Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

13 грудня, 00:00

ОБСЄ закликала Росію переглянути мораторій на ДЗЗСЄ

Організація з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) учора закликала Росію переглянути своє рішення про припинення участі в Договорі про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ), яке набрало чинності вчора рівно опівночі, повідомляє агентство «Рейтер». «Мораторій, що вступає в силу сьогодні, — погана новина», — заявив діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Іспанії Мігель Моратінос. «Втрата системи обмежень, що передбачається договором, інформування й перевірок матиме негативний ефект для всіх і може спричинити негативнi наслідки для безпеки всієї Європи», — говориться в заяві. ДЗЗСЄ був підписаний 19 грудня 1990 року в Парижі 16 ма державами-членами НАТО ішістьма країнами-учасницями Організації Варшавського договору (ОВД) за рік до розпаду СРСР. Документ визначав флангові обмеження зі звичайних озброєнь між країнами ОВД і НАТО. У листопаді 1999 року на саміті ОБСЄ був підписаний адаптований варіант ДЗЗСЄ, однак його ратифікували тільки чотири країни — Росія, Білорусь, Казахстан і Україна.

Вибухи на півдні Іраку — безліч жертв

У місті Амара на півдні Іраку сталися три вибухи. За даними поліції, загинули не менше 30 осіб. Як повідомляє агентство Рейтер із посиланням на місцеве телебачення, вибухнули заміновані автомобілі. Понад 40 осіб були поранені. Агентство наводить повідомлення іракського телеканалу «Фурат» про те, що затримані двоє підозрюваних. Амара розташована в провінції Майсан, населеній переважно шиїтами. Ця провінція перебувала в зоні відповідальності британського контингенту коаліційних сил, але в квітні контроль над нею був переданий іракській владі. Це відносно спокійна частина Іраку.

Старт серйозного діалогу

Представники Ізраїлю та Палестини проводять уперше майже за сім років офіційні переговори стосовно близькосхідного врегулювання. Зустріч проходить за два тижні по тому, як лідери обох сторін на міжнародній конференції в Аннаполісі пообіцяли домагатися укладення до кінця майбутнього року угоди, внаслідок якої з’явиться палестинська держава. Розмова, судячи з усього, торкається поки лише процедурних питань. Однак палестинці скоріше за все піднімуть питання про плани Ізраїлю щодо будівництва нових будинків у Східному Єрусалимі. Нещодавно було оголошено тендер на зведення 300 будинків. Сполучені Штати, Велика Британія та ЄС раніше виступили з критикою планів розширення єврейського поселення Хар Хома. Суперечки довкола розширення поселення Хар Хома підкреслюють величезні труднощі під час розв’язання найскладніших питань остаточного врегулювання: про майбутнє Єрусалима, кордони, палестинських біженців і водопостачання. На переговорах ізраїльську делегацію очолює міністр закордонних справ Ципі Лівні, а палестинську — колишній прем’єр- міністр Ахмед Куреї. «Я збираюся докласти всіх зусиль для створення можливостей діалогу з нашими сусідами», — заявив напередодні ізраїльський прем’єр-міністр Ехуд Ольмерт. «В Аннаполісі ми поклали початок процесу, що, як я сподіваюся, переросте в постійний і серйозний діалог», — додав він.

На Берлусконі завели справу

Прокуратура Неаполю порушила кримінальну справу проти колишнього прем’єр-міністра Італії, лідера опозиції Сильвіо Берлусконі, якого звинувачує в корупції і спробі підкупу впливових людей, повідомила в середу впливова газета Repubblica з посиланням на джерела в прокуратурі. «Берлусконі обвинувачується в підкупі президента RaiFiction (групи, що виготовляє фільми для державного каналу «Рай») Агостіно Сакка і спробі підкупу кількох сенаторів», — повідомляє видання. За даними газети, ця історія сплила випадково під час розслідування обставин створення «чорних фондів» (неврахованих коштів) за кордоном. За даними слідства, їх створювали люди, пов’язані з виробництвом телефільмів, і які мали ділові відносини, в тому числі з державним каналом «Рай». Із прослуханих телефонних розмов поліції стало відомо про контакти Берлусконі з Сакка, націленi на те, щоб сенатор із правлячої лівоцентристської коаліції П’єтро Фуда і сенатор, обраний за кордоном, Ніно Рандаццо в необхідний для лідера опозиції момент підтримали його в сенаті, спровокувавши таким чином урядову кризу і, як наслідок, падіння кабінету Романо Проді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати