очолити міністерство нафти. Кандидат на посаду другого віце-президента Махді аль-Баяті представлений туркменською громадою. Лідер ліберально-патріотичного блоку «Аль-Іракія», який переміг на виборах у березні цього року, Айяд Алаві, відповідно до досягнутої в листопаді домовленості про поділ влади, має очолити Вищу раду зі стратегічної політики, що визначатиме основні напрямки розвитку Іраку та його зовнішню політику. Статус цього органу поки не затверджено парламентом. Нагадаємо, Ірак дев’ять місяців живе без сформованого уряду.

Чавес запроваджує цензуру в інтернеті

Парламент Венесуели схвалив законопроект, на підставі якого влада зможе регулювати розміщення інформації в інтернеті. Відповідно до законопроекту, будь-які матеріали чи повідомлення, що містять заклики до ненависті будь-якого роду, до політичної або релігійної нетерпимості, буде суворо заборонено. Крім того, категорично забороняється публікація текстів, які висловлюють неповагу до влади країни. Представники опозиції в парламенті, котрі голосували проти законопроекту, заявили, що подібні заходи становлять загрозу свободі слова. Утім, президент країни Уго Чавес переконаний, що такий контроль допоможе захистити громадян Венесуели від різного роду злочинів в інтернет-просторі. Він вважає, що люди більше не отримуватимуть повідомлень із рекламою наркотиків чи послуг повій. «Ми не відключаємо інтернет і не намагаємося запроваджувати цензуру. Усе, чого ми хочемо, — це захистити себе від інтернет-злочинів та кібератак», — заявив напередодні Чавес під час свого щотижневого виступу на одному з національних каналів. За новими правилами, автори повідомлень, власники порталів, а в деяких випадках навіть інтернет-провайдери піддаватимуться штрафам, якщо опублікована ними інформація міститиме елементи, що підлягають забороні.

Москва та Рига проаналізують минуле

Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв на прес-конференції за підсумками переговорів з латвійським президентом Валдісом Затлерсом заявив, що Росія і Латвія мають намір створити спільну комісію для вирішення проблем спільного російсько-латвійського минулого. «Ми домовилися про створення спеціальної комісії істориків під егідою академій наук двох країн, що повинна уважніше проаналізувати історичні події минулого, отримати доступ до тих архівів, які ще не були відкриті, щоб прояснити ті чи інші події нашого спільного минулого», — зазначив Медведєв. Візит президента Латвії в Росію — перший за всю історію незалежної Латвії. Затлерс прибув до Москви на запрошення Медведєва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати