Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

19 жовтня, 00:00

Меркель констатує провал концепції «мульти-культи»

Виступаючи на засіданні своєї партії «Християнсько-демократичний союз», канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що спроби збудувати багатокультурне суспільство в Німеччині «повністю провалилися». Вона сказала, що так звана концепція «мульти-культи» — коли люди з різних культур щасливо живуть поряд  — не спрацювала й іммігрантам потрібно більше намагатися інтегруватися, зокрема вчити німецьку мову. Ці її заяви пролунали на тлі зростання антиімміграційних настроїв у Німеччині, яка нещодавно відзначила річницю об’єднання Сходу і Заходу. Останнє проведене опитування твердить, що понад 30% людей вважає, що країну «заполонили іноземці». Дослідження аналітичної фундації Фрідріха Еберта показує також, що приблизно така ж кількість опитаних вважає, що близько 16 млн іммігрантів чи людей іноземного походження в Німеччині прибули туди заради соціального захисту й виплат. Ангела Меркель водночас підкреслила, що не виступає проти іммігрантів, і зазначила, що Німеччина потребує мігрантів. Вона також нагадала про нещодавні заяви німецького президента Крістіана Вулфа, який сказав, що іслам є «частиною Німеччини», як християнство і юдаїзм.

Грузія стає парламентською республікою

Парламент Грузії ухвалив у третьому (остаточному) читанні нову редакцію конституції країни, що перетворює її із президентської республіки на парламентську. Тепер згідно з новою конституцією, яка набирає чинності з жовтня 2013 року, президент країни залишається главою держави, головнокомандувачем збройних сил і представляє країну на міжнародній арені; керівництво внутрішньою й зовнішньою політикою Грузії переходить до уряду та прем’єра. Президент втрачає право законодавчої ініціативи, тим часом як прем’єр-міністр отримує право призначати й звільняти міністрів, що досі міг робити лише президент. Венеціанська комісія з конституційної реформи Ради Європи схвалила нову редакцію основного закону Грузії. Зокрема, генсек комісії Томас Маркерт заявив що нова конституція «в цілому відповідає європейським традиціям». Грузинська опозиція вже виступила з різкою оцінкою нових поправок конституції. «Зміни конституції проводяться на замовлення однієї людини, й у нас є підстави вважати, що це робиться задля того, щоб після 2013 року залишитися при владі», — заявив лідер опозиційної партії «Наша Грузія — вільні демократи» Іраклій Аласанія.

Кібератаки та тероризм — головні загрози для Британії

У новій стратегії, розробленій Радою з національної безпеки Британії, головними загрозами названо міжнародний тероризм і кібератаки на комп'ютерні мережі країни. Рада, яка була сформована в травні прем'єром Девідом Кемероном і декілька місяців працювала над стратегією, позначила 16 погроз безпеці країни. Стратегія національної безпеки ляже в основу нового оборонного бюджету Великої Британії, скороченого урядом на 8%. Найсерйозніші, виділені в «Групу 1» загрози, — це міжнародний тероризм, атаки хакерів на комп'ютери в Британії, великомасштабне природне лихо й міжнародний воєнний конфлікт, у який можуть бути втягнуті Британія та її союзники. Автори стратегії звертають увагу на те, що упор у ній робиться на попереджувальні заходи для запобігання конфліктам і небезпечному розвитку подій. Розвідка, відділи боротьби з тероризмом і комп'ютерної безпеки, як очікується, уникнуть фінансових скорочень, а в деяких напрямах навіть отримають додаткове фінансування. Особливе занепокоєння фахівців викликає те, що кіберпростір швидко перетворюється на нове поле битви. Ієн Лоббан, голова британського агентства GCHQ, що займається питаннями безпеки у сфері комунікацій, говорить, що британський уряд щомісячно отримує електронною поштою сотні повідомлень, заражених небезпечними програмами.

Залізничники Бельгії почали страйкувати слідом за французами

У Бельгії розпочався загальний добовий страйк працівників залізниць. Страйк організувала профспілка CGSP із вимогою виплати винагороди залізничникам. «Складно сказати, чи взагалі ходитимуть потяги», — сказала представник національного оператора залізниць SNBC Фріке Нейрінк. «Зрозумілості щодо графіка роботи залізничного транспорту поки немає», —зазначила вона. Уже відомо, що страйк вплинув на графік руху потягів компаній Eurostar і Thalys. У разі Eurostar йдеться про потяги, що курсують маршрутом Лондон — Брюссель, на період страйку їхній рух між французьким Ліллем і бельгійською столицею буде обмежено. Thalys, у свою чергу, скасував усі рейси із Брюсселя до Кельна, Амстердама й Парижа. Варто зазначити, що раніше масові страйки на знак протесту проти підвищення пенсійного віку до 62 років проходили протягом декількох днів по всій Франції. З початку вересня у Франції відбулося вже три загальнонаціональні страйки проти реформи. В акціях протесту, за даними профспілок, узяло участь близько 3,5 млн. осіб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати