Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

19 грудня, 00:00

Палестинцям зібрали $7,4 млрд.

Палестинська національна адміністрація (ПНА) отримає в найближчі три роки $7,4 млрд. Такі підсумки Конференції країн- донорів для Палестинської держави, яка завершилася в Парижі. «Наша мета полягала в тому, щоб зібрати $5,6 млрд., але ми зібрали $7,4 млрд.», — повідомив журналістам після закінчення конференції глава МЗС Франції Бернар Кушнер, додавши, що «справжнім переможцем у результаті стала палестинська держава». Гроші, обіцяні країнами-донорами, підуть на термінові бюджетні потреби, зокрема, виплату зарплат працівникам ПНА, а також на задоволення найнеобхідніших потреб палестинців. З цих коштів також планується фінансувати проведення економічних та інституційних реформ, а також реформ у сфері безпеки, які необхідні для створення майбутньої палестинської держави. У Конференції країн-донорів взяли участь близько 90 делегацій із майже 70 країн світу. США збираються виділити ПНА $555 млн., однак раніше має бути отримане відповідне схвалення конгресу. ЄС оголосив про виділення $650 млн. протягом 2008 року. Персональні внески в найближчі три роки зроблять зокрема Франція ($300 млн.), Німеччина ($200 млн.), Велика Британія ($500 млн.) та Норвегія ($120 млн.). Саудівська Аравія оголосила про виділення $500 млн. до 2012 року.

Польща до кінця 2008 року виведе військовий контингент з Іраку

Уряд Польщі прийняв учора ухвалу вивести польський військовий контингент з Іраку 2008 року. Кабінет міністрів направив для затвердження президентові Польщі пропозицію про продовження польської військової місії в Іраку до 31 жовтня 2008 року і виведення військ із країни. Уряд Дональда Туска розраховує, що до остаточного завершення польської місії в Іраку чисельність національного військового контингенту, що перебуває безпосередньо в Іраку, не перевищуватиме 900 військовослужбовців. Уряд Польщі планує, що 2008 року польські солдати остаточно покинуть Ірак. Туск вважає, що Польща «сповна виконала свої союзницькі зобов’язання перед США». Польща підтримала військову операцію США проти Іраку 2003 року й запровадила свій національний військовий контингент.

У Бельгії формують тимчасовий уряд

Учора тимчасово виконуючий обов’язки прем’єр-міністра Бельгії Гі Вергофстадт прийняв пропозицію короля Альберта Другого сформувати уряд для розв’язання невідкладних економічних проблем і питань, пов’язаних з інституційним устроєм Бельгії. Вибори в Бельгії, які відбулися 10 червня, привели країну до тривалої політичної кризи, яка почала негативно впливати на економіку та соціальну політику країни. Тоді колишній коаліційний уряд був змушений піти у відставку, але політики, які прийшли йому на зміну, так і не змогли сформувати новий кабінет міністрів. Вергофстадт уже провів переговори з Ліберальною партією та Партією християнських демократів у Фландрії, де в основному говорять голландською мовою. Також він зустрівся з соціалістами та лібералами в південному франкомовному регіоні. Як повідомлялося, причина розбіжностей криється в тому, що фламандські партії домагаються більшої автономії для свого більш успішного в плані економічного розвитку регіону, проти чого категорично виступають партії, які представляють інтереси південної частини країни, — Валлонії.

Опозицію пустили в парламент Киргизстану

Верховний суд Киргизстану відмінив вимогу Центральної виборчої комісії, у відповідності з якою партіям потрібно було набрати понад 13 тис. голосів у кожному з регіонів, щоб пройти в парламент. Саме через це положення соціалістична партія «Ата Мекен», під прапором якої на вибори йшла опозиційна коаліція, не потрапила до законодавчого органу країни. Однак тепер рішення Верховного суду, очевидно, дозволить уникнути формування в Киргизії однопартійного парламенту, в який входила б тільки партія президента Курманбека Бакиєва «Ак Жол». Щоб пройти до законодавчого органу країни, партії необхідно набрати не менше 5% голосів у країні загалом і не менше 0,5% у кожному з регіонів. При цьому, за підсумками підрахунку 96% голосів, перший — загальнореспубліканський — бар’єр подолала, як президентська «Ак Жол» (48,8%), так і опозиційна «Ата Мекен» (8,7%).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати