Коротко / ПЛАНЕТА
Делегація НАТО обговорить у Києві перспективи співробітництва
До України прибула делегація НАТО на чолі із заступником начальника Управління регіональної безпеки та співробітництва міжнародного військового штабу НАТО Павлом Адамом для обговорення двосторонніх питань із українською стороною. Як повідомила вчора прес-служба Міністерства оборони, зокрема делегації НАТО та України обговорять питання оновлення концепції військового співробітництва Україна—НАТО, стан підготовки військових аспектів річної національної програми Україна—НАТО, а також стан та перспективи відпрацьовування проекту робочого плану військового комітету Україна—НАТО на 2010—2011 роки. У рамках візиту П. Адам зустрінеться із заступником начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігорем Князем, а також планується проведення штабних переговорів між делегаціями Альянсу та ВР України. Також делегації Альянсу і ВР України обговорять питання участі підрозділів ВР України в операціях із підтримки миру під керівництвом НАТО, стан та перспективи залучення підрозділів ВР України до Сил реагування Альянсу, участь підрозділів ВР України в заходах концепції оперативних можливостей і багатонаціональних навчаннях.
Естонські вчені проти будівництва Nord Stream
Академія наук Естонії направила президенту Тоомасу Хендріку Ільвесу та прем’єр-міністру Андрусу Ансипу лист, у якому вчені висловлюються за створення професійної комісії з державним фінансуванням для оцінки екологічних наслідків від будівництва газопроводу Nord Stream. В опублікованому газетою Postimees листі зазначається, що, на думку експертів, будівництво газопроводу в безпосередній близькості від території Естонії є для неї надто серйозною екологічною проблемою, ймовірно, найзначнішої за останні десятиріччя. Газета наводить також думку провідних естонських учених, які заявляють, що спорудження газопроводу з Росії до Німеччини в запланованому вигляді «загрожує Балтійському морю смертю до 300 років». На їхню думку, виділення діоксинів та метилової ртуті під час будівництва підводного газопроводу призведе до зараження риби отруйними речовинами. Трубопровід, вважають учені, може негативно вплинути на запаси риби, вміст у ній отруйних речовин, на здоров’я популяції тюленів і птахів, на чистоту узбережжя. Академік Ендель Ліппмаа заявляє, що «планується блокувати зону будівництва газопроводу військовими кораблями, а також насильно відняти частину наших територіальних вод для спорудження газопроводу, заборонивши естонським суднам входити в цю зону. Естонія з цим не повинна погоджуватися. Вони не мають на це жодного права». Раніше компанія Nord Stream, що є розробником проекту будівництва російсько-німецького морського газопроводу, повідомила, що представила звіт про екологічний вплив у трансграничному контексті (звіт Еспоо) на дев’яти мовах країн Балтійського регіону, а також англійською мовою.
Французи — за повернення країни до військової структури Альянсу
Більшість французів виступають за повернення Франції до військової структури НАТО, на якому наполягає президент країни Ніколя Саркозі, передають французькі ЗМІ з посиланням на результати соціологічних опитувань. Саркозі з літа 2007 року неодноразово заявляв про можливості повернення Франції до військової структури НАТО, з якої країна вийшла 1966 року. Зараз Франція бере участь у роботі політичних структур Альянсу, наприклад, у Раді НАТО. Згідно із дослідженням Французького інституту з вивчення громадської думки (Ifop), за повноцінне повернення Франції до структури Альянсу виступають 58% громадян країни, тоді як 37% — негативно ставляться до планів уряду, а 5% зовсім не висловлюють свою думку. Як повідомляють ЗМІ, однією з умов повернення до військової структури НАТО французька влада висунула призначення представника Франції на одну з двох найважливіших військових посад Альянсу — посаду командуючого стратегічним командуванням НАТО з трансформації в Норфолку (штат Віргінія, США). Для цього Франції потрібно заручитися згодою 26 країн-членів організації. Як повідомило видання Monde з посиланням на дипломатичні джерела, Франція та США вже досягли домовленості щодо цього. Угода передбачає, що французькі генерали керуватимуть Командуванням трансформації ОПС НАТО і постійним штабом ОПС НАТО в Лісабоні.
Випуск газети №:
№41, (2009)Рубрика
День Планети