Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

20 лютого, 00:00

Франція вважає передчасним надання ПДЧ Україні

Франція, як і низка європейських країн, була дещо здивована тим поспіхом, з яким формулювалася в Україні заявка на отримання Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. Про це розповів в інтерв’ю «Главреду» держсекретар Франції у європейських справах Жан-П’єр Жуйє. «Так само, як і інші наші партнери, зокрема Німеччина, ми вважаємо, що це трохи завчасно: треба дати більше часу, аби Україна виконала свою роботу. Поспіх не буде корисним», — сказав Жуйє. «Ухвалити таке рішення за три місяці до проведення бухарестського саміту — а це вже невдовзі — є надзвичайно важким завданням. Потрібно також розуміти, що приєднання до цього процесу перетворює Україну на партнера Альянсу у військовому сенсі — бо НАТО, варто пам’ятати, є передусім військовим блоком», — зазначив Жан-П’єр Жуйє. Держсекретар наголосив, що спершу мають відбутися технічні дискусії між Україною та генеральним секретаріатом Північноатлантичного альянсу. Крім того, має бути консенсус усередині самої України. І, зрештою, можливий вступ України до НАТО не має розглядатись як певний інструмент для вирішення проблем, які існують в України з одним зі своїх потужних сусідів.

Пакистанська опозиція святкує перемогу

Дві найбільші опозиційні партії — Пакистанська народна партія (ПНП) і Пакистанська мусульманська ліга-Н Наваза Шаріфа — перемагають у ході парламентських виборів у Пакистані. ПНП, яку очолювала загибла прем’єр-міністр Беназір Бхутто, отримала 86 місць у Національній асамблеї, а фракція колишнього прем’єра Наваза Шаріфа — 64 місця. Ці результати забезпечують опозиції більшість у 272-місцевому парламенті. Партія нинішнього президента Первеза Мушаррафа отримала тільки 19 місць. Сам глава держави вже заявив, що визнає свою поразку. Очікується, що офіційні підсумки виборів будуть оголошені поточного тижня. У разі об’єднання опозиційних партій, вони зможуть ініціювати процедуру імпічменту президента Мушаррафа. Принаймні, саме це вони обіцяли своїм виборцям. Нагадаємо, що вибори в пакистанський парламент були заплановані на 8 січня, але їхня дата була перенесена у зв’язку зі вбивством екс-прем’єра Беназір Бхутто.

Кастро відмовився від посади голови Держради

Беззмінний лідер Куби з 1959 року Фідель Кастро оголосив про відхід у відставку з посади голови Держради і головнокомандуючого кубинськими військами. Про це зазначається у зверненні кубинського лідера, опублікованому учора в газеті «Гранма». «Я б зрадив своїй совісті, беручи на себе відповідальність, що вимагає мобільності та повної самовіддачі, якої я позбавлений через фізичні причини. Я кажу це без драматизму», — говориться в листі Фіделя Кастро. У той же час команданте заявив, що боротиметься як ідейний солдат і продовжуватиме писати «Роздуми товариша Фіделя». «Це буде ще одна зброя, на яку можна розраховувати. Мій голос буде почутий», — зазначається у зверненні кубинського лідера. У липні 2006 року після операції на кишечнику Кастро тимчасово залишив усі вищі державні посади і передав кермо управління країною своєму брату Раулю. Незважаючи на тривалу хворобу, Фідель Кастро був висунений кандидатом у депутати парламенту Куби виборцями однієї з муніципій колиски кубинської революції — міста Сантьяго-де- Куба. Згідно з кубинською конституцією, обрання в парламент — неодмінна умова для того, щоб претендувати на вищу посаду в країні — посаду голови Держради.

Саркісян обіцяє перемогти бідність

Очікується, що на президентських виборах у Вірменії переможцем стане нинішній прем’єр- міністр Серж Саркісян, якого висунула очолювана ним правляча Республіканська партія Вірменії. У своїй передвиборчій кампанії Саркісян пообіцяв Вірменії процвітання. «Ми переможемо нашого внутрішнього ворога — бідність. Можу вас запевнити, що в нашій країні більше не буде бідних людей». Більшість вірмен найголовнішими проблемами вважають безробіття, бідність і корупцію. Його основним суперником вважається перший президент Вірменії Левон Тер-Петросян, який вже десять років не брав участі в політичному житті країни. Він звинуватив владу в залякуванні та фальсифікаціях. «Навряд чи можна назвати це кампанією. Це швидше боротьба уряду проти нас», — заявив Тер-Петросян. За його словами, в ході виборів допущені численні порушення. Влада заперечує, що вони маніпулюють виборчим процесом. За ходом виборів спостерігають не лише місцеві організації, але й шість міжнародних, серед яких і Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати