Коротко / ПЛАНЕТА
Економіст МВФ оголосив про відновлення світової економіки
Головний економіст Міжнародного валютного фонду (МВФ) Олів’є Бланшар вважає, що вихід світової економіки з рецесії розпочався. Про це повідомляє AFP. Утім, Бланшар вважає, що відновлення економіки світу стане непростим завданням і потребуватиме часу. Вплив кризи на стан економіки позначатиметься ще довгі роки. На початку серпня про вихід із рецесії оголосили уряди Японії, Німеччини, Франції та Гонконгу. В усіх цих країнах ВВП у другому кварталі виріс, що дозволило економістам говорити про закінчення економічного спаду. Раніше в МВФ прогнозували, що поступове відновлення глобальної економіки станеться не раніше 2010 року. У травні поточного року нобелівський лауреат, економіст Пол Кругман заявив, що швидке відновлення світової економіки надто малоймовірне, хоча дно глобальної кризи, можливо, вже пройдене.
60 осіб загинули за останні два дні нарковійн у Мексиці
За останні два дні в Мексиці у перестрілках та інших пов’язаних із наркотиками інцидентах загинуло 60 осіб. Як повідомляє Генеральна прокуратура країни, в багатьох випадках військовослужбовці й поліція змушені були вступати в перестрілку з наркозлочинцями для наведення порядку. Раніше уряд Мексики заявив, що не збирається йти на переговори з наркомафією та організованою злочинністю, незважаючи на шантаж із їхнього боку й убивства співробітників правоохоронних органів. Нагадаємо, президент Мексики Феліпе Кальдерон після приходу до влади 2006 року оголосив війну наркоторгівцям і залучив армію до боротьби з незаконним обігом наркотиків. У прикордонні з США райони для цих цілей було направлено понад 45 тис. військовослужбовців. Мексика є основною перевалочною базою при переправлянні наркотиків із Латинської Америки до США. За оцінками експертів, щорічно через територію цієї країни до США потрапляє наркотиків на суму до 40 млрд. доларів. Із початку цього року в Мексиці від рук наркомафії загинуло понад 4 тис. осіб, а всього за час правління Кальдерона — 13 тис.
У Молдові призначили дату поновлення роботи парламенту
Перше засідання парламенту Молдови нового скликання призначено на 28 серпня. Відповідний указ, як повідомляє ІА «Новости-Молдова», підписав президент республіки Володимир Воронін. Парламент минулого скликання, сформований за підсумками весняних парламентських виборів, нагадаємо, було розпущено в середині червня. За підсумками нових виборів (що відбулися наприкінці липня), Партія комуністів республіки Молдова (ПКРМ) перемогла, проте отримала менше депутатських місць, ніж весною. Нарівні з комуністами до парламенту пройшли також три ліберальні опозиційні партії (Ліберальна, Ліберально-демократична й Альянс «Наша Молдова»), а також Демократична партія Молдавії. Останню перед виборами очолив колишній спікер парламенту Маріан Лупу (який донедавна був членом компартії). На початку серпня чотири некомуністичні партії оголосили про створення коаліції. Разом вони мають більшість місць у парламенті (53 зі 101). Однак для того, щоб затвердити свого кандидата в президенти, цієї кількості не вистачить (необхідно щонайменше 61 голос). Призначити новий уряд в обхід чинного глави держави (яким досі залишається Воронін) коаліція також не може. За конституцією, президент висуває кандидатуру прем’єра та призначає членів уряду.
Афганська влада ввела «день мовчання»
Влада Афганістану звернулася до журналістів із проханням не повідомляти в день президентських виборів про жодні акти насильства, щоб не відлякати виборців. Про це повідомила британська радіокомпанія BBC. Ембарго діятиме до закриття виборчих дільниць сьогоднішнього вечора. Цього тижня вже кілька разів терористи-смертники, які належать до прихильників руху Талібан, підривали потужні бомби в Кабулі й інших містах країни, що спричиняло загибель великої кількості людей. У результаті уряд ухвалив рішення накласти ембарго на поширення через національні ЗМІ подібної інформації з тим, аби не породжувати серед виборців страхів, здатних вилитися в масову відмову населення від відвідування виборчих дільниць. AFP повідомляє, що багато міжнародних правозахисних організацій, зокрема Human Rights Watch, звинуватили владу Афганістану у спробі ввести тотальну цензуру. Сьогодні в Афганістані проходять другі президентські вибори з часів вторгнення до країни міжнародних військ 2001 року. Фаворитом передвиборної гонки вважається діючий президент країни Хамід Карзай, утім, на думку деяких аналітиків, його може чекати серйозна боротьба з основним конкурентом, колишнім міністром закордонних справ країни Абдулою Абдулою.
Обама сподівається на мир на Близькому Сході
Президент США Барак Обама висловив оптимізм у зв’язку зі здійсненими зусиллями з поновлення переговорів ізраїльтян із палестинцями. Про це він заявив, виступаючи в Білому домі, після зустрічі з главою Єгипту Хосні Мубараком. За словами Обами, розбіжності стосовно низки питань у США та Єгипту все ще залишаються, та сторони готові працювати разом над пошуком компромісу. Газета «Едіот Ахронот» повідомляє, що Хосні Мубарак запропонував Обамі дати ізраїльтянам і палестинцям два роки на укладення остаточної мирної угоди. Президент Єгипту вважає, що саме поняття «тимчасової палестинської держави» (держави з тимчасовими кордонами) неприпустиме. Єгипетський лідер загалом підтримує «саудівську ініціативу», згідно з якою Ізраїль має відступити до «кордонів 1967 року». При цьому Мубарак не виключає, що в окремих випадках буде можливий «обмін територіями». У свою чергу, Барак Обама, виступаючи на прес-конференції після переговорів із єгипетським колегою, заявив, що уряд Ізраїлю обрав вірний шлях, вирішивши заморозити видачу дозволів на нове будівництво у єврейських поселеннях на «палестинських територіях». При цьому Обама особливо підкреслив, що Вашингтон чекає від палестинського керівництва реальних кроків, спрямованих на забезпечення безпеки ізраїльтян.
Випуск газети №:
№146, (2009)Рубрика
День Планети