Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

24 липня, 00:00

Енергетичний альянс Венесуели та Росії

Президент Венесуели Уго Чавес назвав енергетичні угоди, укладені з Росією, «ривком» у нафтогазовій галузі й заявив, що роботу над новими, ще не підписаними угодами буде продовжено. «Росія та Венесуела домагаються створення стратегічного альянсу в енергетичній галузі. Останні п’ять-шість років ми йшли цим шляхом і сьогодні підписали угоди, що дозволять просунути участь Росії у нафтогазовій галузі не лише Венесуели, але й усієї Латинської Америки», — сказав У. Чавес після переговорів із президентом РФ Дмитром Медведєвим. Він повідомив, що скоро за участю «Газпрому» буде проведено перше буріння на заході Венесуели, а за участю «ЛУКОЙЛа» почнеться буріння в долині річки Оріноко. Він також повідомив, що за участю російської сторони створюватиметься нова система залізниць у Венесуелі та підтримав ідею створення спільного російсько-венесуельського банку. Чавес не підтвердив інформації про те, що його країна закупить у Росії найближчими роками озброєнь на $30 мільярдів. Разом із тим він зазначив, що Венесуела збирається і в подальшому активно нарощувати обсяг військово- технічної співпраці з Росією. «За суми не турбуйтеся — сумами займемося ми», — зазначив з усмішкою венесуельський лідер.

Більшість членів СБ ООН підтримує суверенітет Грузії

Рада безпеки ООН, скликана на позачергове засідання з ініціативи Грузії, не дійшла до єдиної думки з приводу польотів літаків російських ВПС над Південною Осетією. Зустріч проходила за закритими дверима. Жодних документів під час засідання підписано не було, але деякі дипломати прокоментували позиції своїх країн за підсумками зустрічі. «Ми вважаємо, що Росія повинна грати роль у врегулюванні конфлікту як впливовий регіональний гравець, але не домінувати, в тому числі у складі миротворчих сил», — сказав журналістам постійний представник Грузії при ООН Іраклій Аласанія. За його словами, більшість членів Ради безпеки ООН підтримала вимогу дотримуватися суверенітету Грузії та засудили факт порушення її повітряних кордонів, повідомляє агентство Франс Прес. Тим часом президент Грузії Михайло Саакашвілі закликав світову спільноту допомогти зберегти територіальну цілісність Грузії, зауваживши, що окремі території сьогодні «відкрито намагаються анексувати».

Берлусконі став недоторканним

Верхня палата італійського парламенту ухвалила скандальний законопроект, що дає політичній еліті країни імунітет від судового переслідування. Він був запропонований урядом прем’єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Законопроект надає свободу від кримінальних звинувачень чотирьом вищим виборним політикам, включаючи Берлусконі, на час їхнього перебування на державній службі. Критики стверджують, що законопроект було розроблено спеціально для Сільвіо Берлусконі, якому загрожує суд у справі про корупцію. Сам прем’єр-міністр заявляє, що невинний. 71-річному медіамагнату в різний час було пред’явлено численні обвинувачення в корупції, ухиленні від сплати податків і незаконному фінансуванні політичної партії.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати