Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Планета

30 жовтня, 00:00

Колишнього президента Філіппін судять за розкрадання 9 млн доларів

Колишній президент Філіппін Глорія Макапагал Арройо, звинувачена в розкраданні майже 9 млн дол. із добродійного фонду, заявила вчора на судовому засіданні про свою невинність, повідомляє AP. Окрім розкрадання грошей з добродійного фонду Philippine Charity Sweepstakes Office (PCSO) Арройо звинувачується в шахрайстві на виборах до сенату 2007 року. Ордер на арешт колишнього президента було видано в липні 2012 року. Її було заарештовано, але відпущено під заставу і на початку жовтня вдруге заарештовано в лікарні, де вона перебувала через гіпертонію та зневоднення. На засідання суду 65-річна Арройо була доставлена з військового шпиталю. У справі про розкрадання грошей із добродійного фонду ордери на арешт було також видано щодо колишніх працівників і керівників PCSO: голови Серхіо Валенсії, віце-голови Росаріо Уріарте та декількох членів ради директорів фонду.

Перемога екологів: у Китаї призупинили розширення хімзаводу

Перемогою завершилися численні протести екологічних активістів у китайському місті Нінбо. Там на їхню вимогу обіцяють призупинити будівництво додаткових потужностей хімічного заводу. У місті, розташованому на Сході країни, планували збільшити виробництво параксілену. Цю речовину використовують у виробництві поліестеру, вона викликає сильне подразнення очей і слизової оболонки, може вражати центральну нервову систему. Незважаючи на успіх акцій протесту, які тривають понад тиждень, у понеділок деякі жителі міста знову вийшли на демонстрацію. Вони бояться, що обіцянки можуть ніколи не втілитися в життя. Активісти вимагають припинити забруднення повітря шкідливими речовинами. Схожу, лише численнішу демонстрацію, у суботу планували як мирну, однак закінчилася вона сутичками з поліцією. У хід пішов сльозогінний газ, кількох демонстрантів доправили до відділків. Останнім часом екологічні проблеми привертають усе більше уваги в китайському суспільстві, зростає кількість протестів через забруднення довкілля.

Литовці висловилися проти ощадливості та урізання бюджету

За результатами другого туру парламентських виборів у Литві перемогла Литовська соціал-демократична партія, яка отримала 38 мандатів у сеймі на 141 місце. Разом з Партією праці і партією «Порядок і справедливість», які отримали відповідно 29 і 11 місць, соціал-демократи створять нову коаліцію. Вони вже розпочали переговори та домовилися, що прем’єр-міністром стане лідер ЛСДП Альгірдас Буткявічюс. Нинішній прем’єр-міністр Андрюс Кубілюс, партія якого «Союз вітчизни», отримала лишень 33 мандати, оцінив результати виборів позитивно. Передвиборна кампанія пройшла під знаком боротьби проти заходів жорсткої ощадливості, які проводив кабінет Кубілюса. Литва — одна з найбідніших країн Євросоюзу. Тому, де-факто, результати виборів означають незадоволеність литовців політикою жорсткої ощадливості. Безробіття в Литві становить 13%, понад 300 тис. литовців виїхало з країни в пошуках заробітку. Одне з першочергових завдань майбутній прем’єр Буткявічюс бачить у тому, що переглядає проект бюджетного закону на 2013 рік. Серед подальших кроків коаліції — реновація житлових будинків, перебудова теплоенергетичного сектора з переходом на біопаливо і використання коштів ЄС, збільшення мінімальної місячної платні, перегляд системи податків, а також підтримка в сільському господарстві тих, хто створює додаткову вартість. Кажучи про зовнішньополітичний курс країни, він зазначив: «Ми намагатимемося зберегти добрі стосунки з сусідніми країнами, але напрямки зовнішньої політики точно не збираємося змінювати», — цитує Буткявічюса Delfi.lt.

Усупереч владі турки відзначили день своєї країни

Попри заборону уряду, тисячі турків вийшли на вулиці Анкари, щоб відзначити День республіки. Демонстранти несли національні прапори і вигукували слогани «За повністю незалежну Туреччину» та «Ми солдати Мустафи Кемаля» — послання до засновника республіки. Організаторами акції, яка пройшла перед першим парламентом Туреччини, виступили десятки громадських активістів, які дістали також підтримку деяких опозиційних партій. За словами очевидця, якого цитує AFP, поліція застосувала сльозогінний газ, коли група активістів намагалася зламати поліцейський кордон. Уряд Туреччини заборонив святкування Дня республіки, посилаючись на розвідкові дані, що деякі групи людей можуть провести «провокаційні» дії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати