Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

13 березня, 00:00

США намагаються подолати розбіжності в НАТО щодо України та Грузії

Адміністрація Джорджа Буша визнає наявність розбіжностей усередині НАТО в питанні про приєднання України та Грузії до Плану дій щодо членства в Альянсі й активно працює над тим, щоб врегулювати ці розбіжності. Про це заявив виконуючий обов’язки держсекретаря США з політичних питань Деніел Фрід, виступаючи в сенаті США. За його словами, адміністрація Буша будує свою аргументацію, виходячи з того, що «План дій щодо членства в НАТО — це ще не членство» і що «Україні та Грузії належить пройти великий шлях, перш ніж вони відповідатимуть вимогам членства». «Разом із тим жодна інша країна, жодна держава за межами Альянсу не повинна володіти правом вето, і приєднання цих країн (України та Грузії) до Плану дій щодо членства в НАТО має розглядатися, виходячи з їхніх власних достоїнств й інтересів Альянсу», — заявив Фрід, додавши, що США до того ж «важко сказати «ні» молодим демократіям».

Велика Британія підтримує бажання України вступити в ЄС

У парламенті Великої Британії підтримують бажання України щодо отримання членства в Європейському Союзі і закликають до швидкого проведення переговорів щодо нової угоди між Україною та ЄС. Нова угода між Україною та ЄС повинна засновуватися на принципах політичної асоціації і економічної інтеграції, зазначається в парламентській заяві щодо України, поширеній у парламенті Великої Британії у вівторок у присутності міністра закордонних справ України В. Огризка. Депутати Палати общин закликали Верховну Раду України продовжувати втілення програми політичних, соціально-економічних і правових реформ. Заяву оприлюднили представники Лейбористської, Консервативної та Ліберально-демократичної партій. Крім того, міністр закордонних справ тіньового уряду Великої Британії Уїльям Хейг у ході зустрічі з В. Огризком представив бачення Консервативної партії Великої Британії процесів, що відбуваються нині в ЄС, і його майбутнього. Він завірив голову українського зовнішньополітичного відомства, що в британському політикумі існує повний консенсус щодо перспектив членства України в ЄС і НАТО.

Іран готується до виборів

Високий рівень інфляції, безробіття, млява політика у сфері фінансів і відсутність іноземних інвестицій — таке тло, на якому 14 березня пройдуть парламентські вибори в Ірані. У вiсьмох виборах до Меджлісу і проміжних виборах до Асамблеї експертів у провінціях Тегерана, Ілама і Східного Азербайджану візьмуть участь 43.8 млн. іранців. Президент країни Махмуд Ахмадінежад заявив, що «вибори належать людям і є сценою, на якій має виявитися народне волевиявлення». Він додав також, що кожні вибори в Ірані протягом останніх 29 років були «кроками до прогресу й розвитку іранської нації». Всі політичні сили країни згодні в тому, що проблема економіки є сьогодні головною темою виборчої кампанії. «Взяти під контроль зростання цін і створити процвітаючу економіку» — такий лозунг реформістської коаліції, що протистоїть консерваторам у парламенті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати