Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

12 липня, 00:00

Леппер пішов, щоб повернутися

Лідер партії «Самооборона» Анджей Леппер, відставка якого з посад віце-прем’єра і міністра сільського господарства призвела до політичної кризи, повернеться лише на першу посаду. Він не пояснив причини повернення в уряд, але зазначив, що тепер, коли він буде просто віце-прем’єром, у нього будуть «розв’язані руки» і він «буде вільніший у своїх висловлюваннях». Лідер «Самооборони» знову заявив, що і він, і його партія виступають «категорично проти розміщення бази ПРО США в Польщі». Леппер підкреслив, що партія буде і надалі наполягати на проведенні всенародного референдуму з цього питання і висловив переконання в підтримці своєї позиції народом. Леппер звинувачував уряд Качиньського в корупції. У вересні 2006 року президент Польщі на вимогу прем’єра Ярослава Качиньського вже відправляв Леппера у відставку. Тоді урядова криза в Польщі тривала майже місяць і завершилася поновленням лідера «Самооборони» на його посадах. Тепер же, як повідомило польське громадське телебачення TVP1, відставка Леппера пов’язана з розслідуванням Центрального антикорупційного бюро Польщі.

Бушу потрібен час на операцію в Іраку

Джордж Буш у черговий раз відкинув заклики американських конгресменів щодо виведення військ з Іраку. Зі слів Буша, нещодавно збільшеному американському контингенту потрібний час, щоб завершити військову операцію. Він попросив конгресменів дочекатися доповіді командуючого військами США в Іраку генерала Девіда Петреуса, запланованої на вересень цього року. Незважаючи на це, як очікується, вже наступного тижня сенат США проведе голосування по скороченню військового бюджету країни, що може в результаті призвести до часткового виведення військ з Іраку. Минулого тижня до закликів демократів вивести американські війська з Іраку долучилися і чотири сенатори-республіканці. Однак у своїй промові Буш знову заявив про доцільність перебування військ США в Іраку. За його словами, це необхідно, щоб Ірак не перетворився на оплот «Аль-Каїди» і щоб, як він висловився, гарантувати безпеку дітей і онуків американського народу. Напередодні генерал Девід Петреус визнав, що розв’язання конфлікту може зайняти декілька десятиліть.

Генсек просить ЄС «відкритися» для мігрантів

Генеральний секретар ООН Пак Гі Мун на міжнародній конференції з міграції у Брюсселі закликав країни ЄС до створення відкритої міграційної політики. «Ми повинні використати момент, щоб перетворити на можливість те, що багато хто зараз сприймає як загрозу», — сказав генсек ООН. Міграція 200 мільйонів чоловік у всьому світі, за словами Генерального секретаря ООН, у перспективі може призвести до появи нових країн. Прем’єр-міністр Бельгії Гі Верхофштадт заявив, що країни ЄС повинні відмовитися від плану перешкодити переселенню мігрантів з Африки до Європи. Прем’єр сказав, що спроби країн боротися з притоком мігрантів не приносять довгострокового ефекту. Нагадавши про огорожі, встановлені США на кордоні з Мексикою, Гі Верхофштадт порадив сприймати міграцію не як небезпеку, а як симптом важкого становища на батьківщині мігрантів. Однак, незважаючи на заклики до більшої відвертості в міграційній політиці, країни ЄС і США не планують пом’якшувати міграційне законодавство. Після того, як Австрія, Німеччина й Італія посилили вимоги до мігрантів, найпопулярнішою країною у мігрантів ЄС стала Велика Британія.

Баррозу назвав ЄС «неімперською імперією»

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Євросоюз — це перша в історії «неімперська імперія». Зі слів керівника вищого виконавчого органу ЄС, Євросоюз — «це не Сполучені Штати Європи, а унікальне історичне утворення». Воно, на думку Баррозу, формувалося за принципом імперії, проте з цією формою державного ладу ЄС споріднює тільки масштаб, а в решті є істотні відмінності. Так, усі імперії, зі слів голови Єврокомісії, мали централізовану владу, а управління ґрунтувалося на диктаті. З Євросоюзом інакша ситуація — 27 країн, як зазначив Баррозу, погодилися «об’єднати свої суверенітети» і «працювати разом». Заяви Жозе Мануеля Баррозу викликали обурення у «євроскептиків», зокрема з Великої Британії. Ця країна завжди висловлювала побоювання у зв’язку з тим, що Євросоюз може перетворитися на «супердержаву». За їх словами, голова Єврокомісії фактично оголосив себе імператором. Однак представники Баррозу сказали, що «нікого не повинні мучити імперські кошмари».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати