Коротко / Планета
У будинку Саркозі відбувся обшук
Поліція зробила обшуки в паризькому будинку й офісі колишнього президента Франції Ніколя Саркозі в рамках розслідування звинувачень у тому, що він нелегально отримував додаткові фінансові кошти в ході передвиборної кампанії 2007 року. Зокрема, Саркозі підозрюють у тому, що він незаконним чином отримував фінансування від найбагатшої громадянки Франції, спадкоємиці імперії L’Oreal Ліліан Бетанкур. Скандал спалахнув ще влітку 2010 років, коли колишній бухгалтер мадам Бетанкур, Клер Тібу, повідомила поліцію про передачу 150 тис. євро готівкою представникам «Союзу за народний рух», що його очолював Саркозі. За словами Тібу, гроші призначалися для скарбника партії Еріка Верта, який після перемоги Саркозі став міністром у справах бюджету, а незабаром очолив міністерство праці. Бетанкур витрачала гроші на президентську кампанію Саркозі, консультуючись із радниками з фінансів своєї родини та імперії L’Oreal, стверджувала її колишня помічниця. Згідно з її заявою, а також показами ще кількох свідків, Саркозі відвідував резиденцію Бетанкур щонайменше двічі перед виборами. Ниіколя Саркозі відкидає всі обвинувачення на свою адресу, називаючи їх «брудним наклепом».
Китайці домоглися закриття заводу
Влада міста Шифан на півдні Китаю відмовилися від будівництва заводу з переробки мідної руди вартістю 1,64 млрд дол. Причиною стали масові акції протесту, що тривали три дні, в яких взяли участь кілька тисяч осіб. На думку демонстрантів, спорудження заводу створить загрозу екології в регіоні. Акції протесту проти будівництва розпочалися увечері в неділю, 1 липня, пише АР. У понеділок на розгін мітингувальникув було кинуто поліцію, що застосувала кийки та сльозогінний газ. Зіткнення тривали й наступного дня, протягом якого власда міста оголосили про відмову від проекту. Проте, зазначає агенція, напади на працівників поліції тривали й у середу. Під час зіткнень було затримано 27 осіб. Згодом 21 з них відпустили, тоді як решту залишили під вартою. Їх звинувачують у псувані поліцейських машин і напад на працівників правоохоронних органів. Також повідомляється, що під час безладів потерпіло не менш як 30 осіб, проте здебільшого отримані ними травми виявилися несерйозними.
Пакистан відновлює транзит вантажів НАТО до Афганістану
Ісламабад знову відкриває транзит вантажів військ НАТО до Афганістану через свою територію. При цьому Пакистан не стягуватиме жодного транзитного мита при перевалці таких вантажів. Про готовність Ісламабада розблоковувати так званий південний маршрут повідомила держсекретар США Гіларі Клінтон після переговорів по телефону зі своєю пакистанською колегою Хіною Раббані Хар. Раніше прем’єр-міністр Пакистану Раджа Первех Ашраф визнав, що блокада вантажів, яка тривала сім місяців, негативно позначилася на відносинах Пакистану з країнами — членами НАТО, повідомляє Euronews. Напруженість між Ісламабадом і Вашингтоном різко зросла після того, як у ніч на 26 листопада минулого року війська коаліції помилково завдали авіаудару по блокпостах армії ісламської республіки біля кордону з Афганістаном. У результаті атаки загинуло 24 військовослужбовці Пакистану. Після цього Ісламабад і заборонив транзит вантажів через свою територію.
Арафата могли отруїти?
Ясір Арафат міг бути опромінений або отруєний. Про це повідомив катарский телеканал «Аль-Джазіра» з посиланням на швейцарських фахівців-радіофизиків. Вони виявили сліди радіоактивного полонію-210 на одязі та особистих речах колишнього палестинського лідера. Версії отруєння Ясіра Арафата з’явилися ще 2004 року, коли стан його здоров’я різко погіршав і він помер після нетривалої хвороби. За ініціативи журналістів «Аль-Джазіри» Інститут радіофізики у швейцарській Лозанні провів дослідження особистих речей Арафата. Аналізи виявили в них підвищений вміст полонія, і вдова колишнього палестинського лідера Суха, що передала речі на експертизу, тепер вимагає ексгумації тіла. Від полонію-210 помер 2006 року в Лондоні колишній агент російських спецслужб Олександр Литвиненко. Вважається, що його отруїли. Проте винних у ймовірному вбивстві досі не встановили.
Президент Латвії схвалив підвищення пенсійного віку в країні
Президент Латвії Андріс Берзиньш учора схвалив прийняті парламентом поправки до закону про пенсії, які передбачають поступове підвищення починаючи з 2014 року пенсійного віку в республіці з 62 до 65 років, повідомили в канцелярії глави балтійської республіки. Сейм (парламент) Латвії прийняв ці поправки в остаточному читанні 14 червня. Для того щоб вони набрали чинності, їх мав схвалити президент. Поправки передбачають, що з 2014 року пенсійний вік у Латвії щороку підвищуватиметься на три місяці, аби досягти до 2025 року 65 років. Поправки також передбачають з 2014 року підвищення мінімального трудового стажу з 10 до 15 років, а з 2025 року — до 20 років. Проти підвищення пенсійного віку виступали опозиційні партії.
Випуск газети №:
№114, (2012)Рубрика
День Планети