Коротко / ПЛАНЕТА
Білоруських опозиціонерів не беруть в армію
У Білорусі, де зараз відбувається призов в армію, військкомати часто відмовляються брати на службу опозиціонерів. Представники опозиції вважають, що армійське начальство побоюється, що вільнодумні молоді люди підриватимуть дисципліну серед своїх товаришів зі служби. «Якщо, наприклад, активіст «Молодого фронту» приходить у військкомат у великому місті й там відкрито заявляє, що він прихильник змін, Мілінкевича і так далі, то він, швидше за все, буде визначений як політично нестабільний», — розповідає прес-секретар «Молодого фронту» Борис Горецький. «Гадаю, відсотків на дев’яносто, що його навряд чи візьмуть в армію», — зазначив опозиціонер. Лідер молодіжного крила Білоруського народного фронту (БНФ) Алєсь Каліта нагадав про торішній випадок у Новополоцьку. Місцевий військкомат відмовився призвати 20-річного Олексія Трубкіна, який очолював відділення БНФ, хоч у того, як повідомляли ЗМІ, було ідеальне здоров’я, і сам він до того ж бажав пройти службу в армії.
США допоможуть союзникам на Близькому Сході
На Близький Схід відправилася представницька делегація США. Незадовго до цього Вашингтон оголосив про намір виділити понад $40 млрд. на військову допомогу своїм союзникам у регіоні. Держсекретар США Кондолізза Райс і міністр оборони Роберт Гейтс збираються зустрітися з представниками арабських держав в єгипетському Шарм еш-Шейхі. Раніше Кондолізза Райс підтвердила, що Вашингтон у найближчі 10 років надасть військову допомогу Ізраїлю на $30 млрд. і Єгипту — на $13 млрд. Відповідні переговори ведуться також із Саудівською Аравією та іншими державами Персидської затоки. За словами Райс, Білий дім збирається таким чином протидіяти впливу Ірану, Сирії та регіональних воєнізованих угруповань. Райс зазначила, що адміністрація США починає переговори з Єгиптом про надання військової допомоги на $13 млрд., яка допоможе Каїру ефективніше працювати над досягненням «загальних стратегічних цілей». Сума в $30 млрд. протягом 10 років, обіцяна Ізраїлю, означає збільшення американської допомоги цій державі на 25%.
Буш і Браун за суворіші санкції щодо Ірану
Про необхідність введення жорсткіших санкцій щодо Ірану через ядерну програму Тегерана заявили прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун і президент США Джордж Буш на спільній прес-конференції у Кемп-Девіді. «Наступним етапом, до якого ми готові приступити, стане посилення суворості санкцій в наступній резолюції ООН», — зазначив Браун, який наніс перший візит в США після зміни Тоні Блера на посаді голови британського уряду. Іран неодноразово відмовлявся підкоритися волі Заходу й зупинити здійснення програми збагачення урану, який може використовуватися не тільки в мирних цілях, але і як сировина для створення ядерної зброї. Тегеран заявляє, що єдиною метою його ядерної програми є «мирний атом». Окрім того, за результатами переговорів лідери США і Великої Британії обіцяли створити «стратегічні відносини, засновані на спільних цінностях» двох країн.
Випуск газети №:
№126, (2007)Рубрика
День Планети