Коротко / ПЛАНЕТА
Обама представив бюджет у 3,6 трлн. доларів
Президент США Барак Обама представив бюджет на 2010 рік у розмірі 3,6 трлн. доларів, покликаний вивести Америку з економічної кризи. При цьому очікується, що бюджетний дефіцит у поточному році стане найбільшим із часів Другої світової війни і сягне $1,75 трлн. На потреби охорони здоров’я з цієї суми буде виділено 634 млрд. доларів, і ще $250 млрд. буде зарезервовано на випадок, якщо знадобиться знову рятувати американські банки. Названі суми є приблизними. Остаточні деталі бюджету буде оголошено у квітні. У своєму звертанні президент пообіцяв знову підняти податки для дуже забезпечених людей і підприємців, які перевели виробництво за кордон, і знизити податки для 95% населення. Барак Обама пообіцяв, що новий бюджет чесно відображатиме економічну ситуацію в країні, включаючи «повну вартість військових операцій в Іраку й Афганістані». Президент пообіцяв також субсидувати людей, котрі нещодавно залишилися без роботи, з тим, аби вони могли продовжувати виплати за медичними страховками. Однією з його ключових передвиборчих обіцянок було поліпшення системи охорони здоров’я.
В Афінах знову заворушення
В Афінах знову сталися зіткнення молоді з поліцією. Про це повідомляють місцеві телеканали. Зіткнення почалися після антивладної демонстрації в районі Ексархія, де майже три місяці тому поліцейський застрелив підлітка, що спровокувало заворушення по всій країні. Після закінчення демонстрації група молодих людей узялася закидати поліцію камінням і пляшками з займистою сумішшю. Поліція підтвердила, що під час зіткнень були пошкоджені магазини та припарковані на вулицях автомобілі. Крім того, невідомі влаштували заворушення біля будівлі щоденної газети «Апогевматіні» у грецьких Салониках, повідомила Афінська агенція новин. Група молодих людей напала на будівлю газети з камінням, палицями і ломами. Нападники розбили скло у приміщенні та пошкодили 12 автомобілів, припаркованих поблизу. Поліцейські, які охороняли будівлю газети, зуміли перешкодити розбишакам увійти всередину, кинувши в них кілька шумових гранат. Нагадаємо, що торік приводом для початку двотижневих масових заворушень і підпалів по всій Греції, під час яких було завдано матеріального збитку сотням магазинів, банків і автомобілів, став епізод, коли у звичайному зіткненні групи молоді з поліцейськими було застрелено 15-літнього підлітка.
Велика Британія скоротить персонал місії ЄС у Косово
Лондон збирається скоротити у зв’язку з глобальною фінансово-економічною кризою британський штат цивільно-поліцейської місії Євросоюзу (EULEX) у Косово, повідомила радіостанція Contact. «Ми чекаємо скорочення персоналу з Великої Британії», — наводить радіостанція слова представника EULEX у Пріштіні Крістофа Лямфалуссі. Він не повідомив, про яке кількісне скорочення йдеться. Місія EULEX офіційно приступила до роботи на всій території Косово у грудні 2008 року. Спочатку Євросоюз ухвалив одностороннє рішення про відправку власної цивільно-поліцейської місії до сербської південної автономії. Робота місії ЄС стала можливою після того, як Белград і ООН домовилися про те, що в сербських анклавах Косово серби отримають ширше представництво у силових структурах, органах правосуддя, у галузі транспорту й інфраструктурі, а також буде збережена сербська культурна спадщина у краї. EULEX — найбільша цивільна місія, що розгортається в рамках європейської політики безпеки й оборони. Її загальний склад визначений у кількості близько 3 тис. осіб, серед них — 1,9 тис. приїжджих співробітників і 1,1 тис. з місцевого населення.
Меркель про користь партнерських відносин України із Росією
Довгострокова перспектива України залежить від побудови партнерських і стратегічних відносин із Росією. Так заявила німецький канцлер Анѓела Меркель у розмові з журналістами в Берліні, передає «Німецька хвиля». На думку федерального канцлера, завдяки своєму географічному становищу, Україна просто змушена перебувати між ЄС і Росією в усіх сенсах цього формулювання. «Врешті-решт, Україна в довгостроковій перспективі багато в чому залежить від того, як нам вдасться побудувати наші партнерські й стратегічні відносини з Росією. Це повністю на користь України», — відзначила Меркель. Торкаючись питання українсько-російських відносин, вона відзначила і внутрішньополітичну кризу в Україні. За словами Меркель, поки що політична ситуація в Україні є важкою, а керівництву навіть складно ухвалювати якісь рішення. «Звичайно, нам хотілося б посприяти Україні стати більш політично керованою», — підкреслила вона. Канцлер Німеччини додала, що Україна однозначно перебуває в сфері інтересів Німеччини, а у ЄС входить до групи країн Східного партнерства. Вона повідомила, що на 7 травня намічений спеціальний саміт ЄС із питань східної політики. Серед іншого, там розглядатиметься і питання відносин з Україною, і надання їй допомоги для подолання економічної кризи.
Випуск газети №:
№35, (2009)Рубрика
День Планети