Коротко / ПЛАНЕТА
Таємний лист Клінтон
Держсекретар США Гіларі Клінтон таємно надіслала особисте послання керівництву КНДР, у якому закликала його в найкоротші терміни дозволити міжнародну перевірку ядерних об’єктів і програм Півночі з метою їхньої ліквідації. Цей документ доставив до Пхеньяна колишній американський посол у Сеулі Стівен Босворт. Наразі він розглядається як основний кандидат на посаду нового офіційного представника США на переговорах із КНДР, повідомили вчора японські ЗМІ. У відповідь на доставлене Босвортом послання керівництво КНДР зажадало прямого діалогу з новою адміністрацією США. Як повідомляється, Пхеньян указує також на важливість принципу «дія в обмін на дію» під час ліквідації ядерного потенціалу КНДР. Виведення з ладу її відповідних об’єктів, як підкреслили у Пхеньяні, здійснюватиметься лише за отримання енергетичної допомоги від партнерів із шестисторонніх переговорів.
ФАТХ і ХАМАС збираються помиритися
Високопоставлені представники палестинських рухів ФАТХ і ХАМАС обговорюють на зустрічі в Каїрі припинення внутрішньо-палестинського конфлікту, повідомили вчора єгипетські ЗМІ. Делегацію ФАТХ очолює колишній палестинський прем’єр Ахмед Куреї, з боку ХАМАС у переговорах бере участь заступник глави Політбюро руху Муса Абу Марзук. «Під час цих зустрічей палестинські рухи ФАТХ і ХАМАС збираються покласти край двосторонньому конфлікту і відкрити нову сторінку у відносинах», — заявив Абу Марзук. За його словами, всім палестинським рухам необхідно об’єднатися перед обличчям нових викликів. Окрім того, Абу Марзук підтвердив учора, що його організація погодилася на тривале перемир’я з Ізраїлем, але ця угода не включає звільнення ХАМАСом утримуваного ізраїльського солдата Ѓілада Шаліта. За словами М. Абу Марзука, які наводить ізраїльська газета «Ѓаарец», офіційно про перемир’я оголосить Єгипет, який виступає посередником на переговорах між ХАМАС та Ізраїлем. Очікується, що це станеться протягом найближчих двох днів, коли єгиптяни проведуть переговори з представниками інших палестинських рухів.
Новий голова ЦРУ вимагає в Обами більше повноважень
Новий голова Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Леон Панетта попередив, що в умовах «цокаючої бомби» тероризму він вимагає від президента Барака Обами додаткових повноважень, щоб відповісти на будь-які загрози. На слуханнях у сенаті Панетта сказав, що вважає пріоритетним завданням ЦРУ — упіймати Усаму бен Ладена. Напередодні кандидатуру 70-річного Панетти затвердив сенат — таким чином, він став самим немолодим директором за всю історію відомства. Коли Барак Обама, перебуваючи ще у статусі обраного президента, запропонував кандидатуру Леона Панетти на посаду ЦРУ, для багатьох це стало цілковитою несподіванкою. Колишній конгресмен і глава адміністрації Білого дому за Білла Клінтона раніше не мав прямого стосунку до розвідувальної спільноти. Однак у рішенні Обами було раціональне зерно. Він упродовж усієї виборчої кампанії критикував ЦРУ за дуже жорсткі методи розслідування із застосуванням тортур. Тепер законодавці вірять, що новий голова ЦРУ відмовиться від жорстких методів дізнання, якими агенти користувалися на допитах підозрюваних у тероризмі. Вибір Обами впав на Панетту виключно через заслуги останнього на адміністративній роботі. За словами президента США, він вибрав людину, яка здатна керувати таким впливовим відомством, але при цьому не знайомий із роботою ЦРУ. Також Панетта здобув репутацію людини, яка вміє домовлятися та глибоко обізнана в бюджетних питаннях.
Випуск газети №:
№25, (2009)Рубрика
День Планети