Коротко / ПЛАНЕТА
Ліванці обрали прозахідну коаліцію
Правляча ліванська коаліція, за офіційними даними, отримала на виборах, які відбулися 7 червня, 71 місце в 128-місцевому парламенті, поліпшивши результат 2005 року на три мандати. Коаліція, яка перемогла, підтримується Заходом і помірними арабськими країнами. Її ядром є рух «Аль-Мустакбаль» («Майбутнє») на чолі з Саадом Харірі. Також у неї входить Прогресивно-соціалістична партія Валіда Джумблата, християнські «Ліванські фаланги» колишнього президента Аміну Жмаєля і «Ліванські сили» Саміра Джааджаа. 57 місць отримала опозиція, яка підтримується Сирією та Іраном. Вона складається з шиїтських організацій Хізбалла й «Амаль», а також християнського «Вільного патріотичного руху». Хізбалла заявила, що готова ввійти до уряду національної єдності, після чого Харірі запропонував опозиції співпрацювати «на благо Лівану», а Джумблат сказав, що «ізоляція опозиції стала б смертельною помилкою, яку потрібно виключити». Ізраїль закликав майбутній уряд Лівану «гарантувати, що Ліван не перетвориться на базу для агресивних дій проти Ізраїлю».
У КНДР двом американським журналісткам дали по 12 років таборів
Дві американські журналістки, затримані в Північній Кореї в березні, засуджені до 12 років ув’язнення в трудовій колонії. Як сказано в повідомленні державної інформаційної агенції КНДР, верховний суд країни визнав американок винними в «здійсненні тяжких злочинів проти країни», а також незаконному проникненні на територію КНДР. У повідомленні агенції не говориться, в чому саме полягали «тяжкі злочини». Іноземних спостерігачів на засідання суду допущено не було. 32-річна Лора Лін і 36-річна Юна Лі засуджені до 12 років виправних робіт. Вирок означає, що журналістки проведуть роки ув’язненння в одному з таборів, де, як повідомляється, умови життя надзвичайно важкі. Лора Лін і Юна Лі, працюючи на американський телеканал Current TV, були заарештовані в березні 2009 року на кордоні з Китаєм, де вони збирали інформацію про перебіжчиків із КНДР. У зв’язку з виголошенням вироку вчора в Південній Кореї пройшли масові акції протесту. Американська сторона раніше відкинула всі звинувачення на адресу журналісток як безпідставні й зажадала їхнього негайного звільнення. Родини журналісток звернулися з проханням проявити поблажливість до них і не пов’язувати їхню справу з дипломатичними проблемами між Пхеньяном і Вашингтоном.
Генсек ООН назвав причини, що заважають примиренню в Iраку
Напади на цивільних осіб, поновлення застосування страти і зростання напруженості в ряді районів Іраку свідчать про серйозні проблеми в сфері безпеки та прав людини. Про це зазначається в доповіді генерального секретаря ООН Пан Гі Муна Раді безпеки, яку було поширено в штаб-квартирі організації в Нью-Йорку. Генсек також визнає, що процес національного примирення в Іраку стикається з серйозними складнощами. При цьому, за його оцінкою, скорочення прибутків від продажу нафти посилює політичні проблеми Іраку. «Процес примирення залишається складною справою... Проблема посилюється скороченням прибутків від продажу нафти, оскільки через це уряд був змушений різко скоротити свій бюджет на 2009 рік і припинити набір до поліції», — зазначається в доповіді Пан Гі Муна. За його оцінкою, «хоча загальна ситуація в плані безпеки в Іраку в порівнянні з 2008 роком поліпшилася, недавній сплеск невиборних і насильницьких масових нападів продовжує призводити до неприпустимо високого числа жертв серед цивільного населення, демонструючи цим самим, що серйозні проблеми в галузі безпеки зберігаються». Зокрема глава ООН зазначив, що з початку року число загиблих у Іраку вже перевищило 750 осіб. Нагадаємо, за даними іракського міністерства охорони здоров’я, після американського вторгнення до Іраку в країні внаслідок вибухів і розправ загинули 87 тис. 215 осіб. Проте, на думку аналітиків, загальне число загиблих становило 110,6 тис. осіб.
Випуск газети №:
№96, (2009)Рубрика
День Планети