Коротко / ПЛАНЕТА
Україна дозволить одноразовий в’їзд особам, які мають тимчасову заборону
Україна готова одноразово дозволяти в’їзд на територію країни особам, яким його тимчасово заборонили українські правоохоронні органи. Про це міністр закордонних справ України Арсен Яценюк повідомив на спільній з міністром закордонних справ Молдови Андрієм Стратаном прес-конференції в Києві. За словами А. Яценюка, Україна одноразово відкриватиме в’їзд на територію країни таким особам, якщо їхні візити стосуються особливої важливості. До питань особливої важливості, за словами А. Яценюка, належать: відвідування могил родичів, лікування, гуманітарні питання. Він також зазначив, що в ході його візиту в Москву українська сторона висловила російським колегам три пропозиції щодо можливого оновлення списків небажаних осіб і правових основ, на підставі яких особи були внесені в ці списки. Голова МЗС України також підкреслив доцільність того, щоб особи, які завдали шкоди національним інтересам якій-небудь зі сторін, вибачилися й надалі відмовилися від подібних коментарів на території цієї країни. «Це був би чудовий хід для того, щоб забути таку ганебну практику як недопуск громадян на наші території», — наголосив А. Яценюк.
Мер Москви хоче позбуватися мігрантів
Мер Москви Юрій Лужков виступив за різке скорочення кількості іноземної робочої сили в столиці Росії, де значну кількість місць на будівництвах і в житлово-комунальній сфері займають приїжджі — в основному з країн колишнього СРСР. Під час засідання уряду Москви Лужков заявив, що притік дешевої робочої сили в Москву загальмував розвиток сучасних технологій, і квоти на залучення іноземців у різних галузях повинні бути мінімальними. Місця, де нині працюють мігранти, необхідно заповнювати москвичами, вважає мер.
«Потреба у використанні іноземної робочої сили має весь час знижуватися за рахунок збільшення потенціалу власних робочих кадрів, — продовжив Лужков. — Нам потрібно сформувати цілу систему зниження квот із певних спеціальностей за рахунок підготовки своїх кадрів». Дані про кількість іноземців у Москві різняться. Газета «Коммерсантъ» пише, що в 2006 році в столиці Росії було офіційно зареєстровано 1,26 млн. іноземців. Нелегалів тут живе, за різними оцінками, від 700 тис. до 2 млн. У 2007 році Москва має право залучити 810 тис. іноземних робітників. Із січня, за даними московської мерії, дозволи на роботу оформили 300 тис. осіб, однак із них, за офіційними даними, знайшли роботу тільки 100 тисяч.
Парламент Молдови не прийняв заяву про російську військову присутність
Парламент Молдови відхилив пропозицію депутата від Націонал-ліберальної партії (НЛП) Анатола Церану прийняти заяву про військову присутність Росії в Придністров’ї. А. Церану зазначив, що 12 — 15 червня у Відні (Австрія) відбудеться міжнародна конференція за Договором про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Депутат запропонував парламенту прийняти заяву про те, що Молдова не ратифікує ДЗЗСЄ, поки продовжується російська військова присутність у регіоні. Пропозицію підтримали 24 з 101 депутата. Депутати також відхилили пропозицію лідера НЛП Віталій Павличенка запросити в парламент міністра закордонних справ і європейської інтеграції Андрія Стратана для роз’яснень щодо передбачуваного підписання в ході майбутнього неформального саміту СНД у Петербурзі документа про розв’язання придністровського конфлікту.
Генсек ООН шокований антиізраїльським висловлюванням Ахмадінежада
Генсек ООН Пан Гі Мун шокований висловлюванням президента Ісламської республіки Іран Махмуда Ахмадінежада, що прозвучало 3 червня і, зокрема, яке передрікає, що світ стане свідком «руйнування сіоністського режиму». Пан Гі Мун стривожений нападками на Ізраїль. Про це зазначається в заяві, розміщеній на інформаційному сайті ООН. Генсек нагадав, що Іран, як і Ізраїль, є повноправним членом Організації, статут якої наказує стримуватися від будь-яких погроз, включаючи застосування сили, на адресу суверенних держав. «Генсек ООН не вперше відкрито висловлює своє ставлення до цього питання», — повідомила прес-служба ООН, очевидно, маючи на увазі негативну реакцію Пан Гі Муна на колишні заяви Ахмадінежада щодо політики Ізраїлю та історичної правди про Голокост. Іранський лідер неодноразово виступав з антиізраїльськими заявами. Раніше, 1 березня, на зустрічі з суданськими релігійними діячами Ахмадінежад назвав сіоністів «утіленням Сатани». Неодноразово Ахмадінежад заявляв, що держава Ізраїль має зникнути з лиця землі. Іран не визнає існування Ізраїлю й підтримує дії палестинців. У 2007 році президент пообіцяв уряду ХАМАСу допомогу в розмірі $250 млн.
Ольмерт пропонує Сирії Голанські висоти в обмін на мир
Прем’єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт обіцяє повернути Сирії Голанські висоти в рамках мирної угоди, яка передбачала б відмову Дамаска від альянсу з Іраном і палестинськими радикалами, пише в п’ятницю ізраїльська газета «Едіот Ахронот». За відомостями видання, що посилається на неназване джерело в Єрусалимі, Ольмерт недавно передав президенту Сирії Башару Асаду кілька таємних послань через німецьких і турецьких посередників. Прем’єр ніби написав, що «усвідомлює, що світ із Сирією забажає повернути під сирійський суверенітет Голанські висоти», окуповані Ізраїлем у ході Шестиденної війни 1967 року. В обмін на Голани, пише газета, Ізраїль чекає від Сирії «поступової відмови від альянсів з Іраном, ліванським рухом «Хізбалла», палестинськими терористичними організаціями, припинення фінансування й заохочення терору». За відомостями «Едіот Ахронот», Асад поки не дав відповіді на мирні ініціативи Ольмерта, що були узгоджені з президентом США Джорджем Бушем.
Випуск газети №:
№92, (2007)Рубрика
День Планети