Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

05 березня, 00:00

Ющенко відкриє Рік України в Казахстані

5—6 березня Президент Віктор Ющенко перебуватиме з офіційним візитом у Казахстані на відкритті Року України у Казахстані. Урочистості відбудуться 5 березня, одразу після зустрічі віч- на-віч двох глав держав — Ющенка і Нурсултана Назарбаєва. На церемонії заплановано виступ Президента України, відзначення відомих громадян Казахстану нагородами, а також святковий концерт. У ході візиту планується відкриття в Астані пам’ятника Тарасу Шевченку, так само як невдовзі у Києві відбудеться відкриття пам’ятника казахському народному поету Джамбулі Джамбаєву. Крім того, Президент планує зустрітись із прем’єр- міністром Казахстану Каримом Масимовим і головою меджлісу Казахстану Асланом Мусіним. Також Ющенко проведе зустріч із представниками української діаспори.

Меркель і Саркозі створять Середземноморський союз

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі домовилися про створення Середземноморського союзу, відкритого також для всіх 27 членів ЄС. Головними завданнями нової організації повинні стати вироблення узгодженої імміграційної політики, розвиток економіки та торгівлі, просування основоположних цінностей правової держави, захист довкілля. Проект Середземноморського союзу спрямований на об’єднання декількох середземноморських країн, у тому числі Алжиру, Тунісу та Марокко. У союз також може ввійти Туреччина, яка, як заявляв раніше глава французької держави, не має можливості стати членом Євросоюзу, але претендує на привілейовані відносини з Європою. 13—14 липня, за словами Саркозі, в Парижі пройде саміт глав держав і урядів Середземноморського регіону, на якому буде встановлено Середземноморський союз. «Співпраця ЄС із країнами Середземномор’я має стратегічне значення», — зазначила Ангела Меркель.

Рада Безпеки ООН посилила санкції щодо Ірану

Рада Безпеки ООН посилила санкції щодо Ірану за відмову припинити ядерну програму. Нова резолюція щодо Ірану дістала підтримку 14 членів РБ ООН, представник однієї країни — Індонезії — утримався. Відповідно до цієї резолюції Ісламській Республіці Iран дається 90 днів на повну відмову від збагачення урану. Зокрема передбачається запровадження заборони на контакти з представниками ряду іранських ядерних і енергетичних підприємств, а також підприємств важкої промисловості. Усього в списку нараховується 12 імен і 12 підприємств. Нинішня резолюція щодо Ірану, проект якої було внесено Великою Британією, Німеччиною та Францією, стала третьою з грудня 2006 року. У цих країнах вважають, що Іран продовжує таємно розробляти ядерну програму під приводом підвищення потужностей для вироблення електроенергії. Постійний представник Ірану при ООН Мохаммад Хазаї вважає, що резолюція не має правової основи. Він також назвав «необґрунтованим» припущення спецслужб США про те, що Іран веде інтенсивні дослідження в галузі створення атомної зброї, сказавши, що ядерна програма його країни «була й залишиться абсолютно мирною». Досі Тегеран ігнорував усі резолюції Ради Б№езпеки і МАГАТЕ, які вимагають заморозити програму збагачення №№цурану.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати