Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

26 січня, 00:00

Ющенка запросили взяти участь у засіданні Генеральної ради СОТ

У Давосі відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з генеральним директором Світової організації торгівлі Паскалем Ламі. Україна розглядає своє членство в СОТ як важливий необхідний крок до забезпечення сталого економічного зростання країни та її інтеграції у світову економічну систему, відзначив на початку зустрічі Президент України. На його думку, сьогодні немає перешкод для набуття Україною повноправного членства в СОТ. Переговори завершуються на двосторонньому рівні та закінчується узгодження звіту робочої групи. Віктор Ющенко висловив сподівання, що питання про приєднання України до СОТ буде позитивно розглянуто на засіданні Генеральної ради СОТ. Також глава держави зазначив, що після вступу до СОТ Україна планує невідкладно розпочати переговори з ЄС щодо укладання угоди про вільну торгівлю. Під час зустрічі генеральний директор СОТ Паскаль Ламі запросив Віктора Ющенка взяти участь у засіданні Генеральної ради СОТ, яке відбудеться 5—6 лютого в Женеві.

У США узгоджено план боротьби з рецесією

Адміністрація президента США Джорджа Буша узгодила з лідерами Конгресу масштабний пакет заходів зі стимулювання американської економіки. У рамках цих заходів будуть введені податкові послаблення для громадян. Передбачається, що 117 мільйонів американців отримають від держави компенсацію за переплачені податки. Розмір виплати становитиме $600 для необтяжених сім’єю громадян. Пари, що зареєстрували шлюб офіційно, отримають до $1200. Сім’ї, що мають дітей, отримають по $300 на кожну дитину. Загальна сума виплат громадянам може скласти в загальній складності $100 млрд. Бізнес, як очікується, отримає внаслідок податкових послаблень до $50 млрд. Програма заходів була прийнята під час зустрічі спікера палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, міністра фінансів США Генрі Полсона і лідера республіканської меншини в Палаті представників Джона Бонера, що тривала п’ять годин. Пелосі вже заявила, що Конгрес повинен якнайшвидше приступити до здійснення заходів зі стимулювання американської економіки.

Британський міністр пішов через пожертвування

Міністр уряду Великої Британії пішов у відставку після того, як стало відомо, що справою про пожертвування, зібрані для його передвиборної кампанії, займеться поліція. Пітер Хейн, який очолював у британському кабінеті відразу два міністерства — праці та пенсій і у справах Уельсу. Хейн зазначив, що цей крок дозволить йому відновити своє добре ім’я. Він балотувався на посаду заступника лідера правлячої Лейбористської партії, однак програв гонку, зайнявши п’яте місце з шести кандидатів. Після цієї кампанії у нього залишилися величезні борги, і для їхнього погашення він прийняв кілька приватних пожертвувань від забезпечених британців. Хейн задекларував 17 таких внесків на загальну суму 103 тис. фунтів стерлінгів (близько $200 тис.). Однак він зробив це тільки через чотири місяці після закінчення кампанії, що може розцінюватися як порушення виборчого законодавства. Однак опозиція вимагала відставки або Хейна, або в повному складі всього уряду, голова якого публічно визнає некомпетентність підлеглих.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати