Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

04 липня, 00:00

Японський парламент узаконив повернення Південних Курил

Верхня палата японського Коккаю (парламенту) одноголосно ухвалила вчора закон, який визнає острови Ітуруп, Шикотан, Кунашир і архіпелаг Хабомаї невід’ємною частиною Японії та закликає вжити заходів щодо їхнього повернення. Про це повідомляє інформагентство «Кіодо Цусін». Раніше цей самий закон був схвалений нижньою палатою законодавчого органу. РФ вважає, що зазначені острови входять до складу російських Курильських островів, посилаючись на підсумки Другої світової війни. Японська сторона ж вказує на Симодський трактат про торгівлю та кордони — перший російсько-японський договір, підписаний 1855 року. Згідно з цим документом, кордон між країнами проходить між островами Ітуруп і Уруп, отже, названі території є японськими. Закон, ухвалений обома палатами Коккаю, був підготовлений до російсько-японських переговорів, які відбудуться в італійській Аквілі в рамках самміту G8. Документ, зокрема, передбачає розширення безвізового режиму для росіян, що проживають на Курилах, і японців, що вважають острови своєю батьківщиною.

У МАГАТЕ новий голова

Новим головою Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) став японець Юкія Амано, він змінив на цій посаді Мохамеда Барадеї. За 63-річного дипломата було віддано 23 голоси із 35 можливих. Його головним суперником на виборах був кандидат із Південної Африки Абдул Самад Мінті. Новий голова МАГАТЕ дотримується думки, що використання досягнень наукового прогресу для створення більш руйнівних видів зброї може призвести до глобальної катастрофи. На вибори Амано йшов під лозунгом: «Правильно застосовані технології можуть виявитися корисними агентству в усіх сферах». «Я як представник Японії маю намір докласти всіх зусиль для нерозповсюдження ядерної зброї», — заявив Амано на прес-конференції після свого обрання. У минулому Амано працював послом Японії в Лаосі, США та Бельгії, а також консулом у Франції. Із 2005 року Юкія Амано представляє Японію в МАГАТЕ. Нинішній голова агентства Мохамед Барадеї складе свої повноваження в листопаді 2009 року, відпрацювавши три терміни. Вибори нового голови МАГАТЕ відбулися в березні цього року, одначе тоді жоден із кандидатів не зміг набрати більшості голосів.

Ангела Меркель стала героїнею коміксу

У Німеччині вийшов комікс «Міс Чермані. Як із Енджі вийшов наш канцлер», що розповідає біографію Ангели Меркель, повідомляє Suddeutsche Zeitung. (Чермані, або Tschoermanie, є спотвореним написанням англійського Germany). Авторами коміксу, заснованого на реальних подіях із життя чинного канцлера ФРН, виступили редактор Welt am Sonntag Міріам Хольштейн і карикатурист із Кельна Хейко Сакураї. Сюжет чорно-білого комікса побудований навколо бесіди колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера та екс-голови ХСС Едмунда Штойбера, які в день виборів до бундестагу сидять у кафе за кухлем пива й чекають результатів екзит-полів. Обидва, свого часу, потерпіли поразку від Меркель (Шредер на загальних виборах 2005 року, Штойбер — на внутрішньопартійних виборах кандидата у канцлери) і, побоюючись її нової перемоги, згадують про те, як вона змогла досягнути політичної вершини, забезпечуючи етапи її біографії своїми коментарями. За словами автора Міріам Хольштейн, за появу комікса слід дякувати нікому іншому, як Ніколя Саркозі. Перебуваючи в Парижі, журналістка побачила комікс-біографію Саркозі й вирішила зробити те ж саме, але про Ангелу Меркель.

Франція хоче відродити бізнес у Iраку

Франція братиме активну участь у відродженні бізнесової сфери в Іраку. Про це заявив французький прем’єр-міністр Франсуа Фійон під час візиту до Багдада. «Іракці хотіли відійти від американського шефства над собою, оскільки вони прагнуть робити бізнес із іншими інвесторами, з якими вони добре знайомі, серед таких інвесторів — французи», — повідомив Фійон. За словами французького прем’єра, мета його візиту полягає у відродженні французького корпоративного інтересу в Іраку, при цьому головним його занепокоєнням є питання безпеки. У свою чергу спікер іракського уряду Алі аль-Даббах заявив, що його країна з надією дивиться на Францію, яка відіграє вагому роль в розвитку іракської нафто-залежної економіки. «Ми хочемо, щоб Франція стала стратегічним партнером, особливо у торгівлі, і прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі заявляє, що хоче, аби двосторонні відносини розвивалися», — додав він. Серед членів французької делегації була міністр фінансів Франції Крістін Лагарде, також голова великої нафтової компанії Total, представники заводу з виробництва будівельних матеріалів Лафардж і гігант аеробудівництва в Європі EADS.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати