Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

03 квітня, 00:00

Застереження Буша в Бухаресті

Президент США Джордж Буш на відкритті саміту в Бухаресті заявив про необхідність участі всіх членів НАТО у військовій операції в Афганістані. Буш також зажадав від союзників додаткових військ. «Наш союз повинен зберегти свою рішучість і довести військові дії до кінця. Ми просимо інші країни НАТО виділити додаткові сили», — заявив він. «Терористична загроза реальна, і головний пріоритет — розгромити противника. Якщо ми не переможемо терористів в Афганістані, нам доведеться протистояти їм на своїй землі. Розплачуватися за це доведеться ні в чому не винним громадянам у Європі та Північній Америці», — застеріг Буш. Щодо Грузії та України Буш знову підтвердив сказане ним напередодні в Києві. На відміну від США, частина країн НАТО, в тому числі Німеччина та Франція, вважають невчасним початок офіційного процесу інтеграції в НАТО Грузії та України. Крім цього він запропонував Москві співробітництво щодо ПРО. «Ми запрошуємо Росію приєднатися до нашої спільної роботи», — заявив американський президент. За його словами, російські елементи ПРО стануть частиною «системи моніторингу загроз», що «приведе до безпрецедентного рівня стратегічного співробітництва між Росією та НАТО».

Конгрес США підтримав приєднання України та Грузії до ПДЧ

Конгрес США прийняв резолюцію, якою підтримує приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО. «Грузія та Україна є сильними союзниками, які зробили важливий прогрес у галузях оборони, демократії та реформи прав людини», — зазначається в резолюції. «Найсильніші відносини між урядом Грузії, урядом України та НАТО будуть взаємовигідними для цих країн і країн-членів НАТО», — додається в документі. У резолюції також зазначається, що уряди Грузії та України «висловили бажання про інтеграцію в європейське співтовариство», і ці країни «тісно співробітничають з НАТО і його членами для досягнення відповідності критеріям щодо членства в НАТО». Тим часом у документі повідомляється, що участь у Плані дій щодо членства в НАТО» не гарантує в майбутньому членства в Альянсі».

Яценюк не бачить підстав для перегляду Договору про дружбу з РФ

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк не бачить підстав для перегляду Договору про дружбу, співробітництво й партнерство між Україною та Російською Федерацією. Про це він заявив на зустрічі з головою Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Сергієм Мироновим. «Я ніколи не повірю, що українсько-російські відносини не будуть такими, як указано в договорі — добросусідськими, доброзичливими, економічно зручними», — зазначив він. «Інтенсифікація діалогу України з НАТО не повинна ніяк відбитися на українсько-російських відносинах. Я вважаю, що українсько-російські відносини повинні бути такими самими, а то й кращими, ніж у Росії з Німеччиною, Росії з Італією, Росії з США. Ці країни, до речі, є членами НАТО», — додав він.

У свою чергу, спікер Ради Федерації висловив свій погляд щодо можливого приєднання України до НАТО. «Нас дуже турбує майбутній вступ України в НАТО», — заявив Сергій Миронов. «Це не тому, що це видима загроза, а просто тому, що базові принципи відносин України та Росії можуть зміниться», — підкреслив він. Голова Ради Федерації додав, що розуміє емоційний стан депутатів російського парламенту, які заявили про можливість перегляду великого договору про співробітництво між Україною та Росією, однак висловив надію, що до зміни Договору про дружбу справа не дійде. «Я не хочу грати мускулами, подивимося, як завершиться самміт у Бухаресті», — заявив С. Миронов.

У Німеччини та Японії найкращий у світі імідж

За результатами опитування, проведеного Всесвітньою службою ВПС, найбільш позитивно у світі сприймають Німеччину та Японію (кожну країну позитивно оцінюють по 56% респондентів), а найнегативніше — Іран (54%) та Ізраїль (52% у порівнянні з 57% рік тому). Це щорічне опитування проводився вже вчетверте, і цього разу в ньому взяли участь 17,5 тисяч осіб із 34 країн. «Згідно з результатами опитування, Іран продовжує платити за протистояння з США щодо своєї ядерної програми», — зазначив Дуг Міллер, президент компанії з опитувань громадської думки GlobeScan. Уперше за чотири роки трохи поліпшилося ставлення до Сполучених Штатів. Позитивним вплив Вашингтона вважають 35% опитаних у порівнянні з 31% минулого року. Але при цьому майже половина опитаних вважає вплив США переважно негативним, що однак менше, ніж рік тому. Подібні результати пов’язані переважно з президентськими виборами в країні, а саме — очікуваннями населення на зміни в політиці керівництва США. ставлення до Росії у світі також поліпшилося, в порівнянні з минулим роком. Цього року вплив Росії позитивно оцінюють 37% опитаних, а негативно — 34%. Щодо оцінки впливу своєї власної країни, то, наприклад, 91% опитаних китайців назвали роль Китаю на світовій арені позитивною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати